Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Radni ślubują i biorą się do pracy

 2 dodane: 11:06, 02/04/15

tagi:

Gdańscy radni dzielnicowi zostali wczoraj zaprzysiężeni i są już gotowi do pracy. Rady z Oruni, Ujeściska szykują się do pierwszej sesji, gdzie zostaną wybrane nowe władze. W następnych tygodniach zapadną decyzje odnośnie podziału lokalnych budżetów. Orunia ma „do wydania” ponad 60 tysięcy złotych, Ujeścisko – ponad 80 tysięcy, Olszynka, która ma już pierwszą sesję za sobą – niecałe 16 tysięcy złotych.

Nowi radni z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha plus dwóch radnych miejskich
Nowi radni z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha plus dwóch radnych miejskich
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Wczoraj w gdańskim Ratuszu miało miejsce uroczyste ślubowanie nowowybranych radnych dzielnicowych. - Od teraz możecie już oficjalnie pełnić obowiązki radnego dzielnicy. Gratuluję wszystkim radnym – mówił wczoraj Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Zaprzysiężeni zostali m.in. radni z Oruni i Św. Wojciecha (jest ich 15), Ujeściska-Łostowic (jest ich 21), wcześniej swoje ślubowanie mieli nowi radni z Olszynki (jest ich 15).

14 kwietnia o godzinie 18 w Gościnnej Przystani odbędzie się pierwsza sesja radnych dzielnicowych z Oruni. Zostaną na niej wybrane nowe władze. Najprawdopodobniej będzie toczyć się tutaj także dyskusja na temat strategii walki o budowę bezkolizyjnego przejazdu dla samochodów na Oruni. Jest też szansa, że pojawią się na niej radni miasta. Wczoraj udział w sesji 14 kwietnia deklarował m.in. Lech Kaźmierczyk.

- 11 kwietnia w Parku Oruńskim odbędzie się impreza „Na drugą nóżkę dla Ali” (pisaliśmy o niej tutaj – przyp. red.) i tam będzie można nas spotkać. Serdecznie zapraszamy – mówili mi wczoraj dzielnicowi radni z Oruni.

Najprawdopodobniej za kilka tygodni zapadną też decyzje, jak spożytkować budżet nowej Rady z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Przypomnijmy, budżet wszystkich Rad w Gdańsku (w marcu wybrano ich w 29 dzielnicach) zależy od frekwencji i od liczby mieszkańców w danej dzielnicy. Na Oruni budżet Rady wyniesie nieco ponad 60 tysięcy złotych.

Do swojej pierwszej sesji przygotowują się także radni dzielnicowi z Ujeściska i Łostowic. W związku, że dzielnica ta liczy sobie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców, tutaj radnych dzielnicowych jest aż 21. 

Według wstępnych ustaleń pierwsza sesja nowej Rady może wystartować 9 kwietnia. Sesja odbędzie się w siedzibie nowej Rady, czyli w Domu Sąsiedzkim na ulicy Przemyskiej 21.

Zaprzysiężenie i pierwszą sesję za sobą mają już radni dzielnicowi z Olszynki. - Wybraliśmy wczoraj nowe władze – mówi nam Jadwiga Kubik, która ponownie została przewodniczącą Zarządu Rady Dzielnicy Olszynka.

Zastępcą przewodniczącego Zarządu został Mirosław Piotrowski, przewodniczącym Rady – Halina Korona, zastępcą przewodniczącego Rady – Elżbieta Dziukała.

W najbliższych tygodniach radni z Olszynki mają zdecydować na co wydać tegoroczny budżet Rady, czyli nieco mniej niż 16 tysięcy złotych. Jak zapewniają, chcą jednak najpierw zapytać o to mieszkańców, którzy będą mogli zgłaszać swoje propozycje m.in. przez Facebooka.

Siedziba Rady z Olszynki mieści się w szkole przy Modrej 2.

Galeria artykułu

Nowi radni z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha plus dwóch radnych miejskich

Nowi radni z...

Nowi radni z Ujeściska i Łostowic + miejscy radni

Nowi radni z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.147.8.*

02:43, 16/11/23

I simply could not leave your web site before suggesting that I really enjoyed the standard info a person supply in your guests? Is gonna be again incessantly in order to inspect new posts ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.147.0.*

22:04, 16/08/23

Czy spółka w likwidacji może ogłosić upadłość? Hello colleagues, its wonderful paragraph about cultureand fully defined, keep it up all the time. Czy alimenty podlegają upadłości konsumenckiej?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

08:02, 03/04/15

No właśnie szanowny Mieszkańcu *174 mniej gdadania a więcej działania ze strony samych zainteresowanych Mieszkańców ;) Radni Dzielnicy NIE ZAŁATWIĄ wszystkiego za NAS powinniśmy im pomagać. To typowa Społeczna ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.229.174.*

07:07, 03/04/15

Mniej gadania więcej działania...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń