Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

In vino veritas

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 3 dodane: 16:06, 10/04/15Artykuł Czytelnika

tagi:malarstwowystawaOrunia

We wtorek 14 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Dworku Artura GAK na wernisaż wystawy zbiorowej artystów z Litwy. Wstęp wolny.

In vino veritas
In vino veritas
Fot. Andrius Mosiejus

Fotografia 1 z 3

In vino veritas – w winie prawda. Łacińska sentencja będąca tytułem wystawy zjednoczyła w galerii Dworku Artura GAK artystów zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki.

W wystawie udział biorą:

Gintaras Žilys – fotokolaż, fotografia

Urodził się w 1942 roku. Wilnie. Od 1976 roku mieszka w Druskiennikach. W 1966 roku ukończył Politechnikę i rozpoczął studia artystyczne u rzeźbiarza - Algimantasa Vytėnasa.  Od 1976 roku mieszka w Druskiennikach. Jest członkiem Grupy „3 X”. Brał udział w wielu wystawach zarówno na Litwie, jak i za granicą. Członek zarządu klubu Fotografów w  Druskiennikach.  W roku 2012 z okazji siedemdziesiątych urodzin miał wystawę retrospektywną pt. „Od fotografii do metalu”. Zajmuje się  fotografią artystyczną i rzeźbą. Pracuje w takich materiałach, jak metal i tworzywa sztuczne. Prace pokazywane w ramach wystawy „In vino veritas” zostały zainspirowane portretem psychologicznym po lampce wina ...

Andrius Mosiejus – malarstwo, asambliaż

Urodził się w 1952 roku w Szawle, gdzie w roku 1977 ukończył wydział artystyczny na tamtejszym uniwersytecie. Od 1977 roku brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na Litwie i za granicą. Obecnie  pracuje jako nauczyciel wychowania plastycznego w gimnazjum w Druskiennikach i zajmuję się malarstwom, rysunkiem i asamblażem. Jest członkiem Grupy „3 X”, zrzeszającej artystów z Druskiennik.

Ingrida Vaitkienė – malarstwo

Urodziła się w 1963 roku w Alitusie, gdzie nadal mieszka. W 1987 roku ukończyła Technikum Sztuki Użytkowej  na kierunku kowalstwo i jubilerstwo. W 1993 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Wilnie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na Litwie i za granicą. Zajmuje się edukacją artystyczną, międzynarodowymi programami edukacyjnymi, obiektami przestrzennymi. Tworzy lampy, tkaniny, detale wnętrza, oraz odzież. Od 2008 roku organizuje na Litwie wystawy polskich artystów. Od 1991 roku jest członkinią Litewskiego Towarzystwa Rozwijania przez Sztukę. Jej twórcze credo brzmi: żadnych zasad, tylko kreatywność.

Arūnas Vaitkus – malarstwo

Urodził się w 1964 r. we wsi Veiviržėnai (koło Kłajpedy). Obecnie mieszka w Alitusie. W 1988 roku ukończył Technikum Sztuki Użytkowej na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. W 1993 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Wilnie. Brał udział w wielu wystawach zarówno na Litwie, jak i za granicą. W 2008 roku zdobył Nagrodę Miasta Alitus za działania artystyczne i kulturalne. Zajmuje się edukacją artystyczną. Tworzy happeninigi, ekslibrisy, fotografie, detale architektoniczne, lampy i inne przedmioty użytkowe. Od 2008 roku organizuje na Litwie wystawy polskich artystów. Od 1991 roku jest członkiem Litewskiego Towarzystwa Rozwijania przez Sztukę.

Wystawę można oglądać do 30 kwietnia 2015 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00. Wstęp wolny

 

DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

dworekartura@gak.gda.pl
www.gak.gda.pl | facebook.com/StacjaOrunia

Galeria artykułu

In vino veritas

In vino veritas...

In vino veritas

In vino veritas...

In vino veritas

In vino veritas...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń