Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 01/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sobotę Gwiazdka na Oruni

 1 dodane: 08:55, 05/12/22

tagi:

10 grudnia (sobota) na ulicy Gościnnej rozpocznie się tradycyjna Gwiazdka na Oruni. Do dzielnicy przyjedzie Mikołaj, będzie uroczyste zapalanie choinki, występy artystyczne i kiermasz.

W sobotę Gwiazdka na Oruni
W sobotę Gwiazdka na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na ulicy Gościnnej pojawią się namioty, a kiermasz wystartuje około godziny 14. Od godziny 14 do 16 na ustawionej obok kuźni scenie zobaczymy artystyczne występy, m.in. chórów szkolnych i przedszkolnych z Oruni.

Przed kawiarnią na ulicy Gościnnej będzie urzędował Mikołaj. Około godziny 16 na placu przy Gościnnej zostanie rozświetlona choinka. W uroczystości weźmie udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Gwiazdka na Oruni ma długą tradycję. Organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia startowała każdego roku w grudniu, przy ulicy Gościnnej i Dworcowej. W 2020 r. plany pokrzyżowała pandemia.

Galeria artykułu

W sobotę Gwiazdka na Oruni

W sobotę...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń