Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 02/07/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Technika inspirowana naturą

 0 dodane: 21:12, 13/05/13Artykuł Czytelnika

tagi:

30 kwietnia podczas dni otwartych Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się konferencja naukowa, będąca częścią Mobilnych Warsztatów Technicznych zainicjowanych na Oruni przez Koło Inżynierów i Pasjonatów Orunia

30 kwietnia podczas dnia otwartego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska CKU odbyła się konferencja naukowa "Technika inspirowana naturą". Było to drugie już spotkanie realizowane w ramach Mobilnych Warsztatów Technicznych zainicjowanych na Oruni przez Koło Inżynierów i Pasjonatów Orunia. Podczas konferencji wykład wygłosił dr K.Tesch a e-doświadczenia z fizyki zaprezentował dr P.Jasik obaj z Politechniki Gdańskiej. W konferencji udział wzięli uczniowie ZSIS oraz przybyli goście, wśród których oprócz młodzieży i nauczycieli byli przedstawiciele IKO i NOT, Urzędu Marszałkowskiego. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak natura inspiruje naukowców oraz zobaczyć jak ciekawa może być fizyka przedstawiona w formie e-doświadczeń. Konferencja to część programu związanego z politechnizacją młodzieży gdańskich szkół, którą krzewi IKO, a przecież stąd z "oruńskiej politechniki" potocznie zwanej melioratką wywodzą się specjaliści od ochrony środowiska i spraw związanych z gospodarką wodną, którym nie obce były i są sprawy środowiska, o czym przypomniała otwierając wydarzenie pani dyrektor W.Redłowska. Dlatego też ZSIS chętnie bierze udział w przedsięwzięciach inspirujących do zgłębiania wiedzy poprzez różne formy.Maj to miesiąc spod znaku nauki i już 23.05 w ZSIS piknik naukowy, który jest częścią XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Serdecznie zapraszamy!
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń