Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 19/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki z "oruńskiego" okręgu

 1 dodane: 06:55, 08/04/24

tagi:

W okręgu wyborczym numer 1 (w nim znajduje się 11 dzielnic, w tym Orunia-Św.Wojciech-Lipce) najwięcej głosów dostał Andrzej Skiba z PiS (3955). Kolejne miejsca przypadły politykom ze wspólnej listy Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska. Dobry wynik uzyskała wieloletnia szefowa rady dzielnicy z Oruni, Agnieszka Bartków.

Wyniki z
Wyniki z "oruńskiego" okręgu
Fot. Marcin Lachowicz

Fotografia 1 z 1

Artykuł jest aktualizowany

Trwa liczenie głosów w wyborach samorządowych w Polsce. Na stronie PKW są już wyniki z gdańskiego okręgu numer 1, w skład którego wchodzi m.in. Orunia.

Z danych wynika, że najwięcej głosów zdobył tutaj polityk PiS Andrzej Skiba (3955). Kolejne miejsca przypadają już politykom ze wspólnej listy Koalicja Obywatelska i Wszystko dla Gdańska.

3700 głosów otrzymał Cezary Śpiewak-Dowbór, Katarzyna Czerniewska - 2136, wieloletnia szefowa rady dzielnicy z Oruni, Agnieszka Bartków - 1859, a wieloletni radny miasta Lech Kaźmierczyk (Wałęsa) - 1676.

Z okręgu wyborczego numer 1 wybieranych jest pięciu radnych miasta.

Najprawdopodobniej w okręgu wyborczym numer 1 KO i WdG wezmą trzy mandaty, PiS - dwa. Jeśli to się potwierdzi, to wchodzą: Śpiewak-Dowbór, Czerniewska, Bartków (KO i WdG) i Skiba plus Jankowski (PiS). W wyborach do rad miast przy liczeniu głosów obowiązuje tzw. metoda D'Hondta, która premiuje większe ugrupowania i tu ważny jest także całościowy wynik danego komitetu, a nie tylko liczba głosów, którą otrzymają poszczególni kandydaci.

Galeria artykułu

Wyniki z "oruńskiego" okręgu

Wyniki z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.22.*

22:39, 09/04/24

wreszcie bedzie cos moznz b rady dzielnic nic nie mogly teraz bedac radnymi miejskimi beda mogli sie wykazac w konkretach i miec wplyw na pania prezydent wreszcie bedzie mozna uporzadkowac te balagany na orunii ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.20.*

22:36, 08/04/24

PIS? w Gdańsku? Masakra! Głosowałam na Bartków :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.134.39.*

20:54, 08/04/24

Wstyd i nic więcej o tej Pani powiedzieć nie można

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.30.*

20:51, 08/04/24

Agnieszka Bartków weszła !!! Brawo

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń