Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Spotkanie sąsiedzkie na Ubocze 24

 2 dodane: 09:52, 23/10/09

tagi:UboczekomunałkiGZNK

24 października o godzinie 11:00 rozpocznie się spotkanie sąsiedzkie dla rodzin zamieszkałych w niedawno wybudowanym budynku przy ulicy Ubocze 24. Nowych lokatorów powitają m.in. prezydent Gdańska, radni miasta i przedstawiciele GZNK.

Spotkanie sąsiedzkie na Ubocze 24
Spotkanie sąsiedzkie na Ubocze 24
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

W programie imprezy zaplanowano m.in. uroczyste sadzenie drzewek przez mieszkańców (niewykluczone, że rękawy zakasze również prezydent Paweł Adamowicz), rodzinne konkursy, show cheerleaderek , a także pokaz żonglerki i iluzji – wystąpi półfinalista telewizyjnego programu „Mam Talent”, mieszkający na Oruni i będący użytkownikiem naszego portalu: Józef „Ziutini” Seget.

Impreza odbędzie się przed blokiem Ubocze 24. Na spotkaniu sąsiedzkim poszczególne instytucje będą prezentować się w specjalnie rozłożonych na tę okazję namiotach. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, a także policjanci z I Komisariatu na Oruni.
Nie zabraknie także ciepłego posiłku dla obecnych na spotkaniu – serwowane będą wielkie porcje grochówki. Imprezę poprowadzi Michał Piotrowski, pracownik Biura Prezydenta Miasta Gdańska.


W czasie trwania imprezy nowi lokatorzy zostaną zaproszeni do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 16. Zainteresowani będą mieli możliwość zwiedzenia placówki i zapoznania się z artystyczną twórczości jej uczniów.


Właśnie w „szesnastce” miało wczoraj (22.10) miejsce ostatnie spotkanie robocze w sprawie zorganizowania sobotniej imprezy. Udział w nim wzięło kilkanaście osób, z różnych organizacji i instytucji. Jacek Łapiński, dyrektor Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, instytucji, która jest głównym organizatorem sobotniej imprezy, tłumaczył ideę spotkania sąsiedzkiego:
- Pamiętajmy, że mieszkańcy, którzy trafili na ulicę Ubocze, przeprowadzili się na Orunię z różnych części Gdańska. Chcemy właśnie tą imprezą powitać ich w nowym miejscu zamieszkania i pokazać, że Orunia wcale nie jest jakimś miejscem zesłania.
Impreza jest skierowana do mieszkańców budynku Ubocze 24, ale – jak podkreślają organizatorzy – w sobotę przyjść może tutaj każdy.

Spotkanie sąsiedzkie finansowane jest ze środków GZNK. Drzewka sponsoruje gdański Zakład Utylizacyjny.

Galeria artykułu

Spotkanie sąsiedzkie na Ubocze 24

Spotkanie...

(od lewej) Waldemar Rydlewski, zastępca dyrektora GZNK, Jacek Łapiński, dyrektor GZNK

(od lewej)...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:40, 24/10/09

fajnie było, ale pogoda kiepska.Szkoda

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:13, 23/10/09

Ale urzędasów tam będzie, ciekawe czy nie będzie ich więcej niż samych mieszkańców :-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:04, 23/10/09

W Spotkaniu Sąsiedzkim nie zabraknie również przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku. J.P

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:35, 23/10/09

Z PRZYJEMNOŚCIĄ DODAM,ŻE W SĄSIEDZKIM DNIU BĘDA UCZESTNICZYC TAKŻE DYREKTORZY SZKÓŁ, INSTYTUCJI I STOWARZYSZENIE INICJAYW LOKALNYCH DO KTÓRYCH MOGĄ ZGŁOSIĆ SIE NOWI MIESZKAŃCY ZE SWOIMI INICJATYWAMI I PROBLEMAMI ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

• Wiecej ogłoszeń