Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Warsztaty historyczne w ramach projektu „Orunianki – Polki, gdańszczanki, patriotki”.

 1 dodane: 14:28, 19/09/23Artykuł Czytelnika

tagi:

W dniach od 23 września do 15 października w Stacji Orunia GAK odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów historycznych, który poprowadzą Anna Maria Miler oraz Anna Zielińska-Fedoruk z grupy społecznej Metropolitanka. Warsztaty kierowane są dla wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy interesują się historią Oruni, archiwalnymi poszukiwaniami i wydobywaniem zapomnianych albo nieznanych historii.

Warsztaty historyczne w ramach projektu „Orunianki – Polki, gdańszczanki, patriotki”.
Warsztaty historyczne w ramach projektu „Orunianki
Fot. STACJA ORUNIA

Fotografia 1 z 1

Jeśli ktoś pamięta inspirującą nauczycielkę, pomocną lekarkę czy pielęgniarkę, a może aktywną działaczkę, która wszystko potrafiła załatwić czy znakomitą przedsiębiorczynię, w której sklepie świetnie się robiło zakupy, to te warsztaty są właśnie dla niego/dla niej.

Spotkania warsztatowe pomogą uczestnikom szukać w historiach, przekazach, źródłach rodzinnych informacji o ważnych dla społeczności kobietach oraz pozwolą na wspólne odkrywanie zapomnianych Orunianek i ich historii. Zebrane opowieści i miejsca posłużą do stworzenia wspólnej trasy w aplikacji na smartfon.

Terminy spotkań warsztatowych:

23.09.2023, g. 12.00-15.00

24.09.2023, g. 12.00-15.00

07.10.2023, g. 12.00-15.00

08.10.2023, g. 12.00-15.00

15.10.2023, g. 12.00-15.00

Udział w warsztatach  jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Orunianki – Polki, gdańszczanki, patriotki”.

Kobiety z Oruni - żyły tu, mieszkały, pracowały przez wieki. Działaczki, nauczycielki, artystki, filantropki - czy wiemy o nich wystarczająco dużo? Projekt "Orunianki - Polki, gdańszczanki, patriotki" jest okazją, by przyjrzeć się mieszkankom dzielnicy i temu, jak ich działalność wpłynęła na społeczne i kulturalne życie Oruni. Wydarzenia organizowane w ramach projektu rozpoczęły się w czerwcu i zakończą się w listopadzie tego roku.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

 

Galeria artykułu

Warsztaty historyczne w ramach projektu „Orunianki – Polki, gdańszczanki, patriotki”.

Warsztaty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń