Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Praktyki zawodowe w Niemczech

 5 dodane: 20:42, 10/04/12

tagi:

Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska CKU w Gdańsku w ramach praktyk zawodowych biora udział w wyjazdach do Niemiec. Podczas stażu zapoznają się z technologiami ochrony środowiska w Niemczech, a dodatkowo poznają kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz doskonalą znajomość języka niemieckiego. Pod koniec marca z Dolnej Saksonii wróciła grupa uczniów Technikum Inzynierii Środowiska i Melioracji, a kolejna wyrusza na praktyki w czerwcu. Każdy uczestnik otrzymuje EUROPASS, stanowiący przepustkę do nauki i pracy w Europie.

wizyta w Autostadt w Wolfsburgu
wizyta w Autostadt w Wolfsburgu
Fot. zsis.gda.pl

Fotografia 1 z 5

W dniach 4.03. -16.03.12 uczniowie z klasy II Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji uczestniczyło w ramach programu Leonardo da Vinci w projekcie finansowanym przez Unię Europejską pt. „Absolwent technikum wyposażony w wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy”. To już piętnasty raz, kiedy grupa osiemnastu wytypowanych przez nauczycieli i wychowawców uczniów naszej szkoły mogła wyjechać na praktyki zawodowe do Niemiec.  Każdy z uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska ma szansę przeżyć przygodę swojego życia, łącząc praktyczną naukę zawodu i języka z poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Praktyki w ramach programu Leonardo da Vinci są od kilku lat nieodłącznym elementem praktycznej nauki zawodu w technikach Zespołu Szkół. Od poniedziałku do piątku uczniowie biorą udział w zajęciach praktycznych, zapoznając się z nowoczesnymi technologiami wspierającymi ochronę środowiska w Niemczech, w czasie wizyt m.in. w stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków, biogazowniach, składowiskach odpadów czy elektrowniach różnego typu. Dzięki wykładom i wyjazdom uczniowie zdobywają nowe wiadomości i doświadczenia, które mogą skonfrontować ze swoją wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska. Poznają niemieckie rozwiązania dotyczące przepisów prawnych regulujących ochronę środowiska w Niemczech, a także poszerzają wiedzę w zakresie kultury i obyczajów niemieckich. Na koniec praktyk wszyscy otrzymują certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w stażu, a po powrocie do Polski dokument Europass-Mobility. Dzięki tym dokumentom stażyści łatwiej znajdą pracę, również poza granicami kraju.
Praktyki w Niemczech to szansa dla każdego z uczniów Zespołu Szkól Inżynierii Środowiska na nowe doświadczenia, poprzez które poszerzają oni swoje horyzonty. Nauka staje się przyjemnością, rodzi się zapał do aktywności, dzięki której można dojść w życiu do małych i wielkich celów, a przy okazji grupa uczniów i opiekunów integruje się, na co czasem nie starcza czasu w szkolnych ławach. Każdy ciekaw świata powinien wyruszyć w tę drogę.

Galeria artykułu

wizyta w Autostadt w Wolfsburgu

wizyta w...

Uczniowie na praktykach

Uczniowie na...

Uczniwie na praktykach w Niemczech

Uczniwie na...

Wykłady w czasie praktyk w Niemczech

Wykłady w...

Zwiedzanie Dolnej Saksonii

Zwiedzanie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń