Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 25/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ulica Lipce – skrót dla tirów?

 3 dodane: 13:44, 03/06/09

tagi:

Chcemy stworzyć internetowy spis ulic na Oruni, św. Wojciechu i Lipcach, które wymagają natychmiastowego remontu. Na początek ul. Lipce.

 Ulica Lipce – skrót dla tirów?
Ulica Lipce – skrót dla tirów?
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 3

Ulica Lipce łączy ul. Niegowską z ulicą Żuławską. Od kilku lat mieszkańcy obserwują i odczuwają wzmożony ruch pod swoimi oknami. Kierowcy odkryli alternatywę dla często zakorkowanego Traktu św. Wojciecha. Niestety drogą zbudowaną z betonowych płyt zaczęli również jeździć kierowcy ciężarówek i wozów dostawczych. 3 lata temu mieszkańcy zaapelowali na piśmie do władz miejskich o umieszczenie na ul. Lipce ograniczników prędkości. Przy ulicy nie ma chodnika, a poboczem chodzą dzieci, mieszkają tu też starsze osoby.

W imieniu mieszkańców wypowiada się Jan Andruszczak:

- Z naszego pisma nic nie wynikło. Urząd Miasta odpisał nam, że droga nie kwalifikuje jako osiedlowa i nie spełnia wymogów. Zainstalowano jedynie znaki drogowe, informujące, że nie ma pobocza. Samochody ciężarowe, tiry, wywrotki przejżdżają, a teren tutaj jest podmokły. Cierpią bardzo elewacje budynków. My, mieszkańcy rozumiemy, że miasto nie ma środków na remont każdej ulicy, dlatego bierzemy pod uwagę partycypowanie w kosztach inwestycji. Zależy nam na ograniczeniu ruchu, szczególnie dla samochodów powyżej 3,5 tony oraz ograniczeniu prędkości.


Kolejnym problem, z którym borykają się mieszkańcy, są wystające studzienki kanalizacyjne. Po spotkaniu z prezydentem Adamowiczem, kiedy mieszkańcy Lipiec podnieśli ten problem, na ulicy pojawiła się ekipa remontowa. Rozkopano jedną ze studzienek, otoczono znakami i... tak pozostawiono.

Galeria artykułu

 Ulica Lipce – skrót dla tirów?

Ulica Lipce –...

 Ulica Lipce – skrót dla tirów?

Ulica Lipce –...

 Ulica Lipce – skrót dla tirów?

Ulica Lipce –...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

82.139.27.*

20:15, 09/10/13

wy J Andruszczaka nie słuchajcie bo on lubi spokój tylko i wyłącznie dla siebie. Nie walczy on bezpieczeństwo i ograniczenie ruchu dla wszystkich. lubi spokój i tyla, ja jako właściciel działki przy ul Lipce ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:34, 14/01/10

Ulica Lipce powinna być wyłożona asfaltową nawierzchnią i dopiero wtedy można by położyć na niej spowalniacze. Aktualnie jest ona na tyle dziurawa że nikt o normalnych zmysłach nie jeździ po niej z nadmierna ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

xmegger

 

22:53, 25/08/09

na pewno trzeba remontować raduńską

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń