Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Muzeum Gdańska prosi o pamiątki i fotografie z Oruni, Lipiec, Św.Wojciecha i Starych Szkotów

 1 dodane: 11:08, 11/04/22

tagi:

Muzeum Gdańska rozpoczęło zbiórkę fotografii i pamiątek związanych z historią Oruni, Starych Szkotów, Lipiec i Św. Wojciecha. Można je przekazywać do 15 maja 2022 r. W czerwcu pamiątki zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej. Będzie też książka poświęcona historii dzielnicy.

Muzeum Gdańska prosi o pamiątki i fotografie z Oruni, Lipiec, Św.Wojciecha i Starych Szkotów
Muzeum Gdańska prosi o pamiątki i fotografie z
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

– Tegoroczna, szósta edycja Historii Gdańskich Dzielnic poświęcona zostanie dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Wchodzące w jej skład tereny mają długą i ciekawą historię, a ich losy stale przeplatają się z przeszłością Gdańska, którego częścią zostały niespełna sto lat temu – mówi Rita Brzezińska z Muzeum Gdańska, koordynatorka zbiórki.

"W ramach zbiórki będą przyjmowane zdjęcia oraz przedmioty, które ilustrują historię dzielnicy do końca lat 90. XX wieku. Fotografie w formie skanów oraz zdjęcia pamiątek można wysyłać do 15 maja 2022 roku na adres r.brzezinska@muzeumgdansk.pl. W przypadku pytań możliwy jest także kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-16.00, pod numerem 789 449 661" - czytamy na stronie Muzeum Gdańska.

Najciekawsze zdjęcia i pamiątki zostaną pokazane podczas wystawy plenerowej na terenie dzielnicy. Na ten moment Muzeum Gdańska nie precyzuje, jakie to będą miejsca. Wiadomo, że wystawa plenerowa zostanie udostępniona w czerwcu.  Będzie też książka poświęcona historii dzielnicy. Na taką pozycję trzeba będzie jednak poczekać dłużej - najprawdopodobniej kilkanaście miesięcy.

Historie Gdańskich Dzielnic to projekt Muzeum Gdańska, w ramach którego prezentowane są dzieje wspólnot lokalnych. Latem każdego roku prezentowana jest wystawa plenerowa, a w następnym interdyscyplinarna książka przygotowana przez naukowców, która opisuje najciekawsze wątki związane z przeszłością naszego miasta. W ramach projektu odbywają się również wykłady, spacery oraz spotkania.

Do tej pory w ramach cyklu omówiono dzieje Chełma, Starego Przedmieścia, Nowego Portu, Siedlec oraz, w ostatnim roku, dzielnic Zaspa i Przymorze.

Galeria artykułu

Muzeum Gdańska prosi o pamiątki i fotografie z Oruni, Lipiec, Św.Wojciecha i Starych Szkotów

Muzeum Gdańska...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń