Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 08/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Możemy zazielenić Orunię

 1 dodane: 15:45, 13/09/10

tagi:zieleńnasadzeniaBOM-4

Miasto przeznacza do wykorzystania jeszcze w tym roku sumę 600 tysięcy złotych na zagospodarowanie zielenią gminnych terenów. Ale o tym jak pieniądze te będą wydawane mają decydować przede wszystkim mieszkańcy.

Możemy zazielenić Orunię
Możemy zazielenić Orunię
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Role są tutaj jasno podzielone. Miasto daje środki na drzewa, krzewy i trawę. Mieszkańcy dają pomysły, jakie rośliny i gdzie powinny trafić. Pośrednikiem jest tutaj Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. To do jego filii (Biur Obsługi Mieszkań) powinny zgłaszać się zainteresowane osoby. W przypadku Oruni, instytucją „do kontaktu” jest Biuro Obsługi Mieszkańców nr 4, którego siedziba leży na Trakcie Św. Wojciecha 167B.

Urzędnicy zapewniają, że cała procedura jest mało skomplikowana. Podobnie jak sama idea.
- Chodzi o aktywizację mieszkańców Gdańska. To oni mogą upiększyć swoją okolicę, zdecydować o odświeżeniu swoich podwórek i trawników. Miejski Wydział Środowiska zapewnia środki. I to nie małe. Na cały Gdańsk jest to suma 600 tysięcy złotych. Do wykorzystania jeszcze w tym roku. Wiele z tych pieniędzy może trafić także na Orunię – informuje Waldemar Rydlewski, wicedyrektor GZNK.

Podstawowym warunkiem jest kwestia lokalizacji. Wskazany pod „zazielenienie” obszar musi być terenem gminnym.
Jak informują przedstawiciele BOM-4, w sprawie zagospodarowania zielenią swojego podwórka zgłosiło się do nich już kilku mieszkańców Oruni. Ich pomysły zostały zaakceptowane. Najprawdopodobniej w październiku niektóre miejsca na ulicach: Przy Torze, Serbskiej i Gościnnej zrobią się bardziej zielone.

Pracownicy BOM-4 zapewniają dowóz drzewek i krzewów na miejsce. W przypadku, gdy wnioskodawcą jest starsza osoba, uzyska ona pomoc także w innym względzie. Wykopaniem dołu i nasadzeniem roślin zajmie się już ktoś inny. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie do tego typu prac dłużników GZNK.  Na Oruni wszystkimi kwestiami organizacyjnymi ma zajmować się BOM-4.

W akcji tej na pewno weźmie udział Anna Kuskowska, mieszkanka ulicy Żuławskiej.
- Na papierze wygląda to wszystko bardzo ładnie. Zobaczymy jak to będzie prezentować się w rzeczywistości. Już jutro zamierzam to sama sprawdzić. Chcę spotkać się z panem kierownikiem BOM-4 i opowiedzieć mu o swoich pomysłach. Na samej ulicy Żuławskiej widzę wiele takich miejsc, które aż się proszą, aby posadzić tam krzaczki i drzewka – mówi pani Anna.

Numery telefonów do BOM-4: 58 309-09-76,  58 309-44-71

Galeria artykułu

Możemy zazielenić Orunię

Możemy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (13)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.77.68.*

08:11, 01/09/11

Faktycznie, że należałoby zagospodarować plac naprzeciw szkoły nr 16.A wogóle czas najwyższy aby nasze kochane BOM zajęło się ''MAŁYMI SZADÓŁKAMI" -wylęgarnią szczurów w ogródku przy ul. Przy Torze 8 E.

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

14:31, 15/10/10

BOM-4 powinien zweryfikować jak są zagospodarowane ogródki wydzierżawione mieszkańcom np. przy ul.Ramułta; ul.Grabowa; ul. Radunicka; ul.Żuławska; ul.Zawiejska etc. niektóre ogródki odstraszają swym wyglądem a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:00, 22/09/10

Dodzwonienie się do BOM-4 jest bardzo utrudnione :( Albo nikt nie odbiera albo zajęte :(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:05, 21/09/10

Proponuję teren koło SzP nr16

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:45, 14/09/10

tak sobie czytam co tu się pisze, mam takie skojarzenie, wyobraziłem sobie grupę maluchów, którzy chcą bardzo coś spsotować, siedzą w ławkach szkolnych, i jak pani i nie zauważy to puszczają samolot, który lata ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:37, 14/09/10

o! zielone drzewka, o! będzie kolejny zielony o!!!!!!!!!!!!!!gródek o!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:25, 14/09/10

To prawda Dworcowa może być przykładem słomianego zapału, miały być ławeczki, trawniki i parking. a jest co?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:26, 14/09/10

a ja poproszę o droge rowerową do Gdańska... Orunia ciągle zapomniana przez radnych... a ja muszę dzwonić na chodnikach na pieszych by ich nie potrącic ....ONA

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:05, 14/09/10

W końcu będę miał gdzie z pieskiem chodzić bo już wszystko jest zasr... przez psy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:44, 13/09/10

"Miasto daje środki na drzewa, krzewy i trawę" na to ostatnie może dać, bo wszystkie trawy wypalone :D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:39, 13/09/10

Ciekawe od kogo GZNK pozyska te drzewka, czyżby od pani Justyny z Lipiec, będącej na otwarciu Domu Sąsiedzkiego. Nieee to pewnie tylko przypadek.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:34, 13/09/10

Na Dworcowe już się sprawdziło. Obok świeżo posadzonych drzewek majestatycznie powiewa bujna zieleń trawy i chwastów. Może te 600 tyś przeznaczyć na co innego i nie zamawiać tych od koszenia trawy ( kolejne pare ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:34, 13/09/10

Tak,widać "zazielenienie" na ul.Dworcowej.Drzewka posadzone,ale już ich prawie nie widać zza chaszczów, które obiecywano wykosić w "najbliższym" czasie. Nie pamiętam kiedy to pisaliście:)Tak samo jak obiecywana ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń