Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 24/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Najzabawniejsza morda", czyli kolejne święto psów na Oruni

 1 dodane: 15:30, 23/06/24

tagi:

29 czerwca (sobota) w ogródku Stacji Orunia przy Dworcowej znów odbędzie się nietypowy konkurs piękności, gdzie o nagrody rywalizować będą czworonogi. "„Dzień Psa pod patronatem Artura Schopenhauera” rozpocznie się o godzinie 11, a organizatorzy zaplanowali więcej atrakcji.

"Najzabawniejsza morda", czyli kolejne święto psów
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Impreza odbędzie się z okazji Dnia Psa, który przypada na 1 lipca. Oruńskie wydarzenie nosi nazwę „Dzień Psa pod patronatem Artura Schopenhauera”. Odbędzie się na tyłach Stacji Orunia przy Dworcowej 9 (w Parku Schopenhauera).

Co łączy psie święto z osobą słynnego filozofa? Artur Schopenhauer to dawny niemiecki filozof był miłośnikiem psów i bardzo mocno wspierał rozwój koncepcji praw zwierząt. Sprzeciwiał się popularnemu wówczas poglądowi, że zwierzęta można traktować w kategoriach rzeczy i że nie odczuwają one bólu. W swoim traktacie "o podstawie moralności" pisał: "już i w Europie budzi się poczucie praw, z jakich powinny korzystać zwierzęta, i rozwija się w miarę tego, jak bledną i zanikają dziwaczne idee, [które twierdzą], że świat zwierzęcy istnieje tylko dla pożytku i przyjemności człowieka”.

Organizatorem sobotniego wydarzenia jest Stacja GAK Orunia, która współpracuje m.in. ze schroniskiem "Promyk". - Podczas Dnia Psa uczestnicy będą mogli zgłosić swoje pupile do Konkursu Wielorasowej PSIĘkności w trzech kategoriach: najbardziej wielorasowy pies, najzabawniejsza morda i pies najbardziej podobny do właściciela. Na zwycięzców czekają atrakcyjne zestawy nagród - obiecują organizatorzy.

Impreza potrwa do godziny 14. Odbędą się też warsztaty tworzenia zabawek dla zwierząt (maty węchowe, szarpaki), warsztaty "ubierz psa na spacer". Będą też stoiska ze zdrowymi przekąskami dla czworonogów i będzie też można skonsultować się z behawiorystami.

Wejście na imprezę jest oczywiście bezpłatne.

Plan wydarzenia

11:00 – 14:00: Psi plener artystyczny dla dzieci „Łapka w łapkę” | Julia Tymańska

11:00 – do ostatniego „psiastka”: Stoisko ze zdrowymi przekąskami dla czworonogów | Wolontariusze Schroniska Promyk

11:00 - 12:00: Warsztaty tworzenia zabawek dla zwierząt | Wolontariusze Schroniska Promyk

11:30 – 13:30: Konsultacje behawiorystyczne dla opiekunów psów | Mirosława Kozakiewicz/Uwierz w psa (brak miejsc)

12:00-13:00: Warsztaty „Ubierz psa na spacer” | Wolontariusze Schroniska Promyk

12:00-12:45: Rejestracja uczestników Konkursu PSIĘkności

12:45-13:30: Konkurs PSIĘkności w 3 kategoriach: najzabawniejsza morda, najbardziej wielorasowy pies, pies podobny do właściciela

14:00: Zakończenie imprezy

Galeria artykułu

"Najzabawniejsza morda", czyli kolejne święto psów na Oruni

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń