Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Opóźnienia na placu budowy przy Starogardzkiej. Skrzyżowanie nadal będzie zamknięte

 1 dodane: 15:13, 04/12/17

tagi:

Dzisiaj miała zmienić się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulicy Nowiny i Starogardzkiej. Ale tak się nie stanie, bo urzędnicy podają już inny termin: 2 stycznia 2018 roku. Ale nawet i ta data nie jest pewna - może się okazać, że przerwa na budowie mostu przy Starogardzkiej potrwa dłużej.

Opóźnienia na placu budowy przy Starogardzkiej. Skrzyżowanie nadal będzie zamknięte
Opóźnienia na placu budowy przy Starogardzkiej.
Fot. Ewa Gucewicz

Fotografia 1 z 1

Urzędnicy planowali, że kolejny etap przebudowy mostu na Starogardzkiej rozpocznie się we wrześniu, tak się jednak nie stało. Kolejny termin, o którym informowali przedstawiciele magistratu, przypadał na połowę października, ale i on nie został dotrzymany.

Później pojawiła się data 4 grudnia, ale okazuje się dzisiaj, że przebudowa mostu na Starogardzkiej wciąż stoi w miejscu. Urzędnicy przyznają, że powodem opóźnień są kolizje z siecią sanitarną. Robotnicy natknęli się w ziemi na pozostałości instalacji, o której nic nie było w oficjalnych dokumentach. Ponadto wykonawca i miasto wciąż nie doszli do porozumienia w kwestii wyznaczenia przyszłych objazdów.

A to oznacza, że skrzyżowanie ulicy Nowiny i Starogardzkiej pozostanie zamknięte jeszcze dłużej. Przynajmniej, do 2 stycznia. Może się jednak okazać, co przyznają urzędnicy, że także i ten termin nie zostanie dotrzymany.

Przypomnijmy, kolejny etap całej inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu mostu na Starogardzkiej. Otwarte ma zostać skrzyżowanie Starogardzkiej z Nowiny. Wykonawca zamontuje też tymczasową kładkę, którą piesi będą mogli przedostawać się na drugą stronę Kanału Raduni. W trakcie tego etapu obecny most na Starogardzkiej zostanie rozebrany.

Cała inwestycja zakłada, że w miejsce wysłużonego mostu powstanie nowy przejazd. Będzie tutaj obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Prace mają zakończyć się w połowie 2018 roku, ale patrząc na obecne opóźnienia można przewidywać, że roboty się tutaj wydłużą. Przedstwiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska wierzą jednak, że będzie inaczej, a wykonawca upora się z całą inwestycją do połowy przyszłego roku.

Koszt całej inwestycji to 7,5 mln zł.

Galeria artykułu

Opóźnienia na placu budowy przy Starogardzkiej. Skrzyżowanie nadal będzie zamknięte

Opóźnienia na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

85.128.90.*

10:14, 08/12/17

Codziennie jezdze ta droga i jakos wcale mnie nie dziwi ze remont idzie z tak zawrotna predkoscia... Przez wiele dni wykopy stoja puste, czasami kreci sie tam kilka osob, tak do 3 i koparka... Przy takim ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.205.239.*

20:46, 04/12/17

Nie sieć kanalizacyjna jest kłopotem a raczej urzędnicy... Poza tym nie bardzo widzę objazd ul. Nowiny. Po pierwsze Nowinami będą jeździć autobusy ZKM, kosmiczne ilości osobówek no i całe zaopatrzenie budowy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.162.*

18:57, 04/12/17

Czemu usunęliście mój wpis,że po wojnie,chyba szybciej odbudowano ten przejazd na Starogardzkiej,niż teraz po powodzi(2001) A może zatrudniliście do tego remontu...krasnoludków,bo termin ukończenia tego ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń