Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

 8 dodane: 23:01, 11/11/09

tagi:projektSzkoła Podstawowa nr 12E-TWINNING

W dniach 26-30 października 2009 r. nasza szkoła (SP nr 12) realizowała ogólnopolskie obchody programu E-Twinning, które przypadają corocznie właśnie w tym miesiącu.

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku
Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w
Fot. izabelasp12

Fotografia 1 z 8

Program E-Twinning ma na celu współpracę bliźniaczą szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Bierze w nim udział już ponad sześć tysięcy szkół z całej Europy.Program ten powstał, by dać szkołom europejskim możliwość wspólnego i wzajemnego uczenia się oraz, by zachęcić młodych ludzi do poznawania innych kultur i szkół rodzin.

W naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe pt. „Realizacja projektu E-Twinning”, podczas których uczniowie doskonalą znajomość języka angielskiego oraz umiejętności komputerowe. Wykorzystują przy tym technikę cyfrową w gabinecie językowym na komputerach ze słuchawkami.

W roku szkolnym 2009/10 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, z pomocą nauczycielki języka angielskiego, Pani Katarzyny Turskiej, nawiązały kontakt z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Danii i rozpoczęły korespondencję e-mailową. Mamy nadzieję, że znajomość ta w niedalekiej przyszłości zaowocuje realizacją wspólnego projektu.

W ramach projektu nasza szkoła przygotowała własne działania do realizacji podczas ogólnopolskich obchodów na wszystkich poziomach edukacyjnych.

Klasy 0-2 przygotowały ilustrowane streszczenie bajek: „ O rybaku i złotej rybce”, „ Kubuś Puchatek” i bajek państw europejskich. Natomiast wszystkie klasy trzecie ułożyły „Krzyżówki o Bursztynie ”, oczywiście, wszystko w języku angielskim.

Klasy 4-6 przygotowały koncert piosenki angielskiej w wersji karaoke, który odbył się na sali gimnastycznej. Utwory były wykonywane zarówno solo jak i w zespołach. Dzieci poprzebierały się w przeróżne stroje. Występy wzbogacane były przeróżnymi układami tanecznymi. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu.

Oprócz tego w ramach E-Twinning każda klasa czwarta, piąta i szósta, na lekcjach informatyki, przygotowywała pocztówki z pozdrowieniami z Gdańska w wersji elektronicznej. Na pocztówce znajdowały się przepiękne zabytki Gdańska, które klasy wylosowały wcześniej oraz pozdrowienia w języku angielskim, opracowane na lekcjach tego przedmiotu.

Pod koniec wielkiego tygodnia  E-Twinningu uczniowie wzięli udział także w szkolnych rozgrywkach sportowych, które przygotowali im nauczyciele wychowanie fizycznego. Klasy czwarte grały w „dwa ognie”, każda klasa wystawiła 12 zawodników, którzy składali się z drużyn mieszanych. Klasy piąte rozgrywały mecz koszykówki. Tu każda klasa wystawiła drużynę mieszaną składającą się z sześciu osób. A klasy szóste rozegrały mecz siatkówki, gdzie drużyny także składały się z sześciu zawodników. Spotkaniu temu towarzyszyli wierni kibice – klasowi koledzy i koleżanki z wychowawcami, którzy dzielnie wspierali i dopingowali swoich rówieśników.

Cały tydzień E-Twinningu uwieńczyło ważne spotkanie z niezwykłym gościem Panem Adamem Korolem, Mistrzem Świata w wioślarstwie. Dzieci klas starszych przeprowadziły z nim wywiad w języku angielskim. Publiczność także zadawała wiele pytań, a nasz Mistrz wykazał się dużą cierpliwością i z uśmiechem na twarzy odpowiadał na każde pytanie ciekawiące dzieci.

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

Tydzień E-...

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

Tydzień E-...

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

Tydzień E-...

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

Tydzień E-...

Tydzień E- Twinningu w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku

Tydzień E-...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń