Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Happening "Ratujmy kręgosłup Łukasza". Pomóżmy 11-latkowi z oruńskiej "Szesnastki"!

 1 dodane: 09:49, 23/11/17

tagi:

W piątek (24 listopada) Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Fundacja " Ratujmy Kręgosłup Łukaszka" organizuje happening na Oruni. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na operację dla 11-latka, który choruje na wrodzoną łamliwość kości.

 Happening
Happening "Ratujmy kręgosłup Łukasza". Pomóżmy
Fot. Facebook Ratujmy Kręgosłup Łukasza

Fotografia 1 z 1

Jak podają organizatorzy happeningu, Łukasz ma za sobą 39 złamań kości w tym 14 złamań kręgosłupa.- Chłopczyk zabudowany jest plastikowym gorsetem, który podtrzymuje jego kręgosłup przed nieustannym miażdzeniem się wzajemnie kręgów - informują.

Okazuje się, że Łukaszowi może pomóc skomplikowana operacja, która ma zostać przeprowadzona w Ameryce. Jest duża szansa na to, że 11-latek będzie samodzielnie chodził, i nie będzie musiał korzystać z wózka inwalidzkiego. Być może będzie mógł też spełnić swoje marzenie, którym jest gra w piłkę nożną.

 

Na stronie ratujmylukaszka.pl czytamy: " (...) przed Łukaszem bardzo poważna i skomplikowana operacja kręgosłupa, która ma podnieść jego opuszczające się i miażdżące się wzajemnie kręgi, do tego długa rehabilitacja. Czas pobytu dziecka w klinice przewidziany jest na okres 4 miesięcy. Koszt leczenia kompleksowego oscyluje wokół kwoty 1 500 000,00 zł (miliona pięciuset tysięcy złotych)".

Jak widać, taka operacja i rehabilitacja dużo kosztuje, a rodzina Łukasza nie ma takich pieniędzy. Przedstawiciele szkoły i Fundacji postanowili wesprzeć Łukasza i zorganizować happening, na którym zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Co waże, w zbiórkę już wcześniej zaangażowały się lokalne i ogólnopolskie media.

Oruński happening rozpocznie się 24 listopada (piątek), o godzinie 17 w szkole przy ulicy Ubocze.

W programie m.in:

- występ solistów formacji grupy BLITZ

- pokaz iluzjonisty p. Tomasza Jusza

- Występy zapaśników - Licytacje piłek podpisanych przez repezentację Polski

- licytacja zdjęć z podpisem p. Kuby Błaszczykowskiego

- licytacje obrazów

- występy artystyczne zespołu Sixtin oraz Gwiazdki 16-stnastki

- konkursy

 

Każdy, kto chciałby dorzucić się do zbiórki dla Łukasza, może to zrobić także przez internet. Więcej informacji znaleźć można tutaj: http://ratujmylukaszka.pl/darowizna/

Galeria artykułu

 Happening "Ratujmy kręgosłup Łukasza". Pomóżmy 11-latkowi z oruńskiej "Szesnastki"!

Happening...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń