Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 17/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W niedzielę Festyn w Parku Oruńskim

 1 dodane: 10:47, 24/05/24

tagi:

26 maja (niedziela) wystartuje 24. Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. Przedstawiamy program imprezy.

W niedzielę Festyn w Parku Oruńskim
W niedzielę Festyn w Parku Oruńskim
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Impreza rozpozcznie się o godzinie 13:30 na ulicy Gościnnej. Dzieci z lokalnych szkół wykonają poleza. Tańcząca grupa przejdzie ulicę Gościnną i przemaszeruje do Parku Oruńskiego.

Festyn w Parku Oruńskim rozpocznie się około godziny 14. Na scenie muzycznej w amfiteatrze swoje występy mieć będą dzieci ze szkół i przedszkoli z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Pojawi się też Zespół Pieśni i Tańca.

W Parku Oruńskim obok budynku przedszkola co 15 minut krótkie koncerty grać będzie też mobilny carillon.

Już tradycyjnie podczas oruńskiego festynu w Parku Oruńskim wystartują krainy dla dzieci. Będzie kraina dmuchańców, kraina ekologiczno-chemiczna, kraina ceramiczna, kraina bezpieczeństwa, kraina dzikich zwierząt, kraina rodzicielstwa, kraina artystyczna, kraina wolontariatu, kraina ratownicza, kraina harcerska i kraina Granda 77 (ze sztukami walki dla dzieci i młodzieży). W każdej z tych krain dzieci zbierać będą pieczątki za uczestnictwo. Pieczątki zostaną przekazane do organizatorów, a ci w trakcie imprezy wylosują na scenie zwycięzców. Nagrodami w tym konkursie będą rowery, ufundowane przez lokalną radę dzielnicy i sponsorów.

W Parku Oruńskim będzie też niewielka strefa gastro, a uczniowie ze szkoły na Smoleńskiej oferować będą grochówkę za 5 zł. Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostaną na cele charytatywne.

Na Festynie zostaną też przyznane dwie nagrody Oruńskiej Syrenki. Impreza zakończy się około godziny 18.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Orunia", wspierane m.in. przez lokalną radę dzielnicy, Gdański Archipelag Kultury i miasto. Szef "SIL" Orunia Piotr Wróblewski prosi, by w miarę możliwości oruniacy zostawiali w niedzielę samochód i na festyn przychodzili pieszo lub rowerem.

Warto podkreślić, że w okolicy będą funkcjonować dwa "nowe" parkingi - jeden tuż obok wejścia do Parku Oruńskiego, przy Kanale Raduni (na kilkadziesiąt aut), drugi - przy Gościnnej Przystani na Dworcowej (na ponad 20 aut).

W niedzielę swoje pokazy i warszaty prowadzić też będzie kowal z ulicy Gościnnej. Jego kuźnia, która mieści się na tyłach kawiarni przy Gościnnej 10, będzie otwarta dla wszystkich już od godziny 13.

Galeria artykułu

W niedzielę Festyn w Parku Oruńskim

W niedzielę...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.252.*

13:10, 26/05/24

Jestem ciekawa tego wydarzenia.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń