Piątek, 01/08/2014

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 113

12345...113
Kolejowe tereny wcale nie muszą być gorsze

Kolejowe tereny wcale nie muszą być gorsze

Czy kolejowe, położone blisko torów tereny od Sandomierskiej do Zaroślaka mogą zostać kiedyś zagospodarowane w pożyteczny dla mieszkańców sposób? Co tu można wybudować? Kolejne magazyny? Biurowce? A może mieszkania? Rozpoczynamy debatę na ten temat, publikując pierwszy głos w dyskusji. Zabiera go Łukasz Pancewicz, inżynier i. ...» (1 koment.)

 17, dodane:19:38, 31/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Położony w centrum Gdańska mostek ma trafić do Parku Oruńskiego

Przetargi i przeprowadzka do Parku Oruńskiego

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na pierwszy etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Jego rozstrzygnięcie możemy już poznać w przyszłym tygodniu. Na tym nie koniec – miasto rozpisało kolejny przetarg. Mostek, który obecnie znajduje się na Targu Rakowym ma jeszcze w tym roku znaleźć się na terenie oruńskiego zieleńca.. ...» (6 koment.)

 1, dodane:17:41, 30/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Nie, to nie nowy market, ani nowe mieszkania. To „tylko” baza firmy z Olsztyna, która na zlecenie miasta będzie modernizować okoliczny kolektor sanitarny. Rzecz tyczy się terenu w pobliżu skrzyżowania Podmiejskiej i Brzegi.. W ostatnich dniach dostaliśmy kilka...» (1 koment.)

 4, dodane:16:12, 29/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Ręczne sterowanie na Trakcie

Ręczne sterowanie na Trakcie

Szykują się utrudnienia na Trakcie św. Wojciecha. Do 2 sierpnia na odcinku od Ukośnej do Obwodnicy Południowej będzie układana nawierzchnia bitumiczna jezdni.. O remoncie pisaliśmy tutaj. Teraz wchodzi on w kolejną fazę.- Do 2 sierpnia układana będzie nawierzchnia bitumiczna jezdni ulicy Trakt Św. Wojciecha (odcinek od ul. Ukośnej do Obwodnicy Południowej)....» (0 koment.)

 1, dodane:11:33, 29/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Miasto zdecydowało, gdzie będą place zabaw

Miasto zdecydowało, gdzie będą place zabaw

Znamy już wyniki miejskiego konkursu na place zabaw. Powody do zadowolenia ma m.in. Olszynka i Ujeścisko. Orunia? I tak, i nie. Mogą cieszyć się mieszkańcy Związkowej, pecha ma ulica Nowiny.. 17 zawodników, 10 zwycięzców – tak najkrócej można podsumować tegoroczny miejski konkurs na place zabaw. Gra toczyła...» (4 koment.)

 1, dodane:18:44, 28/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Zbigniew Mizgier z rodzicami w Parku Oruńskim

"Historie po Oruńsku": Młodość na Oruni, część pierwsza

Do oruńskiej Spółdzielni Żeliwiak ( Trakt Św. Wojciecha 165) prowadziła wąska uliczka przechodząca przez podwórko, w którym mieszkało dwunastu chłopaków i ani jednej dziewczyny. Jak żyli, jak dorastali, co cementowało ich przyjaźnie? O tym wszystkim opowiada - dziś. ...» (2 koment.)

 2, dodane:15:43, 28/07/14, tagi:

redakcja

Fotorelacja: Remont na Trakcie św. Wojciecha

Fotorelacja: Remont na Trakcie św. Wojciecha

Trwa remont Traktu św. Wojciecha na odcinku od Obwodnicy Południowej do ulicy Ukośnej. Prace zaplanowano na lato.. Na około kilometrowym odcinku arterii wymieniana jest nawierzchnia jezdni, remontowane są chodniki.To nie pierwszy remont Traktu św. Wojciecha w ostatnich...» (2 koment.)

 15, dodane:15:57, 27/07/14, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 113

12345...113

REKLAMA