Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 24/02/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 258

12345...258
Niebezpiecznie na Zamiejskiej. Z budynku spadają cegły

Niebezpiecznie na Zamiejskiej. Z budynku spadają cegły

- Do zdarzenia doszło nieopodal skrzyżowania Zamiejską z Podmiejską. Z budynku przeznaczonego do rozbiórki spadły cegły. Policjanci zabezpieczają to miejsce, o wszystkim zostało poinformowane Centrum Zarządzania Kryzysowego - mówią portalowi MojaOrunia policjanci.. O niebezpiecznej sytuacji na Zamiejskiej poinformował radny PiS Przemysław...» (0 koment.)

 2, dodane:11:26, 19/02/24, tagi:

p.olejarczyk

Orunia jak zabytkowy skansen, inwestycje pod znakiem zapytania? Decyzja byłego konserwatora budzi kontrowersje

Orunia jak zabytkowy skansen, inwestycje pod znakiem zapytania? Decyzja byłego konserwatora budzi kontrowersje

W ostatnich dniach swojego urzędowania były już wojewódzki konserwator zabytków Igor Strzok ogłosił decyzję o rozpoczęciu procedury wpisu obszarowego części Oruni do rejestru zabytków. Gdańscy urzędnicy na czele z wiceprezydentem Grzelakiem ostrzegają, że może to zatrzymać. ...» (0 koment.)

 1, dodane:10:56, 15/02/24, tagi:

p.olejarczyk

"Plac budowy" na ulicy Nowiny [ZDJĘCIA]

Na Nowiny trwają dwie ważne inwestycje, które docelowo mają pomóc kierowcom i pieszym.. Od kilku dni na Nowiny przy wejściu do Parku Oruńskiego trwa budowa wyniesionego przejścia dla pieszych. Miasto zamknęło ulicę i wyznaczyło objazdy przez Trakt św. Wojciecha i Starogardzką. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać jeszcze kilku...» (3 koment.)

 7, dodane:10:33, 14/02/24, tagi:

p.olejarczyk

 Wazna zmiana na Nowiny. Objazdy potrwają miesiąc

Wazna zmiana na Nowiny. Objazdy potrwają miesiąc

Na ulicy Nowiny rozpoczyna się budowa wyniesionego przejścia dla pieszych i miasto zamyka fragment ulicy na miesiąc. Utrudnienia dla kierowców rozpoczną się 12 lutego.. Na około miesiąc zamknięty zostanie fragment ul. Nowiny na wysokości placu zabawy przy Parku...» (3 koment.)

 1, dodane:17:10, 09/02/24, tagi:

p.olejarczyk

Zaginął Józef Wróbel.

Zaginął Józef Wróbel. "Jego życie i zdrowie może być zagrożone"

Policjanci z I komisariatu na Oruni Górnej szukają zaginionego mieszkańca Gdańska. 94-letni Józef Wróbel wyszedł z domu w czwartek rano i od tego czasu ślad po nim zaginął.. Policja prosi o kontakt osoby, które mogą...» (0 koment.)

 1, dodane:14:06, 08/02/24, tagi:

p.olejarczyk

Rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego.  Można już zgłaszać pomysły

Rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Można już zgłaszać pomysły

Do 25 lutego można składać swoje pomysły do tegorocznego budżetu obywatelskiego w Gdańsku. W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha mają "do wydania" ponad pół miliona na swoją dzielnicę.. Gdańszczanie mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego,...» (0 koment.)

 1, dodane:10:15, 29/01/24, tagi:

p.olejarczyk

Szlam 2001 — Dominik Kulaszewicz | Galeria Peron

Szlam 2001 — Dominik Kulaszewicz | Galeria Peron

Wystawa Szlam 2001 to prezentacja nigdzie wcześniej nie publikowanych i nie pokazywanych zdjęć z tragicznej powodzi na Oruni z lipca 2001 roku, z archiwum gdańskiego fotografa Dominika Kulaszewicza. Ten fotograficzny reportaż został zrealizowany w czasie dwudziestu czterech godzin powodzi przez autora, mieszkającego wówczas na. ...» (0 koment.)

 2, dodane:13:41, 26/01/24, tagi:WernisażWystawa

STACJA ORUNIA

 

Strona 1 z 258

12345...258

REKLAMA