Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Odkrywanie piękna jesieni – spotkanie poetycko-muzyczne w Szkole Podstawowej nr 16

 6 dodane: 13:31, 24/11/09

tagi:muzykapoezjawieczór

W listopadowy, jesienny dzień, 19.11.br. o godz. 17:00, odbył się w Szkole Podstawowej nr 16 wieczór poetycko-muzyczny „Barwy jesieni”.

Recytacja poezji w wykonaniu uczniów klasy 2,4,6
Recytacja poezji w wykonaniu uczniów klasy 2,4,6
Fot. sp16

Fotografia 1 z 6

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych przygotowani przez nauczycielki: p. Bożenę Bukowską, p. Małgorzatę Górską i p. Joannę Kotlik, zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Recytowali wybrane wiersze poetów polskich. Niektóre z nich, np. „Dwa wiatry” autorstwa Juliana Tuwima zostały dodatkowo zilustrowane gestem i ruchem scenicznym.
W nastrój jesienny wprowadził uczestników spotkania utwór Skaldów „W żółtych płomieniach liści”. Uczennice z klasy czwartej ciekawie zinterpretowały „Deszczową piosenkę”. Układ taneczny, który same przygotowały, bardzo spodobał się publiczności. Wirujące, kolorowe parasolki nawiązywały do różnorodnych barw jesiennych. W niektóre  deszczowe dni trudno dostrzec piękno tej pory roku. Można za to zamyślić się, zadumać nad upływającym czasem i zmianami, które wokół nas czyni. Do refleksji skłaniały również słowa pięknej piosenki Czesława Niemena „Mimozami jesień się zaczyna”(przerywniki podczas recytacji).
Na zakończenie wieczoru dyrektor, p. Nina Markiewicz-Sobieraj, podziękowała wykonawcom i nauczycielom przygotowującym program.
Spotkanie poetycko-muzyczne „Barwy jesieni” dało wszystkim uczestnikom, dzieciom rodzicom i nauczycielom, dużo wrażeń artystycznych oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu, porozmawiania na różne tematy w miłej atmosferze.


wicedyrektor, Danuta Galant

Recytacja poezji w wykonaniu uczniów klasy 2,4,6

Recytacja...

Inscenizacja wiersza Juliana Tuwima "Dwa wiatry"

Inscenizacja...

Pani dyrektor Nina Markiewicz-Sobieraj dziękuje za przygotowanie spotkania

Pani dyrektor...

Publiczność w skupieniu wysłuchała przygotowaniego programu

Publiczność w...

Układ taneczny do "Deszczowej piosenki" w wykonaniu uczennic z klasy 6a

Układ taneczny...

Układ taneczny do "Deszczowej piosenki" w wykonaniu uczennic z klasy 6a

Układ taneczny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń