Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 16/08/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ogłoszono przetarg na projekt ścieżki przy Parku Oruńskim. Radni dzielnicy: długo wyczekiwana informacja

 1 dodane: 10:02, 31/05/22

tagi:

W ostatnich latach wybudowano trzy odcinki ścieżki pieszo-rowerowej, która łączy Park Oruński (od strony ulicy Raduńskiej) ze zbiornikiem Augustowska (położonej w pobliżu pętli Świętokrzyska). Teraz urzędnicy ogłaszają przetarg na czwartą, ostatnią nitkę. Z inwestycji cieszą się radni dzielnicy.

Ogłoszono przetarg na projekt ścieżki przy Parku Oruńskim. Radni dzielnicy: długo wyczekiwana informacja
Ogłoszono przetarg na projekt ścieżki przy Parku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Budowa ostatniego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy zbiornik Augustowska z Parkiem Oruńskim i Kanałem Raduni, coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na opracowanie projektu trasy wzdłuż Parku Oruńskiego wraz z budową kładki nad kanałem" - informują gdańscy urzędnicy.

W ostatnich latach zrealizowano trzy odcinki ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej okolice zbiornika Augustowska z Parkiem Oruńskim.

- Do realizacji pozostał ostatni fragment trasy – wzdłuż Parku Oruńskiego. Projekt ma uwzględnić budowę 350-metrowego odcinka wraz z oświetleniem i odwodnieniem, a także budowę kładki nad Kanałem Raduni - precyzują przedstawiciele magistratu.

Po podpisaniu umowy z wybranym przez miasto wykonawcą prace projektowe mają potrwać 12 miesięcy. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 10 czerwca.

Z inwestycji cieszy się szefowa rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszka Bartków. - Ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu trasy pieszo – rowerowej na odcinku od Góry Łez do Glinianej Góry, wraz z kładką nad Wałem Kanału Raduni łączącą dwie duże gdańskie trasy rowerowe, jest wyczekiwaną od kilku lat informacją.

- Wybudowanie ostatniego etapu trasy rowerowej przy Raduńskiej, poprawi bezpieczeństwo w Parku Oruńskim ale również uporządkuje kwestie wjazdu do Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Doliny Potoku Oruńskiego”. Bardzo ważną kwestą w tym zadaniu jest kwestia kładki łączącej dwie duże trasy rowerowe na wysokości pochylni przy przystanku Gościnna. Kładka ta jest potrzebna zarówno rowerzystkom jak również pieszym, w tym szczególnie osobom z niepełnosprawnościami - podkreśla radna.

Galeria artykułu

Ogłoszono przetarg na projekt ścieżki przy Parku Oruńskim. Radni dzielnicy: długo wyczekiwana informacja

Ogłoszono...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

176.221.122.*

10:40, 11/07/22

DLACZEGO W OTULINIE PARKU BUDUJE SIĘ DOMY? PRZED LATY BYŁA WALKA O ROZPOCZĘTĄ BUDOWĘ DOMU,KTÓRĄ ZANIECHANO.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/08 Zaginęła kotka czarno-biała w okolicach ul. Głuchej. Jeżeli ...»

17/07 Masz ochotę na niegrzeczne darmowe nudesy z nieznajomymi ? T...»

• Wiecej ogłoszeń