Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 24/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Masz pomysł, jak poprawić swoją dzielnicę? Przedstaw go, nim będzie za późno.

 1 dodane: 18:22, 10/04/15Quo vadis Gdańsku? Orunia

tagi:

To jest ważny krok w kierunku rozwiązania przynajmniej niektórych oruńskich problemów – mówią pomysłodawcy projektu „Quo Vadis, Gdańsku?” i zapraszają wszystkich mieszkańców dzielnicy na piąte już warsztaty, które odbędą się 13 kwietnia (poniedziałek) w Gościnnej Przystani. Zostaną tam zaprezentowane pierwsze założenia mikrostrategii na rzecz rozwoju Oruni. Tydzień później o swojej dzielnicy dyskutować będą z kolei mieszkańcy Ujeściska i Łostowic.

Masz pomysł, jak poprawić swoją dzielnicę? Przedstaw go, nim będzie za późno.
Masz pomysł, jak poprawić swoją dzielnicę?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O projekcie Quo Vadis, Gdańsku pisaliśmy niejednokrotnie. W czterech dzielnicach (Orunia, Ujeścisko-Łostowice, Osowa i Wrzeszcz Górny) miały już miejsce cztery warsztaty, w których udział wzięli architekci, miejscy planiści, urzędnicy, członkowie pozarządowych organizacji i oczywiści mieszkańcy.

Teraz projekt zbliża się do finału. W każdej dzielnicy zaplanowano jeszcze po dwa spotkania. Najbliższe dni będą z pewnością interesujące. 13 kwietnia piąte warsztaty odbędą się na Oruni, 20 kwietnia – na Ujeścisku-Łostowicach.

- Na piątych warsztatach nasi eksperci przedstawią główne założenia mikrostrategii dla rozwoju poszczególnych dzielnic. Na oruńskim spotkaniu zostaną pokazane problemy Oruni, ale też sposoby rozwiązania tych problemów – mówi Przemysław Kluz, jeden z głównych pomysłodawców projektu „Quo Vadis, Gdańsku?” i przedstawiciel Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Kluz zaprasza wszystkich zainteresowanych swoją dzielnicą mieszkańców i zapewnia, że przedstawione na warsztatach rozwiązania będą jeszcze dyskutowane.

- Warsztaty to krok w kierunku rozwiązania przynajmniej niektórych oruńskich problemów – uważa Kluz. - Nasz projekt wpisuje się w aktualizowane obecnie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdańska. To teraz decyduje się przestrzenna polityka w naszym mieście, a nasz projekt pomoże wypracować konkretne wnioski, które mieszkańcy mogą zgłosić do Studium – dodaje.

Co ważne, w dotychczasowych dyskusjach w ramach projektu Quo Vadis, Gdańsku brali też udział urzędnicy i planiści Biura Rozwoju Gdańska. Ostateczne i zaakceptowane wnioski mieszkańców na pewno więc zostaną usłyszane przez magistrat.

Piąte warsztaty Quo Vadis na Oruni odbędą się 13 kwietnia (start: godzina 18) w Gościnnej Przystani (Gościnna 14). Organizatorzy zapraszają jednak już na godzinę 17, to właśnie wtedy zaprezentowane zostaną prace gdańskich studentów, które pokazują różne pomysły na rozwój Oruni.

Piąte warsztaty Quo Vadis na Ujeścisku-Łostowicach odbędą się 20 kwietnia (start: godzina 18) w Domu Sąsiedzkim na ulicy Przemyskiej 21.

Galeria artykułu

Masz pomysł, jak poprawić swoją dzielnicę? Przedstaw go, nim będzie za późno.

Masz pomysł,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.75.*

15:16, 11/04/15

Nawet nie chce mi się pisać... Ile tysięcy Oruniaków miało dobry pomysł jak zdecydowanie poprawić swoją dzielnicę??? Ludzie podpisali się pod tym pomysłem i dostarczyli w formie petycji do Budynia. I co????? ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń