Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 15/08/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prezentacja wyjątkowego kalendarza na oruńskiej Gwiazdce. 35 osób dostanie mikołajkowy prezent

 1 dodane: 15:28, 23/11/21

tagi:

4 grudnia podczas Gwiazdki Oruńskiej Stacja Orunia zaprezentuje na swoim stoisku przy ulicy Gościnnej wyjątkowy kalendarz na rok 2022. - 35 pierwszych osób otrzyma "Smaki Oruni" w mikołajkowym prezencie - mówi portalowi MojaOrunia pomysłodawczyni projektu, blogerka kulinarna Agnieszka Haponiuk.

Okładka kalendarza Smaki Oruni
Okładka kalendarza Smaki Oruni
Fot. mat. prasowe Stacja Orunia

Fotografia 1 z 1

O dzielnicowym projekcie Smaki Oruni pisaliśmy już kilkukrotnie. Teraz akcja Stacji Orunia Gdański Archipelag Kultury zbliża się ku końcowi, a wielki finał zaplanowano w grudniu. Wtedy ma być gotowy kalendarz na 2022 r.

Pomysłodawczyni projektu Agnieszka Haponiuk ze Stacji Oruni podaje nam teraz więcej szczegółów. Blogerka mówi, że kalendarz Smaki Oruni właśnie się drukuje.

I że już niedługo nastąpi jego uroczysta prezentacja. - 4 grudnia rozpocznie się Gwiazdka Oruńska, a my przed tym wydarzeniem o 16.30 uroczyście wręczymy kalendarze bohaterkom naszej akcji. A potem na Gwiazdce pierwsze 35 osób otrzyma kalendarz w mikołajkowym prezencie - informuje Agnieszka Haponiuk.

Pozostałe chętne osoby będą mogły nabyć kalendarz za niecałe 20 zł. Nakład kalendarza wyniesie 200 egzemplarzy. Po Gwiazdce na Oruni kalendarz będzie można zobaczyć w Stacji Orunia, która mieści się przy ulicy Dworcowej.

W kalendarzu Smaki Oruni będzie 12 przepisów, 12 krótkich historii i 12 zdjęć. Na tych ostatnich zobaczymy osoby mieszkające lub związane z Orunią i 12 potraw, które zostały przez nie przygotowane.

- To historie mieszkanek Oruni spisane kulinarnymi przepisami. To wspomnienia smaku dzieciństwa, rodzinnego domu jak i samej Oruni - dzielnicy innej niż wszystkie, gdzie przyszło żyć bohaterkom kalendarza - dopowiada Agnieszka Haponiuk.

Galeria artykułu

Okładka kalendarza Smaki Oruni

Okładka...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/08 Zaginęła kotka czarno-biała w okolicach ul. Głuchej. Jeżeli ...»

17/07 Masz ochotę na niegrzeczne darmowe nudesy z nieznajomymi ? T...»

• Wiecej ogłoszeń