Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ferie na Oruni

 1 dodane: 19:55, 17/01/11

tagi:półkoloniaOruniaferie

W Gdańsku rozpoczęły się ferie. Jakie atrakcje czekają dzieci i młodzież na Oruni?

Ferie na Oruni
Ferie na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Bogatą ofertę przygotował Gdański Archipelag Kultury.  W jego oruńskiej filii – Dworku Artura (ulica Dworcowa 9) - już od dzisiaj trwają zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do12 lat. Potrwają dwa tygodnie i będą się one odbywać od poniedziałku do piątku (godz. 10 –15). Za poszczególny tydzień atrakcji trzeba zapłacić 50 złotych.
A atrakcji jest tutaj całe mnóstwo. Najmłodszych czekają m.in. spacery do Parku Oruńskiego, wycieczki do Muzeum Archeologicznego, warsztaty kuglarskie, nauka Break Dance, zabawy teatralne i kulinarne, wizyty w kinie i zajęcia świetlicowe.  W podaną wyżej sumę wliczone jest również drugie śniadanie.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 306 66 76.

Wycieczki, olimpiada i dyskoteka
W drugim tygodniu ferii sporo będzie działo się również w parafii pw. Św. Jana Bosko (ulica Gościnna). Księża oferują kilkudniowe półkolonie dla 65-ciu młodych oruniaków. Koszt „turnusu” to 50 złotych. Kilku uczestników półkolonii, których rodziny są w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej, będzie bawić się tutaj bezpłatnie. Ich pobyt został opłacony przez duchownych.
- Niestety wszystkie miejsca na naszej półkolonii są już zajęte. Ale 27 stycznia o godzinie 17:00 organizujemy na terenie naszej plebani dyskotekę dla dzieci i młodzieży. Przyjść na nią może każdy – informuje Marcin Możejko, ksiądz parafii pw. Św. Jana Bosko.
W czasie półkolonii organizowanych będzie kilka wycieczek. Dzieci pojadą na narty, odwiedzą AquaPark i lodowisko w Hali Olivia, a także wybiorą się aż do Bydgoszczy. Jeden dzień upłynie pod znakiem zmagań sportowych. W  Hali Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska – Melioratka (ulica Smoleńska 5-7) odbędzie się olimpiada dla uczestników półkolonii. Oruńska młodzież będzie mogła popisać się swoimi umiejętnościami w kilku sportowych dyscyplinach.

A może trening zapasów?
A skoro o sporcie mowa, to przenosimy się na moment do Szkoły Podstawowej nr 16 (Ubocze 3). Tutejszy nauczyciel, trener Józef Alijew będzie prowadził zajęcia zapaśniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ajas”.
- Trenuję dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Każdy kto chce poćwiczyć zapasy może przyjść na zajęcia – mówi Alijew.
Kolejny trening rozpocznie się już w najbliższą środę (19.1) o godzinie 11:00. Następny, w piątek (21.1) o godzinie 10:00.

Rozpoczęły się również ferie w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” (ulica Gościnna 14). Grupa 20 młodych oruniaków wraz z opiekunami wychodzi do kina, na łyżwy i kręgle.

Ferie na sportowo i...
Na Oruni Górnej Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe” wraz z Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 oraz Stowarzyszeniem „Przymierze” organizują w dniach 17-21.1 „Ferie na sportowo i nie tylko”.  Zajęcia skierowane są do najmłodszych mieszkańców Oruni Górnej i uczniów ZKPiG nr 6.

W programie przygotowano m.in.: zajęcia sportowe, plastyczne, komputerowe, taneczne i językowe. Więcej informacji na ten  temat znaleźć można pod numerem telefonu: 58 306 75 04.

Galeria artykułu

Ferie na Oruni

Ferie na Oruni

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.74.255.*

21:55, 17/01/11

GAK _ http://www.gak.gda.pl/newss/news/ferie-zimowe-w-gak

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń