Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 30/03/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 247

12345...247
Pierwszy odcinek Nowej Świętokrzyskiej na horyzoncie

Pierwszy odcinek Nowej Świętokrzyskiej na horyzoncie

Nowa Świętokrzyska to jedna z najbardziej wyczekiwanych drogowych inwestycji na południu Gdańska. Do miasta wpłynęły trzy oferty na jej realizację.. 28 marca minął termin nadsyłania ofert w przetargu na realizację Nowej Świętokrzyskiej. Wpłynęły trzy oferty: Budimex S.A. - 148 463 581 zł Konsorcjum firm: Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A. -...» (0 koment.)

 1, dodane:16:41, 28/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Podawał się za policjanta i wyłudzał pieniądze

Podawał się za policjanta i wyłudzał pieniądze "za mandaty". Apel prawdziwych funkcjonariuszy

Kryminalni z oruńskiego komisariatu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który podawał się za policjanta i wyłudził od dwóch kobiet 300 zł. Oszust działał na Chełmie, gdzie upatrzył sobie jedno z przejść dla pieszych.. Do policjantów z komisariatu przy ul. Platynowej zgłosiły się dwie kobiety, które...» (0 koment.)

 1, dodane:17:56, 27/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Pożar w zrujnowanej kamienicy na Przy Torze.

Pożar w zrujnowanej kamienicy na Przy Torze. "Czy musi dojść do tragedii?"

- Z budynku wyskoczyła kobieta. Krzyczała, że nie jest w stanie wszystkich wyciągnąć — w rozmowie z portalem MojaOrunia relacjonuje mieszkanka Oruni, która w sobotę wieczorem zgłosiła pożar na Przy Torze 7. Radni dzielnicy od lat alarmują miasto, że kamienica (i kilka. ...» (0 koment.)

 4, dodane:12:16, 26/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Jeden z wcześniejszych numerów gazety

Kolejny numer oruńskiej gazety już w maju. "Zbieramy opowieści i zdjęcia"

W maju ukaże się siódmy numer popularnej, bezpłatnej dzielnicowej gazety "Wasze historie po oruńsku". Tematem numeru będzie ulica Dworcowa - jej historia, nieistniejące już miejsca i dawni mieszkańcy. Wydawcy gazety mają konkretny apel do oruniaków.. ...» (0 koment.)

 1, dodane:15:08, 24/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Remont szkoły, który nie może się rozpocząć. Do trzech razy sztuka?

Remont szkoły, który nie może się rozpocząć. Do trzech razy sztuka?

W tej sprawie szkoła muzyczna przy ulicy Gościnnej szczęścia nie ma. Najpierw przetarg na remont placówki został unieważniony, w kolejnym wybrany wykonawca zrezygnował z podpisania umowy. Być może będzie jak w klasycznym powiedzeniu "do trzech razy sztuka", bo po kolejnym. ...» (0 koment.)

 1, dodane:12:57, 23/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Nowe inwestycje

Nowe inwestycje "na południu". Mieszkańcy wyliczają wady i zalety

Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni Górnej i Gdańsk Południe. Były informacje o nowych inwestycjach i obietnice kolejnych. Przedstawiono też wyniki ankiet mieszkańców, którzy oceniali mocne i słabe strony ich dzielnicy.. ...» (0 koment.)

 1, dodane:11:33, 21/03/23, tagi:

p.olejarczyk

Tak wygląda

Tak wygląda "stuningowany" dom sąsiedzki na Oruni. Wielkie otwarcie w kwietniu

Budowa Domu Sąsiedzkiego na Dworcowej zakończona - informują urzędnicy. Jak dowiedział się portal MojaOrunia, obecna "Gościnna Przystań" przeniesie się z Gościnnej na Dworcową jeszcze w kwietniu. Będzie kilka zmian na lepsze - można powiedzieć, że oruński dom sąsiedzki. ...» (0 koment.)

 10, dodane:13:58, 20/03/23, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 247

12345...247

REKLAMA