Środa, 16/04/2014

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

ikona

Nie jesteś zalogowany!separator

Dołacz do nas!

• Rejestracja

REKLAMA

link
gwiazda

Najnowsze blogi

awatar

OhraGaming PikachU

15:29, 25/03/14

OhraGaming

awatar

salosgdansk

12:44, 13/03/14

Zostały ostatnie miejsca !!!

Zaproś znajomego na naszą stronę

e-mail znajomego:

Twoje imię:

naglowek partnerzy_wrzeszcz partnerzy_stogi partnerzy_mmtrojmiasto logo_dworku logo_osowa logo_roo stara oliwa
 

Strona 1 z 150

12345...150
Chcesz schudnąć? Szykuj się na...

Chcesz schudnąć? Szykuj się na...

Gubią kilogramy, zwężają spodnie i sukienki, a wszystko dlatego, że inaczej jedzą, a także ostro ćwiczą... w Gościnnej Przystani – od blisko trzech miesięcy kilkuosobowa grupa uczestniczy tutaj w bezpłatnych zajęciach. Już niedługo ma zacząć się kolejny... odchudzający turnus.. - Na śniadanie jest owsianka, w południe – surówka z marchewki, po południu pierś z...» (1 koment.)

 1, dodane:12:58, 16/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Odpowiedź prezydenta rozczarowała oruniaków

Odpowiedź prezydenta rozczarowała oruniaków

Nie chcieliśmy od Prezydenta odpowiedzi na odczepnego, chcieliśmy pomocy! - denerwują się lokalni radni osiedla, których wzburzyła odpowiedź urzędników na petycję w sprawie oruńskich szlabanów i tuneli. Co miasto proponuje oruniakom?. - Mieszkańcy nie po to pisali petycję, żeby...» (7 koment.)

 2, dodane:17:57, 15/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Na Kampinoskiej nadal

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Piękne widoki na południowy Gdańsk i Orunię, naturalny łącznik tych dwóch części miasta, ale i horror dla kierowców – ulica Kampinoska wciąż nie może doczekać się remontu.. Wokół budują osiedla deweloperzy, jak grzyby po deszczu wyrastają też prywatne domki – słowem...» (2 koment.)

 14, dodane:20:51, 14/04/14, tagi:

redakcja

Prace przy tunelach - ciąg dalszy nastąpi

Prace przy tunelach - ciąg dalszy nastąpi

Oruńskie tunele będą miały w końcu "normalne" dojścia dla pieszych – jest szansa, że wszystko gotowe będzie już w lipcu. W ramach kolejowego remontu szykują się także niewielkie naprawy kilku ulic i chodników. Duży znak zapytania to wciąż pogarszająca się z dnia na dzień estetyka tuneli, a także bezpieczeństwo przechodzących nimi. ...» (5 koment.)

 3, dodane:18:33, 11/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Orunia powinna spowolnić i postawić na...

Orunia powinna spowolnić i postawić na...

Orunia jako dzielnica ogrodów i zarabiające na siebie żywnościowe zaplecze reszty Gdańska – wykładowcy i studenci Politechniki Gdańskiej przygotowują właśnie nowatorskie koncepcje rozwoju tej dzielnicy. Zajęcia, na których pojawia się coraz więcej pomysłów, prowadzone są na Oruni.. ...» (4 koment.)

 3, dodane:16:52, 10/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Urzędy przerzucają się śmieciami

Urzędy przerzucają się śmieciami

Według zapewnień polityków, wraz z nową reformą śmieciową w Gdańsku miało zrobić się czyściej. Jednak mimo że od lipca 2013 płacimy więcej za śmieci, to w mieście wciąż można natknąć się na nielegalne wysypiska odpadów.. - Zmienił się sposób naliczania opłat za śmieci, ale nie zmieniły się nasze przyzwyczajenia. Wciąż są osoby, które w Gdańsku wyrzucają śmieci do...» (3 koment.)

 3, dodane:14:01, 08/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Gdzie byli wtedy oruńscy przedsiębiorcy?

Gdzie byli wtedy oruńscy przedsiębiorcy?

„Remont torów kolejowych nie rozpoczął się wczoraj. Dlaczego przez cały ten okres oruńscy przedsiębiorcy nie lobbowali za powstaniem tunelu?” - zastanawia się nasz czytelnik po lekturze niedawno opublikowanego przez nas artykułu.. - Przesyłam Państwu swoją odpowiedź do...» (5 koment.)

 1, dodane:15:45, 07/04/14, tagi:

redakcja

Podwórkowa rewolucja obejmuje Gdańsk

Podwórkowa rewolucja obejmuje Gdańsk

Miasto korzysta z doświadczeń Oruni i rozpoczyna program, w którym wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się nawet o 40 tysięcy złotych na dofinansowanie podwórek. Wnioski należy składać do 20 czerwca.. Oruńska rewolucja podwórkowa namieszała w Gdańsku, ale i nie tylko w tym mieście. Udowodniła, co zostało udokumentowane na...» (1 koment.)

 1, dodane:09:58, 04/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Eugeniusz Mańkowski, przedstawiciel Marszałka: - Szlabany będą zamknięte dłużej.

Oruniacy szykujcie się na koszmar, miasto wam nie pomoże

Coraz gorsze wiadomości dla oruniaków. Po pierwsze, wraz z nowymi pociągami tutejsze szlabany będą zamknięte jeszcze częściej, szczególnie rano Orunia zostanie odcięta od świata. Po drugie, miasto nie poczuwa się tutaj do winy, nie kwapi się też do szukania wyjścia z sytuacji, argumentując, że nie ma pieniędzy. Po trzecie, również. ...» (33 koment.)

 7, dodane:17:38, 02/04/14, tagi:

p.olejarczyk

Koniec z czekaniem na szlabanach?

Koniec z czekaniem na szlabanach?

- Szlabany można sprytnie obejść – mówią nam radni miasta i urzędnicy. Ci ostatni prezentują kilka rozwiązań, które jeszcze w tym roku zagoszczą na Oruni. Kierowcy i piesi z tej części miasta mogą się już cieszyć?. Być może już niedługo 30-40 minutowe korki na oruńskich szlabanach przejdą do historii. Wszystko za sprawą… no właśnie, co się stało?Kilku...» (10 koment.)

 1, dodane:11:26, 01/04/14, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 150

12345...150

REKLAMA