Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/09/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzień Dawcy Szpiku

 1 dodane: 10:51, 29/09/13

tagi:

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Jedna z naszych czytelniczek z Oliwy postanowiła zorganizować Dzień Dawcy Szpiku.

Dzień Dawcy Szpiku
Dzień Dawcy Szpiku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Chciałabym Państwa zainteresować akcją, jaką organizuję w swojej szkole, tj. SP 23 w Gdańsku Oliwie ul. Opacka 7. Rok temu dowiedziałam się, że absolwent naszej szkoły zachorował na białaczkę – napisała do nas Aleksandra Stola, mieszkanka Gdańska.

- Po nieudanych próbach leczenia za pomocą chemii i naświetleń Przemkowi pozostał tylko przeszczep szpiku. Okazało się jednak, że ani w Polsce ani na świecie nie ma dla niego dawcy. Postanowiłam pomóc w odszukaniu genetycznego bliźniaka dla Przemka. I tak narodził się pomysł na Dzień Dawcy Szpiku – dodaje pani Ola.

Dzień ten odbędzie się 6 października 2013 roku (od godz. 11:00 do 17:00) w Szkole Podstawowej nr 23 w Oliwie. - Akcję przeprowadzamy wraz z Fundacją DKMS Wspólnie Przeciw Białaczce – zaznacza moja rozmówczyni.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 364 000 (sierpień 2013) potencjalnych dawców szpiku, a już 670 (sierpień 2013) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Galeria artykułu

Dzień Dawcy Szpiku

Dzień Dawcy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń