Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 19/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmarł Gerard Lampkowski, legendarny mistrz fryzjerski z Oruni

 1 dodane: 07:22, 16/04/24

tagi:

- Wyliczyłem, że w swojej karierze ojciec ostrzygł około 199 tys. klientów. Przez wiele lat pracował sześć dni w tygodniu, dłuższy urlop miał chyba tylko raz — w rozmowie z portalem MojaOrunia wspomina Piotr Lampkowski, syn mistrza fryzjerskiego Gerarda Lampkowskiego.

Gerard Lampkowski
Gerard Lampkowski
Fot. arch. rodzinne

Fotografia 1 z 1

Gerard Lampkowski zmarł 12 kwietnia. Miał 86 lat. Przez wiele lat prowadził zakład fryzjerski na Oruni, przy Trakcie św. Wojciecha (wcześniej Jedności Robotniczej). - Ojciec zaczął pracować w wieku 20 lat. Przez dobre trzy dekady pracował sześć dni w tygodniu i często miał nawet 20 klientów dziennie. Dłuższy urlop miał chyba raz. W 1982 r., kiedy pojechaliśmy razem na Mazury - wspomina Piotr Lampkowski, syn Gerarda Lampkowskiego.

- Wyliczyłem, że w swojej karierze ojciec ostrzygł około 199 tys. klientów - dopowiada.

Gerard Lampkowski pracował jeszcze w tym roku. Jego ostatni dzień w zakładzie przypadł na 26 stycznia.

Piotr Lampkowski mówi, że zakład na Oruni będzie działał dalej i że zatrudnił już fryzjerkę, panią Dorotę. W planach ma też stworzenie swoistego mauzoleum swojego ojca. - Wszystkie nagrody, dyplomy i pamiątki po ojcu będą w jednym miejscu - zaznacza.

Pogrzeb Gerarda Lampkowskiego odbędzie się w sobotę (20 4) o godzinie 11 w kościele św. Ignacego. Mistrz fryzjerski z Oruni zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Brzegi.

Galeria artykułu

Gerard Lampkowski

Gerard...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.20.*

08:32, 17/04/24

Kondolencje rodzinie [*]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.219.*

16:45, 16/04/24

Mistrzowie Stefan, Gerard i Gerard. Niech im ziemia lekką będzie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.219.*

13:47, 16/04/24

Odchodzi stara dobra Orunia Gerard Lampkowski i Gerard Szarmach dwie oruńskie legendy, mistrzowie w swoim fachu ,przyjaciele. Obaj nie potrafili żyć bez ukochanej dzielnicy Wieczny odpoczynek.....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.30.*

13:38, 16/04/24

Byłeś znakomitym fachowcem, ale co najważniejsze, dobrym Człowiekiem. Na Oruni będziesz dobrze wspominany. Spoczywaj w pokoju Panie Gerardzie. WS

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń