Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 25/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Urzędnicy pokazują program, który zmieni Orunię. Szykuje się otwarta dyskusja

 1 dodane: 08:30, 21/01/24

tagi:

23 stycznia o godzinie 17 w Domu Sąsiedzkim na Dworcowej rozpocznie się dwugodzinne spotkanie na temat projektu Gminnego Projektu Rewitalizacji. Plan zakłada sporo zmian na Oruni, m.in. remonty konkretnych budynków, rewaloryzację Parku Schopenhauera, tworzenie zielonych skwerów czy budowę nowych lokali usługowych. Do 9 lutego można składać swoje uwagi.

Urzędnicy pokazują program, który zmieni Orunię. Szykuje się otwarta dyskusja
Urzędnicy pokazują program, który zmieni Orunię.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W połowie 2023 r. rozpoczęły się konsultacje związane z drugim etapem rewitalizacji Oruni. Obszarem zmian mają być też objęte inne miejsca w Gdańsku (Biskupia Górka, Chełm i Dolne Miasto). Dla wszystkich tych dzielnic powstał tzw. Gminny Program Rewitalizacji miasta Gdańska na lata 2017-2030.

"Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest dostępny na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska oraz w jego siedzibie przy ul. Wały Piastowskie 24. Swoje uwagi do zawartych w nim zapisów można składać osobiście, listownie, mailowo za pomocą formularza lub poprzez wypełnienie geoankiety online" - piszą urzędnicy.

Z projektem można zapoznać się TUTAJ.

Dla Oruni Gminny Program Rewitalizacji zakłada m.in. modernizację lokali użytkowych na Trakcie św. Wojciecha, Podmiejskiej, Żuławskiej i Sandomierskiej. Kolejny z projektów dotyczy przebudowy budynku Gdańskiego Archipelagu Kultury na Dworcowej i zbudowania tu parkingu.

W planach jest też remont Traktu św. Wojciecha 59 (przed wojną tu mieściła się redakcja "Gazety Gdańskiej"), a po sąsiedzku wybudowanie nowego budynku usługowego. Urzędnicy wracają też do koncepcji rewitalizacji Rynku Oruńskiego na ulicy Gościnnej. Kolejnym projektem jest rewaloryzacja Parku Schopenhaura. Do 9 lutego można zapoznać się z projektem, złożyć uwagi, wziąć udział w spotkaniu lub odwiedzić któryś z punktów konsultacyjnych.

Na Oruni punkt konsultacyjny mieści się w Domu Sąsiedzkim przy Dworcowej 11. 23 stycznia o godzinie 17 rozpocznie się spotkanie na temat projektu GPR. To dobry moment, by złożyć swoje uwagi i propozycje do tego programu.

Galeria artykułu

Urzędnicy pokazują program, który zmieni Orunię. Szykuje się otwarta dyskusja

Urzędnicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.21.*

19:03, 28/01/24

Wlaśnie. Remonty, rewitalizacje, teatry, zajęcia plenerowe, itp itd. Wszystko bardzo fajnie, ale kiedy wreszcie będą bezkolizyjne przejazdy / tunele?. ILE JESZCZE MAMY CZEKAĆ??? Kiedy władze Gdańska ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.18.*

15:11, 25/01/24

Wszystko fajnie, a co z z przejazdem bezkolizyjnym i bezpieczeństwem mieszkańców zza torów. Obiecywano nam to od lat. Może zbliżające się wybory samorządowe to dobry moment żeby ponowić pytanie - kiedy będzie ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń