Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gościnna zyska... warsztat kowalski z prawdziwego zdarzenia

 1 dodane: 18:20, 30/07/15

tagi:

Wygląda na to, że miasto bierze się za teren położony...na tyłach kuźni przy ulicy Gościnnej. Co i kiedy się tutaj zmieni?

W lipcu na Gościnną przyjechali gdańscy urzędnicy. Tutaj oglądają budynek, który już niedługo zostan
W lipcu na Gościnną przyjechali gdańscy urzędnicy. Tutaj oglądają budynek, który już niedługo zostan
Fot. Piotr Wróblewski

Fotografia 1 z 1

Na tyłach coraz bardziej popularnej kuźni przy Gościnnej 10 wciąż... straszy. Oczywiście niedosłownie, ale trzeba przyznać, że miejsce to do urokliwych nie należy.  Tuż obok torów stoi opuszczony budynek z zamurowanymi oknami, wysokie chaszcze przykrywają walające się śmieci.

Urzędnicy obiecują teraz, że ten fragment Oruni zmieni się na lepsze. Przede wszystkim zostanie wyburzony mocno już zrujnowany budynek, który od jakiegoś czasu jest przeznaczony do rozbiórki. Na tyłach kuźni przy Gościnnej powstanie warsztat kowalski.

- To kolejny etap projektu, który nosi nazwę: Budowa Centrum Aktywacji i Innowacji "Kuźnia" - mówią urzędnicy.

- Cieszymy się z takich zmian. Będzie można posiedzieć w naszej kawiarni w kuźni, a później przejść się do kowala i na żywo zobaczyć jeden z ginących już zawodów. To dodatkowa atrakcja dla mieszkańców Oruni i dla wszystkich, którzy odwiedzają naszą dzielnicę - komentuje Piotr Wróblewski z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, organizacji, która zawiaduje kuźnią przy ulicy Gościnnej.

Kluczowe pytanie brzmi oczywiście: kiedy te plany wejdą w życie?

- Obecnie przygotowujemy dokumentację projektową dla tej inwestycji. Planowany termin ogłoszenia przetargu to sierpień bieżącego roku, a wykonawca na realizację zamówienia będzie miał czas do końca 2015 roku - odpowiada Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która będzie nadzorować całą inwestycję.

Galeria artykułu

W lipcu na Gościnną przyjechali gdańscy urzędnicy. Tutaj oglądają budynek, który już niedługo zostan

W lipcu na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.30.72.*

14:34, 31/07/15

Dobrze że w artykule napisano że będzie można się przejść bo przez te wszystkie szlabany jeździć się po Oruni nie da. Ci co mieszkają za szlabanami tego warsztatu na pewno nie odwiedzą bo wyprawa zajmie dużo ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń