Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 27/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nadchodzi wielkie świętowanie w Parku Oruńskim. Takich urodzin Orunia jeszcze nie miała

 1 dodane: 08:47, 16/05/18

tagi:

- 3 czerwca Park Oruński przywita odwiedzających bramą ozdobioną kwiatami, a także herbami Gdańska i Oruni, po której przekroczeniu przeniesiemy się do roku 1918. Będziemy starali się odtworzyć uroczystość przekazania praw do Parku Oruńskiego na rzecz miasta, na mocy testamentu ostatniej spadkobierczyni terenu, Emilii Hoene – informują organizatorzy święta.

 Nadchodzi wielkie świętowanie w Parku Oruńskim. Takich urodzin Orunia jeszcze nie miała
Nadchodzi wielkie świętowanie w Parku Oruńskim.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Tego dnia, odwiedzający Park Oruński mogą liczyć na wiele atrakcji przygotowanych w stylistyce epoki m.in. zabytkowy samochód, który będzie częścią inscenizacji uroczystości odczytania testamentu Emilii Hoene, konny tramwaj – tramwajarze, pary pływające w łódkach (stylizowane adekwatnie do epoki), a o godzinie 19:00 koncert Gdańskiej Orkiestry Promenadowej „Najpiękniejsze utwory Straussa” - czytamy w komunikacie Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizatora czerwcowego świętowania na Oruni.

Pomysł, by w tym roku zorganizować imprezę z okazji urodzin Oruni, narodził się w głowach tutejszych radnych dzielnicowych. - Wydarzenie, które odbędzie się 3 czerwca z okazji urodzin Oruni ma na celu przede wszystkim promocje naszej dzielnicy i pokazanie, jak długą i bogatą historię ma Orunia. Rok 2018 to również rok Parku Oruńskiego im. Emilii Hoene, gdyż mija dokładnie 100 lat od przekazania miastu tego zieleńca. W tym roku mija również 85 lat od przyłączenia Oruni do granic Gdańska – przypomina Agnieszka Bartków, szefowa Rady Dzielnicy „Orunia, Św. Wojciech,Lipce”.

Radni są nie tylko pomysłodawcami wydarzenia, ale też głównym sponsorem. Z budżetu rady dzielnicy zostanie przekazanych 12 tysięcy złotych na organizację „urodzin Oruni”.

Warto dodać, że tydzień później (10 czerwca) w Parku Oruńskim wystartuje inna impreza, tradycyjny festyn rodzinny. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Galeria artykułu

 Nadchodzi wielkie świętowanie w Parku Oruńskim. Takich urodzin Orunia jeszcze nie miała

Nadchodzi...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.20.250.*

17:01, 17/05/18

Łódka z pewnością ta co pływa co rok w Parku Oliwkim

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.248.164.*

16:50, 16/05/18

Dwór Oruński będzie remontowany w 2019r

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.226.*

13:26, 16/05/18

Szkoda, że dom a raczej pałacyk p.Emilii Hoene pozostał w opłakanym stanie :-(

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń