Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Letnie koncerty w Amfiteatrze Orana. W tym roku zaśpiewają m.in. Maria Niklińska, Tamara Arciuch i Olga Bończyk

 1 dodane: 07:19, 02/07/22

tagi:amfiteatr oranakoncertypark oruński

Lato nadeszło, czas więc na wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. W każdą niedzielę lipca i sierpnia, w Parku Oruńskim o godz. 18:00 wystąpią popularni aktorzy, znani z desek teatralnych oraz ze szklanego ekranu. Program Amfiteatru otworzy koncert Marii Niklińskiej (3.07), a tydzień później (10.07) odbędzie się „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza”, w ramach którego na scenie pojawią się: Marta Burdynowicz i Adam Pietrzak oraz Gdańska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą. W kolejnych tygodniach wystąpią: Joanna Trzepiecińska (17.07), Stanisław Górka (24.07), Ewa Konstancja Bułhak (31.07), Tamara Arciuch (7.08), Robert Kudelski (14.08) i Olga Bończyk (21.08). Cykl letnich wydarzeń w Amfiteatrze Orana zamknie Katarzyna Żak i jej koncert pt. „Miłosna Osiecka” (28.08). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Letnie koncerty w Amfiteatrze Orana. W tym roku zaśpiewają m.in. Maria Niklińska, Tamara Arciuch i Olga Bończyk
Letnie koncerty w Amfiteatrze Orana. W tym roku
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Park Oruński – jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku – dzięki Scenie Muzycznej GAK, od czterech sezonów staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich edycjach na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Anna Dereszowska, Lech Dyblik, Anna Guzik, Emilian Kamiński, Maciej Musiałowski, Piotr Polk, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, czy Zbigniew Zamachowski.

Równie gwiazdorsko będzie i w tym roku. Program Amfiteatru Orana otworzy bowiem Maria Niklińska (3.07), aktorka i piosenkarka, która znana jest przede wszystkim ze szklanego ekranu – m.in. z seriali „Na wspólnej” czy „Klan”, a do dziś wspominana jest także jej rola w filmie „Ja Wam pokażę!” w reżyserii Denisa Delića. Zawodowo Niklińska również zajmuje się  muzyką - w 2015 roku wydała debiutancką płytę pt. „Maria”, a w 2019 r. stworzyła piosenkę do filmu pt. „Łukasiewicz - nafciarz romantyk”. Następny niedziela (10.07) to tzw. „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza” – znana z zeszłego roku inicjatywa, podczas której będą zbierane datki dla jednego z najważniejszych ośrodków opieki hospicyjnej w Gdańsku. Na scenie wystąpi zwyciężczyni 12. edycji programu „The Voice of Poland” Marta Burdynowicz – na co dzień aktorka, która zdobyła także wiele nagród w konkursach wokalnych. Na wydarzeniu zagra także Adam Pietrzak, muzyk związany z Gdańskiem. W drugiej części koncertu usłyszymy Gdyńską Orkiestrę Symfoniczną - orkiestrę społeczną działającą na terenie Trójmiasta, która składa się z muzyków profesjonalistów, którzy na co dzień, z różnych powodów, nie są zawodowo związani z muzyką. Tego dnia wystąpi także Piotr Zemła, który podbił serca widzów programu „Must be The Music”, a który najlepiej czuje się w swingu i repertuarze musicalowym.

Tydzień później (17.07) w Amfiteatrze Orana spotkamy Joannę Trzepiecińską, czyli aktorkę znaną z wielu ról filmowych i teatralnych, w tym z kultowej Alutki Kossoń w serialu „Rodzina zastępcza”. Aktorka odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie. Artystka wystąpiła już w Parku Oruńskim u boku Andrzeja Seweryna w 2020 roku – tegoroczny koncert będzie z kolei jej własnym recitalem. 24 lipca o godzinie 18:00 zapraszamy na występ Stanisława Górki: od 1977 roku aktora Teatru Współczesnego w Warszawie, odznaczonego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Aktor znany jest z seriali takich jak „Plebania”, czy „Barwy szczęścia” czy wielu kultowych filmów i spektakli. Program Amfiteatru w lipcu zamknie Ewa Konstancja Bułhak (31.07), której popularność przyniosła rola Matyldy w serialu telewizyjnym „M jak miłość”, a także Barbary Nocul w serialu „Ojciec Mateusz”. Od 1998 r. artystka pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie, występuje też w spektaklach radiowych.

Chyba najgorętszy występ w tym roku zapowiada się jednak 7 sierpnia, gdy wystąpi Tamara Arciuch, jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, znana m.in. z seriali „Niania”, „M jak Miłość”, „Adam i Ewa”, czy filmów takich jak „Wesele”, „Och, Karol 2” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Ostatnio aktorka pokazywała swoje umiejętności wokalne w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie w edycji z 2021 roku zajęła 5. miejsce. Tydzień później (14.08) na deskach oruńskiego Amfiteatru zobaczymy Roberta Kudelskiego, który jest aktorem, a także pasjonatem piosenki francuskiej. Od samego początku kariery, artysta wygrywał konkursy związane właśnie z muzyką z kraju znad Loary, a od 2003 r. w serialu „Na wspólnej” gra Michała Brzozowskiego, co przyniosło mu ogólnopolską rozpoznawalność.

21 sierpnia o godzinie 18:00 wystąpi Olga Bończyk, którą z pewnością można kojarzyć z seriali „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Na koncercie artystki będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Na koniec, w sobotę 28 sierpnia w Amfiteatrze Orana zobaczymy Katarzynę Żak, która z innym programem grała już w Parku Oruńskim w 2019 roku. Popularna Solejukowa z „Rancza” oraz druga Alina Krawczyk z „Miodowych Lat” wystąpi z programem „Miłosna Osiecka”. To właśnie na płycie o tym samym tytule Żak zaśpiewała do dwóch niepublikowanych wcześniej tekstów Agnieszki Osieckiej, co przyniosło jej rozgłos wśród melomanów.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny i nie ma obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. Organizatorem wydarzeń jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Scena Muzyczna GAK. Wydarzenie „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza” jest organizowane także przez Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku oraz Fundację Hospicyjną. Partnerem wydarzenia jest Pizzeria Leone. Patroni medialni: gdansk.pl, trójmiasto.pl, mojaorunia.pl oraz Radio Gdańsk.

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

3.07, GODZ. 18:00 – MARIA NIKLIŃSKA

Maria Niklińska – aktorka i piosenkarka. W 2006 r. została absolwentką Warszawskiej Akademii Teatralnej, a studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Debiut aktorski zaliczyła rolą Es-toch w serialu „Tajemnicy Sagali. Występowała w wielu innych znanych polskich produkcjach, m.in. w „Klanie” (jako Agata Wilczyńska), „Pierwszej miłości” (jako Jagoda Borawska), „Na dobre i na złe” czy w „Kryminalnych”. Jej debiutem filmowym była rola Żywii w „Starej baśni” Jerzego Hoffmana. Zagrała również Tosię w filmie „Ja wam pokażę!” i Anielę w „Ślubach panieńskich” w reż. Jan Englerta w Teatrze Narodowym. W 2015 r. wydała debiutancki album studyjny pt. „Maria”, a w 2019 r. singiel „Ten pierwszy”, który napisała do filmu Macieja Wójcika „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Uczestniczyła w programach rozrywkowych: „Jak oni śpiewają?” (2009) i „Taniec z gwiazdami” (2010).

10.07, GODZ. 18:00 – DZIEŃ DLA HOSPICJUM DUTKIEWICZA: MARTA BURDYNOWICZ I ADAM PIETRZAK ORAZ GDYŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA I PIOTR ZEMŁA

Marta Burdynowicz – aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka, która zwyciężyła 12. edycję programu „The Voice of Poland”. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z Teatrem na Plaży w Sopocie, a także gościła na scenie warszawskiego Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku czy w warszawskim Teatrze Roma. W 2015 i 2016 r. była finalistką Międzynarodowego Konkursu Piosenki Anny German. W 2018 r. zdobyła Nagrodę Publiczności oraz otrzymała wyróżnienie jury XXI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Nowym w Poznaniu. Była uczestniczką i solistka wielu festiwali i koncertów musicalowych na terenie całej Polski, m.in. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i Filharmonii Opolskiej. Była także jurorką programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Zajmuje się także dubbingiem. Zadebiutowała na kinowym ekranie w roli matki Teresy w filmie Piotra Trzaskalskiego „Na chwilę, na zawsze” (2021).

Adam Pietrzak – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Licencjat uzyskał w klasie fortepianu klasycznego dr hab. Pawła Rydla, później zaś studia II st. ukończył w klasie fortepianu jazzowego u prof. dr Włodzimierza Nahornego. Od 2008 roku do chwili obecnej jest akompaniatorem na AM w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, spec. musical. Jego głównym obszarem zainteresowań jest współpraca z wokalistami, natomiast gatunki muzyczne w których najchętniej się porusza to pop, jazz i musical. Pisze i aranżuje muzykę dla zespołów wokalnych, chórów. Od jakiegoś czasu poświęca także swój czas kompozycji, m. in. piosenek. Gra i udziela się w różnych projektach.

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna (GOS) jest orkiestrą społeczną działającą na terenie Trójmiasta i okolic. Wywodzi się z orkiestry symfonicznej, założonej w październiku 1946 roku, która powstała przy Stoczni imienia Komuny Paryskiej w Gdyni. Jej twórcą był Jan Wroński, główny księgowy Stoczni, członków orkiestry zaś stanowili stoczniowcy oraz posiadający wykształcenie muzyczne uczniowie, studenci, osoby pracujące w innych zawodach, a także emeryci połączeni wspólną pasją do muzykowania. Wierna koncepcji swoich założycieli pielęgnuje tę formę twórczego odreagowania, stwarzając jednocześnie możliwość kontynuacji gry na instrumencie tym, którzy z różnych powodów nie zajmują się muzyką zawodowo. W bogatym i zróżnicowanym repertuarze orkiestry można znaleźć ponad 200 kompozycji, poczynając od barokowych, a kończąc na twórczości współczesnych kompozytorów polskich. Zespół wykonuje muzykę klasyczną, operetkową, musicalową, filmową, a także rozrywkową. Liczy około 35 członków. Mimo różnic wieku, jak i muzycznego wykształcenia, tworzy zgrany zespół, który z pasją i zaangażowaniem promuje kulturę dźwięków.

Piotr Zemła – pochodzi z Koszalina. Na co dzień zajmuje się projektowanie wnętrz, a muzyka to jego wielka pasja, podobnie jak zbieranie starych płyt winylowych. Być może z miłości do tych staroci najlepiej czuje się w swingu i repertuarze musicalowym. Wystąpił w programie ,,Must Be The Music".

 

17.07, GODZ. 18:00 – JOANNA TRZEPIECIŃSKA

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, a także wokalistka. Występuje głównie na deskach warszawskich teatrów, gdzie zagrała m.in Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie. Bierze udział w programach muzycznych i koncertuje z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik i Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Uznanie publiczności zdobyła w roli „Alutki” Kossoń, w serialu „Rodzina zastępcza”. Jest laureatką wielu nagród filmowych i telewizyjnych.

24.07, GODZ. 18:00  – STANISŁAW GÓRKA

Stanisław Górka aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Swój debiut teatralny odbył na scenie PWST w podwójnej roli Antygona i Autolikusa w sztuce „Zimowa powieść” Williama Szekspira. Od 1979 r. nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie, w 1987 r. uzyskał stopień doktorski, a w 2002 habilitację. Od 1977 r. aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, a od 1993 lider Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę". Występował w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Nowym i Centrum Łowicka w Warszawie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Największą popularność telewizyjną przyniosła mu rola Zbigniewa w serialu „Plebania”. W 2011  r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2012 otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. W 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski nadał mu tytuł profesora sztuk teatralnych.

31.07, GODZ. 18:00  – EWA KONSTANCJA BUŁHAK

Ewa Konstancja Bułhak – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, także dubbingowa i radiowa. W 1995 ukończyła studia na PWST w Warszawie. Zadebiutowała w 1993 w roli służącej Kasi w filmie „Dwa księżyce” Andrzeja Barańskiego. Popularność przyniosła jej m.in. rola Matyldy w serialu telewizyjnym „M jak miłość”, a także Barbary Nocul w serialu „Ojciec Mateusz”. Znana z różnorodnych ról – zarówno komediowych, jak i dramatycznych. Jedną z jej najważniejszych ról teatralnych jest tragiczna postać Jewdochy w „Sędziach”. Równie dobrze krytycy ocenili kreację Weronki w „Requiem dla gospodyni”. Występuje też w spektaklach radiowych – zagrała tytułową rolę w „Pchle Szachrajce” w reżyserii Anny Seniuk, a także w wielu operach radiowych Macieja Małeckiego.

7.08, GODZ. 18:00  – TAMARA ARCIUCH

Tamara Arciuch – jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, debiutując na scenie w 1997 rolą Heleny w spektaklu Aleksandra Fredry „Pan Jowialski” wystawianym w Teatrze Ludowym w Krakowie. Grała także w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a później debiutowała rolą Roxie Hart w musicalu „Chicago” na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Na dużym ekranie zaczynała w 1997 r., gdzie grała w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy „Młode wilki ½”. Zagrała postać Kaśki Wojnarówny, panny młodej w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”. Jej pierwszą ważną rolą serialową było granie Moniki Rozdrażewskiej w serialu „Adam i Ewa”. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Karoliny Łapińskiej w serialu TVN „Niania”. W 2008 r. grała „Piękną Nieznajomą” w serialu „Halo Hans!”. Od 2010  do 2018 r. wcielała się w Annę Gruszyńską, siostrę Hanki Mostowiak w serialu „M jak miłość”. W 2007 r. w parze z Łukaszem Czarneckim została półfinalistką siódmej edycji programu rozrywkowego TVN „Taniec z gwiazdami”. W 2021 r. uczestniczyła w 14. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

14.08, GODZ. 18:00  – ROBERT KUDELSKI

Robert Kudelski – aktor i wokalista, a także absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 1997 r. zadebiutował w roli Romea w spektaklu szekspirowskim „Romeo i Julia” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Nowego w Warszawie. Występował także na deskach innych stołecznych teatrów: Syrena (1999-2005), Scena Prezentacje (2000) i Komedia (2001). Grywał epizody w popularnych serialach, a w 2002 r. zagrał w pełnometrażowym filmie francuskim „Powiedz mi, że mnie kochasz”. Od 2003 r. gra Michała Brzozowskiego, młodszego brata Andrzeja w serialu „Na Wspólnej”, co przyniosło mu największą rozpoznawalność. W 2002 r. przygotował recital pt. „Jacques Brel”, który prezentował w Teatrze Syrena. W listopadzie 2005 r. premierę miał jego autorski recital pt. „Hymn miłości według Édith Piaf”. W 2003 r. zaczął zajmować się aktorstwem dubbingowym. Wiosną 2005 r. uczestniczył w pierwszej edycji programu rozrywkowego TVN „Taniec z gwiazdami”. W 2008 r. założył prywatny teatr „Projekt Teatr Warszawa”, którego jest dyrektorem artystycznym. W 2009 r. uczestniczył w programie „Jak oni śpiewają”.

21.08, GODZ. 18:00  – OLGA BOŃCZYK

Olga Bończyk - aktorka teatralna i filmowa, a także wokalistka. Związana jest z teatrami, m.in. Piosenki we Wrocławiu; Rampa, Roma, Kamienica i „Capitol” w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. „Piąta rano” i „Piosenki z klasą”. Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 r. wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas 36. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 r. została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2008 r. zajęła czwarte miejsce w trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”. W 2013 r. wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie z utworem „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło), z płyty „Piąta rano”, wzięła udział w koncercie „SuperPremiery”. Przez wiele lat koncertowała z zespołem „Spirituals Singers Band”. Od 2021 roku należy do kabaretu „PanDemon”.

28.08, GODZ. 18:00 – KATARZYNA ŻAK

Katarzyna Żak aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka. Popularność zyskała dzięki rolom w serialach „Miodowe lata”, „Całkiem nowe lata miodowe” i „Ranczo”. W latach 1986–1995 występowała w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, a w latach 1995-2011 była aktorką Teatru Rampa w Warszawie. W 1994 r. w ramach współpracy z Wojciechem Młynarskim nagrała płytę pt. „Młynarski Jazz”. W 2009 r. uczestniczyła w piątej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. W 2016 r. powróciła do śpiewania i nagrała płytę pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć”, na którą teksty napisali m.in. Artur Andrus, Wojciech Młynarski i Andrzej Poniedzielski. W 2019 r. nagrała album z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. „Miłosna Osiecka”, na którą otrzymała dwa niepublikowane do tej pory teksty Osieckiej. W listopadzie 2019 z aktorskim recitalem „Bardzo śmieszne piosenki” zwyciężyła na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. Aktualnie występuje w różnych spektaklach warszawskich teatrów m.in: Romy, Capitol, czy Komedii.

Galeria artykułu

Letnie koncerty w Amfiteatrze Orana. W tym roku zaśpiewają m.in. Maria Niklińska, Tamara Arciuch i Olga Bończyk

Letnie koncerty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń