Piątek, 25/07/2014

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 112

12345...112
Most psuje plany urzędników, alternatywa dla

Most psuje plany urzędników, alternatywa dla "Nizinnej" zagrożona

Na utworzenie alternatywnego przejazdu dla coraz bardziej zniszczonej Bramy Nizinnej trzeba będzie jeszcze poczekać. Kłopot sprawia pobliski mostek, który według najświeższej ekspertyzy jest w bardzo złym stanie technicznym. Jego remont będzie kosztował kilka razy więcej niż. ...» (2 koment.)

 8, dodane:18:52, 24/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Koncert organowy na Gościnnej

Koncert organowy na Gościnnej

Szykuje się nietypowe wydarzenie na Oruni – w najbliższą niedzielę (27 lipca) w kościele przy Gościnnej odbędzie się koncert organowy, który być może zapoczątkuje cykl podobnych występów w tym miejscu.. - Głównym zamysłem koncertu jest pokazanie ludziom, że organy to nie tylko msza i kościół, ale bogactwo brzmień, i przede...» (3 koment.)

 1, dodane:09:09, 24/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Czasem im mniej zmian, tym lepiej... dla Parków

Czasem im mniej zmian, tym lepiej... dla Parków

Jak powinna wyglądać rewaloryzacja Parku Oruńskiego i Parku Schopenhauera? Czy w grę mają wchodzić spore zmiany? Czy i dlaczego oruńskie zieleńce są wyjątkowe? Na te pytania i kilka innych odpowiada nam dr Katarzyna Rozmarynowska z Politechniki Gdańskiej, która kilka tygodni temu spotkała się z oruniakami w ramach projektu "Historie. ...» (0 koment.)

 1, dodane:15:49, 23/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Ta władza tunelu/wiaduktu na Oruni nie zbuduje

Ta władza tunelu/wiaduktu na Oruni nie zbuduje

Rozwiązanie jest proste: miasto musi na własny koszt wybudować przejazd bezkolizyjny na Oruni – to jedno z najważniejszych zdań dzisiejszej konferencji prasowej, zwołanej przez Mariana Szajnę, opozycyjnego radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Było też o łamaniu ustaw, stojących na szlabanach karetkach, apelu do Najwyższej Izby Kontroli i. ...» (7 koment.)

 1, dodane:15:19, 22/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Łódzka w remoncie

Łódzka w remoncie

Już jutro rozpocznie się remont 200-metrowego odcinka ulicy Łódzkiej.. Kiedyś jedna z ważniejszych ulic południowego Gdańska. Teraz, za sprawą wybudowanej nieopodal alei Havla, ulica Łódzka mocno straciła na znaczeniu. Ale wciąż porusza się tutaj znaczna liczba samochodów - zmotoryzowanych...» (0 koment.)

 1, dodane:17:28, 21/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Szajna zwołuje konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych

Szajna zwołuje konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych

Wraca temat braku bezkolizyjnego przejazdu przez oruńskie tory. Nieudolność gdańskich władz mocno krytykuje tutaj Marian Szajna, opozycyjny radny sejmiku Województwa Pomorskiego, który na jutro zwołuje specjalną konferencję pod Urzędem Wojewódzkim.. ...» (6 koment.)

 1, dodane:10:52, 21/07/14, tagi:

p.olejarczyk

Położonymi obok wejścia do Parku terenami od lat mało kto się intresował...

Przetarg, który może zmienić los Parku Oruńskiego

Już za kilka dni otwarte zostaną oferty w kolejnym przetargu na pierwszy etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Prace (póki co na obszarze około pół hektara) zaplanowano jeszcze w tym roku. Może się jednak zdarzyć, że przetarg pozostanie nierozstrzygnięty. A na zmiany w oruńskim zieleńcu trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2015. ...» (1 koment.)

 1, dodane:14:38, 19/07/14, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 112

12345...112

REKLAMA