Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orkiestra po raz 19-ty

 1 dodane: 12:53, 09/01/11

tagi:MałomiejskasztabnefrologiazbiórkaOrkiestraWOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Polsce już po raz dziewiętnasty. Na Oruni sztab WOŚP mieści się w szkole przy ulicy Małomiejskiej.

Orkiestra po raz 19-ty
Orkiestra po raz 19-ty
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

W tym roku pieniądze zbierane są na sprzęt medyczny, służący do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek i układ moczowego.
W tym roku zaplanowano około 800 koncertów w całej Polsce. Również w Gdańsku dla Orkiestry zagra szereg artystów. Na Długim Targu wystąpią m.in.: Ira i Golden Life, Big Day, Lipali i Mietek Blues Band. 
W mieście działa też kilka sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W każdym z nich pracuje minimum 20 wolontariuszy WOŚP. Na Oruni sztab funkcjonuje w siedzibie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Małomiejskiej 8A.

Pierwszy Finał WOŚP miał miejsce w 1993 roku. 10 lat temu WOŚP również grała na potrzeby nefrologii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa - dotychczas Orkiestra kupiła ponad 20 tys. nowoczesnych urządzeń medycznych do polskich szpitali, za blisko 110 mln dolarów. Statystycznie każdego dnia do szpitala trafiają cztery urządzenia kupione przez WOŚP. W ubiegłym roku WOŚP zebrała ponad 42,8 mln zł na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.

Galeria artykułu

Orkiestra po raz 19-ty

Orkiestra po...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:56, 10/01/11

fajna sprawa

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

04/11 Interesują mnie spotkania z tłem finansowym, mam swoje miesz...»

• Wiecej ogłoszeń