Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

Oruński Ajas w Pucharze Polski. Mamy złoto, srebro i brąz!

MojaOrunia.pl » Sport » ...

3 dodane: 13:20, 16/03/16

tagi:

Oruński klub zapaśniczy Ajas z kolejnymi sukcesami – tym razem w Pucharze Polskim Kadetów młodzi zawodnicy zdobyli aż trzy medale!

Gevorg Grygoryan wywalczył złoto.

Fotografia 1 z 3

Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl klasyczny) odbył się w ostatni weekend w Warszawie. Brali w nim udział najlepsi zawodnicy w wieku 15-17 lat.

Nie mogło też zabraknąć reprezentantów oruńskiego Klubu Ajas, klubu, który w ostatnich latach notuje kolejne sukcesy.

Również i w tegorocznym Pucharze zawodnicy Ajasu wywalczyli medale. - Nasz klub reprezentowało 5 zawodników z czego 3 zdobyło  medale: złoty, srebrny i brązowy. Był to bardzo udany występ naszych zawodników – w rozmowie z nami ocenia Rafał Hołubowski, oruniak, mocno zaangażowany w klub Ajas, którego syn trenuje w oruńskiej drużynie.

W zeszłym roku, w Pucharze Polski Kadetów klub Ajas zdobył dwa medale.

PRZECZYTAJ: Zapaśnicy z Ajasu przywożą złoto i brąz

A kto wywalczył medale w tym roku?

Najlepszy był Gevorg Grygoryan, który zdobył złoto w kategorii wagowej 69 kg. - Po zdobyciu złota dostał powołanie do kadry narodowej i już jutro wyjeżdża na Węgry, na zawody międzynarodowe – informuje Hołubowski.

Srebro wywalczył Miłosz Kuźnia (kat. wag. 46kg). - Jest to również duży sukces, ponieważ Miłosz ma zaledwie 15lat. W tym roku startuje po raz pierwszy w kadetach po przejściu z młodzików i od razu medal na pierwszych ważnych zawodach w tym roku – komentują przedstawiciele Ajasu.

Brązowy medal zdobył Piotr Bodel (kat. wag. 54 kg).

W tegorocznym Pucharze AJAS drużynowo zajął 5 miejsce na 58 zespołów z całej Polski. Gdyby oruński klub zdobył o 1 punkt więcej, zająłby trzecie miejsce.