Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie więcej czynszówek na Ujeścisku

 1 dodane: 17:46, 08/02/16

tagi:

Spółki TBS planują kolejne mieszkania w dzielnicy Gdańsk-Południe. W ciągu najbliższych czterech lat ma powstać prawie 400 lokali na Ujeścisku.

Będzie więcej czynszówek na Ujeścisku
Będzie więcej czynszówek na Ujeścisku
Fot. Grzegorz Mehring

Fotografia 1 z 1

137 mieszkań czynszowych (patrz ramka) oddano do użytku w 2013 roku przy Trakcie św. Wojciecha. I na tym na razie koniec. Dwie gdańskie spółki TBS planują dalsze inwestycje na sąsiednim Ujeścisku.

Prawie 400 nowych mieszkań!

Jak się dowiedzieliśmy, Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a także TBS Motława zamierzają zrealizować w latach 2016-2020 budowę aż 492 mieszkań. Większa część tych inwestycji przypadnie w okolicy ulic Unruga/Piotrkowskiej oraz Człuchowskiej nr 3 i 5 – będą to aż 382 lokale mieszkalne. Przy Unruga już jest w trakcie realizacji 85 mieszkań, przy Piotrkowskiej w bieżącym roku zaplanowano ich 59.

Pozostałe 103 lokale w ciągu najbliższych 4 lat przypadną dzielnicom Gdańsk-Śródmieście i Letnica.

Silne zapotrzebowanie na Ujeścisku?

Co decyduje o lokalizacji nowych inwestycji?
- Lokalizacja inwestycji zależna jest przede wszystkim od możliwości, to jest od tego jakimi gruntami gmina dysponuje oraz zapotrzebowania wynikającego z polityki mieszkaniowej miasta – odpowiada Anna Dobrowolska z Biura Prasowego Miasta Gdańska.

 


Obie spółki Towarzystwa Budownictwa Społecznego, jako własność miasta, budują tańsze mieszkania przeznaczone na wynajem dla mieszkańców Gdańska. Według wskaźnika przeliczeniowego podanego przez Wojewodę Pomorskiego na pierwsze półrocze bieżącego roku, czynsze w TBSach mogą wynieść maksymalnie: 14,07 zł/m2 dla województwa pomorskiego (poprzednio 13,59 zł/m2) i 15,00 zł/m2 dla miasta Gdańska (poprzednio 15,43 zł/m2)

Galeria artykułu

Będzie więcej czynszówek na Ujeścisku

Będzie więcej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.29.*

10:22, 09/02/16

Polityka mieszkaniowa miasta to jakiś żart! Miasto upycha budynki na Ujeściskach i tym samym doprowadza do wyludnienia innych dzielnic jak np. nasza Orunia-Lipce-Św. Wojciech. Wzdłuż Traktu widać ile jest dziur ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń