Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 27/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruński Festiwal Nauki

 1 dodane: 17:40, 03/06/14

tagi:

Już po raz kolejny 5.06.2014 przy Smoleńskiej 5/7 w Gdańsku będziemy mogli uczyć się eksperymentując, a wszystko podczas kolejnego Pikniku Naukowego

Oruński Festiwal Nauki
Oruński Festiwal Nauki
Fot. archiwum ckziu2

Fotografia 1 z 1

Już po raz kolejny w szkole przy ul. Smoleńskiej 5/7, która od września stanowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, w skład którego wchodzi budynek przy Smoleńskiej 5/7 i 6/8 (dwa budynki jedna szkoła) odbędzie się PIKNIK NAUKOWY.
Impreza pod tytułem  „I ty możesz zostać chemikiem – nauka przez doświadczenie” ma na celu rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi i technicznymi. Jedną z atrakcji będzie piknik naukowy na dziedzińscu przed szkołą, który zamieni się w laboratorium. Przewidziane są pokazy ciekawych reakcji chemicznych: "Sztuczki chemiczne" - Pienisty Potwór, Lokomotywa, Lampa olejowa, Paląca piana, Wydzielanie wodoru.
Zabawa kolorami – Czary mary Hary, Kameleon czyli wszystko o KMnO4. Będzie można samodzielnie poeksperymentować w szkolnym laboratorium: zbadać zasolenie Morza Bałtyckiego, przeprowadzić reakcje jakościowe w probówce, zbadać zachowanie cieczy nie newtonowskiej. Poznać "chemię od kuchni":  Woda gazowana, Samopompujacy się balonik, Żyjące Drożdże, Gazowa Fontanna, Barwna skala pH, właściwości białek, zawartość witaminy C, skrobi.  Organizatorzy pokażą praktyczne rady, które pomogą rozwiązać problemy życia codziennego: jak pozbyć się kamienia z czajnika? co zrobić aby ziemniaki nie czerniały, barszcz był czerwony, a mięso się nie psuło? Będzie można nauczyć się prognozowania pogody. Gości czeka  również spotkanie z geodezją.

Poprzez imprezę organizatorzy chcą udowodnić wszystkim uczestnikom, że poprzez zabawę także można się uczyć. Chemia, fizyka czy matematyka nie musi być trudnym, nieprzystępnym przedmiotem szkolnym. Na  pikniku każdy będzie mógł poczuć się naukowcem i czerpać przyjemności ze zdobywania wiedzy.
Czekamy na wszystkich zainteresowanych 5.06. w czwartek:)

Galeria artykułu

Oruński Festiwal Nauki

Oruński...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.77.158.*

04:17, 09/06/14

Szkoła jest bardzo dobra ma dużo nowoczesnego sprzętu nauki geodezji badania chemiczne normalnie wielkie brawa a w prawie każdej sali rzutnik szkoła jest zadbana i czysta nie raz bywałem na przedstawieniach ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń