Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trzeba się spieszyć, wybory na horyzoncie

 1 dodane: 14:21, 12/01/11

tagi:rada osiedlapodpisydyskusjawybory

W najbliższy czwartek (13 stycznia) o godzinie 19:00 w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” rozpocznie się kolejne spotkanie grupy inicjatywnej, której celem jest powołanie rady osiedla na Oruni. Wziąć udział w dyskusji mogą wszyscy mieszkańcy dzielnicy.

Trzeba się spieszyć, wybory na horyzoncie
Trzeba się spieszyć, wybory na horyzoncie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak informowaliśmy kilka dni temu na łamach naszego portalu, termin wyborów do gdańskich rad osiedli został ustalony na 8 maja. Oruńska grupa inicjatywna musi jednak wcześniej złożyć do Rady Miasta Gdańska wniosek (wraz z podpisami mieszkańców) o powołanie jednostki pomocniczej na swojej dzielnicy. Zdaniem Beaty Matyjaszczyk, przedstawicielki Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji, powinno to nastąpić do końca stycznia. 
- Nie warto czekać ze złożeniem wniosku i podpisów na ostatni moment – przekonywała kilka dni temu na łamach MojejOruni.pl
Jeżeli grupa inicjatywna złoży opisywane tu dokumenty po 31 marca, wybory do rady osiedla będą mogły zostać przeprowadzone dopiero w następnej kadencji RMG.

Najprawdopodobniej więc kwestia zbierania podpisów będzie głównym tematem jutrzejszego spotkania. Także podczas zeszłoponiedziałkowej dyskusji (uczestniczyli w niej członkowie oruńskiej grupy inicjatywnej) temat ten wracał kilkukrotnie. Wciąż brakuje około 200 podpisów mieszkańców (na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach trzeba ich zebrać około 1300). W najbliższym czasie szykuje się akcja zbierania podpisów na ulicach Granitowej i Piaskowej.

Oruński Dom Sąsiedzki mieści się przy ulicy Gościnnej 14.

Galeria artykułu

Trzeba się spieszyć, wybory na horyzoncie

Trzeba się...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

10:13, 13/01/11

FAJNA GRUPA INICJATYWNA NA ZDJĘCIU.TYLKO POGRATULOWAĆ.

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

22:33, 12/01/11

Zastałem dziś ulotkę w skrzynce pocztowej :D

zgloś naruszenie

REKLAMA