Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 16/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"

 1 dodane: 13:40, 20/03/19

tagi:

Publikujemy krótkie opisy, które zostały przygotowane przez samych kandydatów na radnych dzielnicy. Dzisiaj prezentujemy 12 nazwisk, pozostałych kandydatów pokażemy jutro w osobnym tekście. Wybory już 24 marca!

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy
Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Sylwetki kandydatów zaprezentowaliśmy w naszej "wyborczej" gazecie, teraz pokazujemy je również na naszym portalu.

Przypomnijmy, w wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" startuje 24 kandydatów. Miejsc w radzie jest 15, nie wszyscy więc zostaną wybrani. Zdecyduje liczba zebranych głosów w wyborach, które odbędą się 24 marca.

Kandydaci do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce"

Grażyna Babicz, 66 lat, wykształcenie średnie, pracowała jako kadrowa, administrator i kierownik BOM

Jako radna dzielnicy chciałabym skupić się na poprawie skomunikowania między osiedlami. Mam tu na myśli komunikację autobusową między Orunią, a Chełmem. Kolejny mój to postulat wydzielenie w Parku Oruńskim wybiegu dla psów. Miejsce to byłoby ogrodzone i miałoby kosze na psie odchody.

Mam także plan, aby w porozumieniu z jedną ze szkół stworzyć siłownię z fitnessem dla młodzieży i starszych oruniaków.

Kontakt: grazyna.babicz@wp.pl

Agnieszka Bartków, 41 lat, wykształcenie wyższe, kieruje Działem Jakości w polskiej firmie produkcyjnej

Jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą wspaniałej dwójki dzieci. Urodziłam się w Gdańsku. Mieszkam i pracuję na Oruni. Działam społecznie dla całej społeczności naszej dzielnicy od przeszło 8 lat jako radna dzielnicy Orunia - św. Wojciech – Lipce.

Dbam o interesy lokalnej społeczności w instytucjach miejskich. Wspieram mieszkańców i organizacje lokalne. Jako radna dzielnicy brałam czynny udział w wielu przedsięwzięciach. Mogę tu wymienić m.in. budowę basenu na Oruni, przeniesienie przejścia dla pieszych na Sandomierskiej, budowę nowego chodnika przy przychodni na Gościnnej, budowę prawo-skrętu z Dworcowej w stronę Gdańska. W 2018 roku współorganizowałam też cykl wydarzeń na 680 urodziny Oruni, które miały miejsce w Parku Oruńskim.

W przyszłej kadencji nadal chcę mocno angażować się w budowę co najmniej trzech bezkolizyjnych przejazdów na Oruni (dwóch na głównej linii Gdańsk – Tczew oraz jednego na Równej ), a także w budowę co najmniej dwóch podjazdów na wał Kanału Raduni (w rejonie Gościnnej i Sandomierskiej) i remont ulicy Głuchej.

Muszę tutaj wymienić także inne ważne inwestycje: budowę nowego chodnika od tunelu przy Gościnnej do Biedronki, modernizację chodników (Żuławska, Równa, Dworcowa), budowę nowych miejsc parkingowych przy Parku Oruńskim. Będę również aktywna ws. rewitalizacji Oruni. Wierzę, że kluczem do sukcesu jest uczciwość i rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków.

Zależy mi przede wszystkim na tym, abyśmy my – mieszkańcy mieszkali, w zadbanej, nowoczesnej, bezpiecznej oraz dobrze skomunikowanej dzielnicy.

Kontakt: agnieszkabartkow@op.pl

Michał Białek, 26 lat, politolog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego

Z Orunią jestem związany od urodzenia. Tu po wojnie zamieszkali moi pradziadkowie. Tutaj wychowywała się też moja babcia, a mama był prezenterką w popularniej telewizji Sky Orunia.

Od ponad 8 lat działam na rzecz różnych inicjatyw społecznych. Jako radny dzielnicy będę dążył do powstania bezpiecznych przejazdów kolejowych. Moim priorytetem będzie również poprawa infrastruktury służącej mieszkańcom m.in. poprzez zwiększenie liczby ławeczek wzdłuż odrestaurowanego kanału Raduni.

Jednym z celów jakie sobie stawiam jest powstanie kilku bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw wraz z częścią rekreacyjną dla dorosłych. Będę wspierał inicjatywy sportowe, mające angażować dzieci i młodzież, a także wszelkie formy aktywizacji seniorów.

Mieszkańcy dzielnicy powinni mieć dostęp do szerokiej oferty kulturalnej, artystycznej oraz sportowej. Liczę na Państwa poparcie – Wspólnie dla dzielnicy!

Kontakt: michal.rafal.bialek@gmail.com

Ewelina Cechowska, lat 31, wykształcenie wyższe

Mieszkam na Oruni od 2013 roku. Dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego wysterylizowałam około 20 wolno żyjących kotów na Oruni. W ten sposób przyczyniłam się do uregulowania ich populacji. Z pomocą fundacji Kotangens uratowałam też kilka kocich istot i zorganizowałam ich adopcje.

Jako dorosła kobieta, matka i inżynier dostrzegam więcej problemów z jakimi boryka się nasza dzielnica. Najistotniejszą kwestią jest poprawa bezpieczeństwa poprzez zainstalowanie kamer w wybranych lokalizacjach. Jedynie monitoring jest w stanie przeciwdziałać aktom napaści i wandalizmu.

Chciałabym usprawnić komunikację mieszkańców z Radą Dzielnicy poprzez utworzenie infolinii, dzięki której mieszkańcy mogliby zgłaszać swoje problemy a także pomysły. Rozmowy byłyby automatycznie rejestrowane, a później odsłuchiwane i weryfikowane przez radnych.

Jako inżynier, członek IKO i osoba zaangażowana w rozwój przedsiębiorczości na Oruni chciałabym stworzyć symbiozę mieszkańców z pracodawcami poprzez organizację konkursu inicjatyw dla dzieci i młodzieży. Zachęcanie do nauki i uprawiania sportu poprzez stypendia mogłoby pomóc młodym ludziom podjąć decyzję dalszej drogi edukacji i kariery.

Kontakt: ewelina.cechowska87@gmail.com

Łukasz Choszcz, 40 lat, wykształcenie wyższe

Moje hasło wyborcze to: Orunia naszym domem, głosuj świadomie. Szanowni mieszkańcy Oruni, Lipiec i Święta Wojciecha kandyduję do naszej rady dzielnicy.

Od 20 lat jestem związany z Orunią. Mam wspaniałą żonę i trójkę dzieci. Przez 16 lat jako funkcjonariusz policji dbałem o bezpieczeństwo miejsca, w którym mieszkamy. Teraz chciałbym jeszcze bardziej zadbać o naszą dzielnicę realizując poniższe cele.

Po pierwsze: poprawa bezpieczeństwa (bezkolizyjne przejazdy kolejowe, monitoring, oświetlenie)

Po drugie: poprawa infrastruktury (chodniki, ulice, ścieżki rowerowe)

Po trzecie: poprawa komunikacji miejskiej i dopasowanie jej do potrzeb mieszkańców

Po czwarte: rewitalizacja budynków przy ul. Trakt Św. Wojciecha

Po piąte: inwestycje wodno-rekreacyjne na Motławie (turystyka, tramwaj wodny).

Kontakt: dhandke79@onet.pl

Joanna Dunajska, lat 55, nauczycielka języka angielskiego i języka polskiego, wychowawczyni kilkudziesięciu roczników mieszkańców dzielnicy

Po zamknięciu „Dziesiątki” kontynuuję nauczycielską misję w Szkole Podstawowej nr 16. Jestem szczęśliwą córką aktywnych oruńskich seniorów Marii i Tadeusza. Jestem troskliwą mamą i wyrozumiałą teściową.

Współdziałałam w tworzeniu trzech edycji „Historii po oruńsku”. Byłam też uczestniczką drugiego gdańskiego panelu obywatelskiego „Jak zadbać o jakość powietrza”. Chcę ten temat uczynić podstawą swoich działań.

Marzy mi się prowadzenie w przyszłości konwersacji z j .angielskiego dla orunian w Mediatece, która ma powstać w Ratuszu Oruńskim. Chcę też kontynuować swoje działania, które prowadzę w Gościnnej Przystani. W oruńskim Domu Sąsiedzkim daję cudzoziemcom lekcje z języka polskiego.

Mam bogate i różnorodne doświadczenie. Jestem absolwentką filologii na Uniwersytecie Gdańskim, ale posiadam też tytuł technika rolnika. Na Oruni mieszkam, pracuję i mam nadzieję cieszyć się aktywną emeryturą.

Kontakt: joduna3@wp.pl

Jolanta Eichelberger, 53 lata, wykształcenie średnie zawodowe, zawód po szkole sprzedawca-magazynier, zawód wykonywany kasjer walutowy

Na Oruni mieszkam od 1996 roku. Jestem matką trójki synów.

Jestem jedną z współorganizatorek oruńskiej rewolucji podwórkowej. Działam też aktywnie na rzecz lokalnej społeczności poprzez pracę w zarządzie swojej wspólnoty mieszkaniowej. Będę pracować na rzecz rozwoju Oruni i jej mieszkańców, tak aby dzielnica zyskała z miasta lub Unii Europejskiej środki finansowe na rozwój.

Zadbam o tereny zielone, przestrzeń dla nastolatków, osób starszych. Chcę, aby nasza dzielnica kojarzyła się pozytywnie. W radzie dzielnicy przełożę swoje doświadczenie z pracy na rzecz wspólnoty.

Zależy mi, aby mieszkańcy mieli reprezentanta, który załatwia sprawy od A do Z. Nie mam w zwyczaju poddawać się i rezygnować.

Kontakt: jolanta.eichelberger@gmail.com

Roman Wawrzyniec Itrich, 54 lata, politolog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego

Mam doświadczenie w pracy radnego dzielnicy. Byłem radnym dwóch kadencji rady "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Jestem inicjatorem wielu działań dla dobra lokalnej społeczności m.in. koncertów muzycznych, imprez kulturalnych i wydarzeń sportowych.

W nowej kadencji pragnę zająć się priorytetowymi zadaniami wyznaczonymi przez radę poprzedniej kadencji.

Kontakt: dakotas33@wp.pl

Anna Jankowska, 33 lata, wiolonczelistka, związana z Instytutem Kultury Miejskiej

Z dzielnicą Orunia-Św.Wojciech-Lipce jestem związana od dziecka – tutaj dorastałam i tutaj w chwili obecnej wychowuję swoje dzieci. Choć życie rodzinne i zawodowe mocno mnie absorbuje, znajduję czas, aby angażować się w sprawy społeczne. Mam poczucie, że tak właśnie powinnam czynić.

Swoim optymizmem i zaangażowaniem pragnę zarażać otoczenie, abyśmy dostrzegli, że razem możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i działać ku wspólnemu dobru.

W Domu Sąsiedzkim jestem znana przede wszystkim jako instruktor warsztatów muzycznych dla opiekunów z dziećmi czy jako mentor wspierający Gdański Program Stypendialny.

Mocno angażuję się w działania na rzecz rozbudowy Św. Wojciecha. Oddolnie zrzeszam właścicieli działek budowlanych na tym terenie, którzy od prawie 30 lat walczą o prawo do budowy domu.

Jako członek rady dzielnicy chcę dążyć do poprawy jakości życia w tej części miasta a także działać na rzecz wyeliminowania spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej, tak aby dzielnica ta stała się miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla jej mieszkańców oraz zachęcała nowych do osiedlania się tu.

Kontakt: jankowska.anna@me.com

Wojciech Kolesiński, lat 42, filolog klasyczny, wykładowca akademicki

Mieszkam w Świętym Wojciechu. W ostatniej kadencji byłem radnym dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem projektów w budżecie obywatelskim, które dotyczą Świętego Wojciecha. Te projekty to: "200 metrów chodnika w Św.Wojciechu", "schody terenowe na wał kanału Raduni", czy "zjazdy z korony wału kanału Raduni".

W nowej kadencji chciałbym kontynuować realizację bieżących i pilnych potrzeb dzielnicy, takie jak kładka piesza przez rzekę Radunia, ciek wodny na ul. Stromej czy wymianę asfaltu na Trakcie Św.Wojciecha. Chcę również, by postępowała integracja Św. Wojciecha z Lipcami i Orunią.

Kontakt: wojtekkolesinski@wp.pl

Mateusz Korsztun, 26 lat, technik administracji

Mieszkam przy ulicy Rubinowej, wcześniej przy ulicy Głuchej. Byłem radnym pierwszej i drugiej kadencji Rady Dzielnicy „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”. Pełniłem tam funkcję zastępcy przewodniczącego zarządu Dzielnicy.

Jestem pomysłodawcą i realizatorem projektu „Zagraj z Radnym”, w którym wzięło udział łącznie ok. 200 osób. Z mojej inicjatywy BOM nr 4 przeniósł się na ulicę Gościnną. Jestem autorem zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego – w ten sposób na ulicy Rejtana, Gościnnej i Trakcie Św. Wojciecha powstał monitoring, plac przy ulicy Raduńskiej został zagospodarowany, a plac zabaw przy ulicy Głuchej doczekał się modernizacji.

W obu kadencjach pokazałem, że jestem radnym całej dzielnicy, a nie wyłącznie swojego sąsiedztwa. Zajmowałem się sprawami od Świętego Wojciecha przez Lipce i Orunię po opływ Motławy.

Jeśli było to możliwe, pomagałem także osobom spoza naszych granic. Nie robiłem tego dla zbudowania swojego „kapitału”, więc nie zamierzam się chwalić moimi osiągnięciami. Przez 8 lat pracy w Zarządzie Dzielnicy zdobyłem sporo doświadczenia, które chciałbym z pomocą Państwa głosów wykorzystać w III kadencji.

Kontakt: fb.me/mkorsztun, mateusz.korsztun@wp.pl

Józef Kubicki, 81 lat, wykształcenie wyższe Conradinowiec -inż. Mechanik, Inicjator i współzałożyciel IKO Inżynierowie i Pasjonaci Oruni. Obecnie Honorowy Prezes IKO

Związany z Orunią od wczesnej młodości, zaangażowany społecznie w sprawy Oruni od 2011 r. Jeżeli zostanę wybrany to chciałbym we współpracy z Eweliną Cechowską realizować kolejne projekty:

1. Stwarzanie symbiozy mieszkańców z pracodawcami poprzez organizację różnych rodzinnych konkursów i inicjatyw dla dzieci i młodzieży. Zachęcanie do nauk ścisłych i uprawiania sportu oraz uruchomienie nowego rodzaju stypendiów utalentowanym pracowitym i ambitnym młodym ludziom w realizacji swoich marzeń

2. Mobilizowanie mieszkańców do twórczego uczestnictwa w procesie rewitalizacji dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce we współpracy z Radami sąsiednich dzielnic

3. Zwiększyć bezpieczeństwo poprzez zainstalowanie kamer w wybranych lokalizacjach naszej dzielnicy.

4. Usprawnić wzajemną komunikację Radnych z mieszkańcami poprzez utworzenie infolinii dzięki której zgłaszane pomysły i problemy będą rejestrowane i raz w tygodniu odsłuchiwane i weryfikowane przez Radnych.

Wierzę, że Orunia będzie gdańską oazą zadbanej przyrody i przedsiębiorczych szlachetnych mieszkańców (wzór to Józef Wybickim rodak z Będomina i nasz mieszkaniec).

Kontakt: kubicki.jozef@gmail.com

Z trzema kandydatami na radnych (Brunon Elas, Przemysław Gos i Krzysztof Kraskowski) nie możemy się skontaktować. Prosimy ich o kontakt - można do nas napisać m.in. na facebookowe konto MojaOrunia, lub na adres email: piotr.olejarczyk@gmail.com.

Galeria artykułu

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"

Przedstawiamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń