Poniedziałek, 01/09/2014

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 115

12345...115
Nowe chodniki na

Nowe chodniki na "Południu", mało?

Na fragmencie Niepołomickiej wybudowano chodnik, trwają prace na Starogardzkiej. Na osiedlach południowych Gdańska piesi wciąż jednak nie zawsze mogą czuć się bezpiecznie.. Na południowych osiedlach w Gdańsku chodnik wzdłuż ruchliwej ulicy to często wciąż prawdziwy...» (0 koment.)

 8, dodane:15:40, 31/08/14, tagi:

p.olejarczyk

"Szlachetni" wolontariusze poszukiwani

Wielka, ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” dociera także na Orunię. Organizatorzy szukają 12-stu wolontariuszy, który dotrą do kilkudziesięciu potrzebujących rodzin właśnie z tej dzielnicy.. - Szukamy wolontariuszy, którzy pomogliby nam dotrzeć do potrzebujących rodzin na Oruni – mówi nam Joanna Siedzińska,...» (0 koment.)

 1, dodane:15:26, 29/08/14, tagi:

p.olejarczyk

Rok 1953. Oruńska stacja kolejowa - przejście na peron, kierunek centrum Gdańska.

A po wojnie zaczęło się dla nas nowe życie...

Od 80 lat, czyli od urodzenia mieszka na ulicy Dworcowej. Tu przeżyła wojnę, wejście Rosjan do miasta i ”nowe” życie, kiedy Gdańsk przejęli Polacy.. Pierwszą część wspomnień pani Anity Alot znaleźć można tutaj. 80-letnia orunianka opisała tam przedwojenną Orunię, czasy wojny i gehennę, kiedy do Gdańska weszli Rosjanie. Dziś opowiada nam o...» (3 koment.)

 9, dodane:12:48, 28/08/14, tagi:

p.olejarczyk

O

O "zapomnianych" podwórkach ktoś jednak pamięta

Ubocze, Serbska, czy Przy Torze to oruńskie ulice, które zdaniem wielu pozostawione są bez żadnej opieki. Z takim podejściem do sprawy nie zgadzają się na szczęście niektórzy oruniacy i pracujący w dzielnicy ludzie. Za ich sprawą zorganizowano podwórkową „Świetlicę pod chmurką”, gdzie w różnych zajęciach uczestniczą okoliczne. ...» (2 koment.)

 1, dodane:07:31, 28/08/14, tagi:

p.olejarczyk

Na

Na "państwowym" sprząta się inaczej

Jeden z naszych czytelników interweniował w sprawie zaniedbanego terenu na rogu ulic Smętnej i Placu Oruńskiego. Usłyszał, że nic tutaj nie można zrobić. Po naszych pytaniach miejscy strażnicy obiecali dopilnować całej sprawy.. - Róg Smętnej i Placu Oruńskiego jest...» (11 koment.)

 6, dodane:14:12, 27/08/14, tagi:

p.olejarczyk

Orunia gości ukraińskie dzieci

Orunia gości ukraińskie dzieci

Blisko pięćdziesięcioro dzieci z Ukrainy (w tym z terenów objętych działaniami wojennymi) przez kilkanaście dni wypoczywało w Gdańsku. Zostali zakwaterowani w internacie szkoły przy ulicy Smoleńskiej.. Kijów, Drohobycz, Ługańsk – z tych miast przyjechały do Gdańska dzieci z Ukrainy. W tym ostatnim jest szczególnie niebezpiecznie...» (2 koment.)

 1, dodane:08:39, 26/08/14, tagi:

p.olejarczyk

Na Oruni różowo nie jest, ale nie jest też strasznie

Na Oruni różowo nie jest, ale nie jest też strasznie

Orunia – kiedyś dzielnica niewielkich przydomowych ogrodów i wieczornych spotkań na świeżym powietrzu. Dzisiaj tradycja ta odeszła do lamusa. Choć nie do końca. Na Ptasiej co jakiś czas spotykają się sąsiedzi i ich znajomi. - Chcemy pokazać, że ta dzielnica to nie tylko patologia, jak często się o niej mówi. Choć różowo tutaj nie. ...» (7 koment.)

 2, dodane:09:46, 25/08/14, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 115

12345...115

REKLAMA