Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 29/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"(część druga)

 1 dodane: 08:10, 22/03/19

tagi:

Przedstawiamy kolejnych kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce". Z kilkoma osobami nie udało nam się skontaktować, inni nie chcieli przesłać swojego opisu.

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy
Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W środę opublikowaliśmy krótkie opisy, które zostały przygotowane przez samych kandydatów na radnych dzielnicy. Zaprezentowaliśmy 12 nazwisk.

Dzisiaj pokazujemy resztę kandydatów. Nie z wszystkimi jednak udało nam się skontaktować, niektórzy też nie chcieli przesłać nam swojego opisu.

Przypomnijmy, w wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" startuje 24 kandydatów. Miejsc w radzie jest 15, nie wszyscy więc zostaną wybrani. Zdecyduje liczba zebranych głosów w wyborach, które odbędą się 24 marca.

Kolejni kandydaci do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"

Bartosz Łabuda, 40 lat, wykształcenie wyższe

W trakcie ubiegłej kadencji Rady Dzielnicy osobiście zaangażowany byłem m. in. w kwestię remontu ulicy Głuchej (nakładka bitumiczna ma tam pojawić się w latach 2019-2020), a ostatnio również remontów ulic Przy Torze i Równej.

Byłem autorem uwag i wniosków do Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Gdańska, dzięki czemu pod zabudowę mieszkaniową udało się "uwolnić" około 50 ha gruntów nasz dzielnicy. Współuczestniczyłem przy pracach dotyczących budowy bezkolizyjnych przejazdów przez linie kolejowe.

Dzięki czynnej współpracy z dyrektorami placówek przedszkolnych, z mojej inicjatywy, Rada Dzielnicy finansowała coroczne spartakiady naszych milusińskich.

W przyszłej kadencji chciałbym nadal zajmować się kwestiami planistycznymi oraz aktywnie uczestniczyć w pracach dotyczących budowy bezkolizyjnych przejazdów. Bardzo ważnym dla mnie tematem jest budowa łącznika drogowego pomiędzy ulicami Przyjemną i Wschodnią wraz z możliwością przedłużenia linii autobusowej 123 do rejonu ulicy Związkowej - byłem autorem uchwały Rady Dzielnicy w tej sprawie.

Kontakt: labuda.bartosz@gmail.com

Marianna Mierzwińska, 27 lat, z wykształcenia pedagog i filolog, od lat pracujący z dziećmi i młodzieżą w dzielnicy

Jestem wychowawcą Klubu Młodych “Oruńska Wataha”, który działa w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań”. Realizuję tam również wiele innych projektów społecznych. Mogę tu wymienić np.: trzy edycje Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku, Festyn Sąsiedzki czy letnią akcję dla mieszkańców „Orunia ponad podziałami”.

Od pół roku jestem aktywnym uczestnikiem Zespołów Bezpieczeństwa ds. Dzieci i Młodzieży w dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. Od 2015 współpracuję ze społecznością lokalną, wsłuchuję się w potrzeby mieszkańców, ich pomysły i inicjatywy.

W kolejnych pięciu latach chcę zadbać o estetykę i bezpieczeństwo. Zależy mi też na stworzeniu miejsc relaksu dla różnych grup wiekowych. Chcę by w dzielnicy by było więcej zieleńców, elementów małej architektury w tym szczególnie wiat śmietnikowych.

Ponadto chcę, by rada była łącznikiem integrującym lokalne świetlice i kluby wspierające rozwój dzieci i młodzieży. Organizowała wydarzenia atrakcyjne dla wszystkich pokoleń oruniaków, by mogli spędzać wolny czas wspólnie w rodzinnej atmosferze. Zamierzam również kontynuować i rozwijać prowadzone przeze mnie działania edukacyjne i aktywizujące dla seniorów w ramach Oruńskiego Uniwersytetu.

Zadbajmy wspólnie o nasza piękną dzielnicę!

Kontakt: marianna.mierzwinska@gmail.com, fb.me/mania.mierzwinska, m.mierzwinska@gfis.pl

Jakub Mikołajczyk, 21 lat, wykształcenie średnie

Od pięciu lat jestem zaangażowany w działalność społeczną. Od 2015 roku jako wolontariusz prowadzę w gdańskich szkołach tematyczne zajęcia z historii Polski. W 2016 roku byłem współorganizatorem cyklu lekcji historii "pod chmurką", w tym rekonstrukcji historycznej w Parku Oruńskim. W 2018 roku byłem koordynatorem III Biegu Tropem Wilczym, który zgromadził blisko 500 uczestników w Parku Reagana.

Jestem członkiem lipieckiej grupy inicjatywnej, która m.in. doprowadziła do wybudowania placu zabaw przy skrzyżowaniu ul. Lipce z ul. Niegowską. Jako radny dzielnicy chciałbym zajmować się przede wszystkim tematami związanymi z Lipcami, Św. Wojciechem oraz Osiedlem Zacisze.

Jestem do dyspozycji w każdej nurtującej Państwa sprawie.

Kontakt: kuba_miko@o2.pl

Nikodem Ruliński, 18 lat, ukończone gimnazjum, w trakcie zdobywania wykształcenia średniego

Szanowni Państwo! Mieszkając i ucząc się na Oruni, zawsze aktywnie działałem na rzecz naszej dzielnicy. Już od najmłodszych lat działałem w samorządach uczniowskich, szczególnie w Gimnazjum nr 10, gdzie przez cały okres swojej nauki pełniłem funkcję Przewodniczącego Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Moi rówieśnicy z pewnością pamiętają inicjatywy tego samorządu - Olimpiadę Wiedzy o Sporcie, czy chociażby otwarcie radiowęzła szkolnego. W wieku 14 lat podjąłem się organizacji młodzieżowych wyborów parlamentarnych dla młodzieży na Oruni, oraz opracowania i prowadzenia debat wśród młodych oruniaków.

Sześć lat temu samodzielnie zacząłem uczyć się j. rosyjskiego, aby pomagać obcokrajowcom z naszej dzielnicy w nauce. Tego wsparcia udzielam im, oraz wielu nowym osobom do dziś.

Moje cele to: lepsze skomunikowanie naszej dzielnicy, tak abyśmy tworzyli spójną całość. Zadbanie o najbardziej zniszczone tereny dzielnicy; bliska współpraca z Radą Miasta Gdańska; aktywny udział w pozyskiwaniu środków i inwestycji dla dzielnicy; poprawa komunikacji miejskiej oraz wiele innych.

Liczę na Państwa głosy.

Kontakt: nikodem.rulinski@gmail.com

Patryk Sikora, 25 lat, doradca serwisowy

Od urodzenia mieszkam przy ulicy Przyjemnej. Byłem radnym drugiej kadencji rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Moja praca w radzie została dostrzeżona - od połowy sprawowania mandatu zostałem dokooptowany do Zarządu Dzielnicy.

W mijającej kadencji podejmowałem się wielu ciężkich i niewygodnych tematów z zakresu ruchu drogowego, małych inwestycji infrastrukturalnych czy komunikacji miejskiej. Za sprawą moich działań udało się m.in. uporządkować oznakowanie poziome przy nowej przeprawie na ul. Starogardzkiej, uprościć oznakowania na ul. Gościnnej i wykonać nakładkę bitumiczną na dojeździe do Pływalni Oruni.

W ramach pracy społecznej skutecznie wypromowałem swoje dwa zwycięskie projekty do Budżetu Obywatelskiego: "Pierwszy Pumptrack w Gdańsku” i „Stacje napraw rowerów na Wale Kanału Raduni”. Udało się również doprowadzić do ich szybszej realizacji niż przewidywał termin.

Jestem typem „lokalnego patrioty", który patrzy na całą dzielnicę. Swój zapał - przy Państwa pomocy - chciałbym wykorzystać również w trzeciej kadencji rady dzielnicy. Więcej informacji na mój temat znajdą Państwo pod linkiem: fb.me/PatrykSikoraRadaDzielnicy

Kontakt: sikorapatryk94@gmail.com

Leszek Wincełowicz, 39 lat, wykształcenie średnie

Jestem społecznikiem, pasjonatem lokalnej historii i członkiem Rady Gdańskiej Fundacji Integracji Społecznej. W 2018 roku otrzymałem podziękowania od prezydenta Pawła Adamowicza za działalność na rzecz dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce.

Byłem zaangażowany w zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2018 "kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Raduni", a także w budowę placu zabaw w Lipcach. Jestem pomysłodawcą zwycięskiego konkursu na klub sąsiedzki w Lipcach. Jestem również czynnym uczestnikiem i współorganizatorem międzypokoleniowych inicjatyw lokalnych m.in. dnia dawcy szpiku 2018 w Parku Oruńskim, i sprzątania Parku Ferberów w latach 2017 i 2018.

Moim priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa: montaż sygnalizacji świetlnej przy przystanku Niegowska i budowa podejścia dla pieszych na wał Kanału Raduni przy przedszkolu nr 24. Jestem zwolennikiem rewitalizacji Parku Ferberów oraz tworzenia tras rowerowych w części dzielnicy położonej na Żuławach.

Zamierzam budować strefy przyjazne mieszkańcom: małe zieleńce, siłownie napowietrzne i przystań kajakową nad rzeką Radunią.

Artur Żur, 33 lata, wykształcenie średnie

Prowadzę lokal gastronomiczny na Oruni, który uruchomiłem z myślą o mieszkańcach. Moim zamiarem było stworzenie przyjaznego i rodzinnego miejsca spotkań, którego w dzielnicy brakowało.

Jestem mieszkańcem Oruni od urodzenia. Problemy mieszkańców są mi znane. Chciałbym zadbać o Naszą dzielnicę pod względem funkcjonalno-estetycznym. Bezkolizyjny przejazd jest ważny, ale potrzeb jest więcej. Nasza dzielnica potrzebuje zadbania o części zielone i poprawy jakości dróg czy chodników.

Dodatkowym aspektem jest zima na Oruni - drogowców ona zaskakują i przy tym zapominając całkiem o Oruni.

Kontakt: biuro@artkon.gda.pl biuro@artkon.gda.pl

Do Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" kandydują ponadto: Brunon Elas, Przemysław Gos, Jacek Hołubowski, Krzysztof Kraskowski i Karolina Woźniak.

Galeria artykułu

Przedstawiamy kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"(część druga)

Przedstawiamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.32.*

16:41, 23/06/19

Radny Oruni z gimnazjum ...... szkoda że nie ze żłobka!!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń