Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 27/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 2 dodane: 17:23, 12/05/13Artykuł Czytelnika

tagi:

Już po raz kolejny dziedziniec "oruńskiej melioratki" zamieni się w laboratorium chemiczne. To kolejna odsłona Pikniku Naukowego, który odbywa się w ZSIS w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni
Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni
Fot. zsis.gda.pl

Fotografia 1 z 2

23 maja po raz kolejny w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku Oruni odbędzie się piknik naukowy.  W tym roku wydarzenie to zostało wpisane do XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki pt.: "Igraszki z chemią". Podczas imprezy odbędzie się piknik naukowy, a dziedziniec przed szkołą zamieni się w laboratorium. Przewidziane są pokazy ciekawych reakcji chemicznych; "sztuczki chemiczne" - pienisty potwór, burza w probówce, ognie bengalskie, lokomotywa, paląca piana. Będzie można samodzielnie poeksperymentować, zrobić biopaliwo, zbadać zachowanie cieczy nie newtonowskiej, poznać "chemię od kuchni". Zaprezentujemy praktyczne rady, które pomogą rozwiązać problemy życia codziennego: jak pozbyć się kamienia z czajnika?, co zrobić aby ziemniaki nie czerniały, barszcz był czerwony, a mięso się nie psuło? Dowiemy się jak działają baterie słoneczne, zbadamy słuch, będziemy prognozować pogodę i przekonamy się, że "nie taka chemia straszna jak ja malują".
Postaramy się udowodnić wszystkim uczestnikom, że poprzez zabawę także można się uczyć. Chemia, fizyka czy matematyka nie musi być trudnym, nieprzystępnym przedmiotem szkolnym. Na naszym pikniku każdy będzie mógł poczuć się naukowcem. Wzbudzimy w Was odkrywców i pozwolimy na czerpanie przyjemności ze zdobywania wiedzy.
Serdecznie zapraszamy 23 maja 2013 roku w godzinach 10.00 - 15.00 do "Oruńskiej Politechniki"  ul. Smoleńska 5/7 w Gdańsku.
Udział jest bezpłatny! Imprezie patronuje: Polskie Towarzystwo Chemiczne. Oddział Gdańsk.

22 maja ZSIS będzie współorganizatorem pikniku BIORÓŻNORODNOŚĆ, który odbędzie się przed Akwarium na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

Galeria artykułu

Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni

Bałtycki...

Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni

Bałtycki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

00:20, 19/05/13

Tak bo dwa odrębne miejsca 22 maj to Skwer Kościuszki w Gdyni a 23 maj to festiwal na naszym oruńskim podwórku :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

13:29, 18/05/13

Plakat z data 22.05 - artykuł z datą 23.05 ???

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń