Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 27/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

15 nowych radnych dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"

 1 dodane: 08:48, 27/03/19

tagi:

W wyborach najwięcej głosów zdobyła Agnieszka Bartków, która w ubiegłej kadencji była szefową rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Kto jeszcze został radnym? I jakie obietnice padły w kampanii wyborczej?

15 nowych radnych dzielnicy
15 nowych radnych dzielnicy "Orunia-Św.
Fot. BRG

Fotografia 1 z 1

Kandydatów było 24, a miejsc w radzie jest 15. O tym, kto dostał się do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" zadecydowali w głosowaniu sami mieszkańcy.

Liczyła się oczywiście liczba zdobytych głosów.

15 nowych radnych dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

1. Agnieszka Bartków - 454 głosy

2. Wojciech Kolesiński - 192

3. Leszek Wincełowicz - 162

4. Patryk Sikora - 110

5. Joanna Dunajska - 95

6. Bartosz Łabuda - 86

7. Michał Białek - 85

8. Jacek Hołubowski - 78

9. Marianna Mierzwińska - 76

10. Jakub Mikołajczyk - 71

11. Anna Jankowska - 63

12. Mateusz Korsztun - 63

13. Artur Żur - 56

14. Łukasz Choszcz - 54

15. Grażyna Babicz - 49

Co wiemy o nowych radnych? Przed wyborami zdecydowana większość z nich - na naszą prośbę - przygotowała krótki opis swojej osoby, a także poinformowała, co dla dzielnicy chce zrobić w nowej kadencji.

1) Agnieszka Bartków, 41 lat, wykształcenie wyższe, kieruje Działem Jakości w polskiej firmie produkcyjnej

Jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą wspaniałej dwójki dzieci. Urodziłam się w Gdańsku. Mieszkam i pracuję na Oruni. Działam społecznie dla całej społeczności naszej dzielnicy od przeszło 8 lat jako radna dzielnicy Orunia - św. Wojciech – Lipce.

Dbam o interesy lokalnej społeczności w instytucjach miejskich. Wspieram mieszkańców i organizacje lokalne. Jako radna dzielnicy brałam czynny udział w wielu przedsięwzięciach. Mogę tu wymienić m.in. budowę basenu na Oruni, przeniesienie przejścia dla pieszych na Sandomierskiej, budowę nowego chodnika przy przychodni na Gościnnej, budowę prawo-skrętu z Dworcowej w stronę Gdańska.

W 2018 roku współorganizowałam też cykl wydarzeń na 680 urodziny Oruni, które miały miejsce w Parku Oruńskim. W przyszłej kadencji nadal chcę mocno angażować się w budowę co najmniej trzech bezkolizyjnych przejazdów na Oruni (dwóch na głównej linii Gdańsk – Tczew oraz jednego na Równej ), a także w budowę co najmniej dwóch podjazdów na wał Kanału Raduni (w rejonie Gościnnej i Sandomierskiej) i remont ulicy Głuchej.

Muszę tutaj wymienić także inne ważne inwestycje: budowę nowego chodnika od tunelu przy Gościnnej do Biedronki, modernizację chodników (Żuławska, Równa, Dworcowa), budowę nowych miejsc parkingowych przy Parku Oruńskim. Będę również aktywna ws. rewitalizacji Oruni. Wierzę, że kluczem do sukcesu jest uczciwość i rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków. Zależy mi przede wszystkim na tym, abyśmy my – mieszkańcy mieszkali, w zadbanej, nowoczesnej, bezpiecznej oraz dobrze skomunikowanej dzielnicy.

Kontakt: agnieszkabartkow@op.pl

2) Wojciech Kolesiński, lat 42, filolog klasyczny, wykładowca akademicki Mieszkam w Świętym Wojciechu.

W ostatniej kadencji byłem radnym dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem projektów w budżecie obywatelskim, które dotyczą Świętego Wojciecha. Te projekty to: "200 metrów chodnika w Św.Wojciechu", "schody terenowe na wał kanału Raduni", czy "zjazdy z korony wału kanału Raduni".

W nowej kadencji chciałbym kontynuować realizację bieżących i pilnych potrzeb dzielnicy, takie jak kładka piesza przez rzekę Radunia, ciek wodny na ul. Stromej czy wymianę asfaltu na Trakcie Św.Wojciecha. Chcę również, by postępowała integracja Św. Wojciecha z Lipcami i Orunią.

Kontakt: wojtekkolesinski@wp.pl

3) Leszek Wincełowicz, 39 lat, wykształcenie średnie

Jestem społecznikiem, pasjonatem lokalnej historii i członkiem Rady Gdańskiej Fundacji Integracji Społecznej. W 2018 roku otrzymałem podziękowania od prezydenta Pawła Adamowicza za działalność na rzecz dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce.

Byłem zaangażowany w zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2018 "kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Raduni", a także w budowę placu zabaw w Lipcach. Jestem pomysłodawcą zwycięskiego konkursu na klub sąsiedzki w Lipcach. Jestem również czynnym uczestnikiem i współorganizatorem międzypokoleniowych inicjatyw lokalnych m.in. dnia dawcy szpiku 2018 w Parku Oruńskim, i sprzątania Parku Ferberów w latach 2017 i 2018.

Moim priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa: montaż sygnalizacji świetlnej przy przystanku Niegowska i budowa podejścia dla pieszych na wał Kanału Raduni przy przedszkolu nr 24. Jestem zwolennikiem rewitalizacji Parku Ferberów oraz tworzenia tras rowerowych w części dzielnicy położonej na Żuławach.

Zamierzam budować strefy przyjazne mieszkańcom: małe zieleńce, siłownie napowietrzne i przystań kajakową nad rzeką Radunią.

4) Patryk Sikora, 25 lat, doradca serwisowy

Od urodzenia mieszkam przy ulicy Przyjemnej. Byłem radnym drugiej kadencji rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Moja praca w radzie została dostrzeżona - od połowy sprawowania mandatu zostałem dokooptowany do Zarządu Dzielnicy.

W mijającej kadencji podejmowałem się wielu ciężkich i niewygodnych tematów z zakresu ruchu drogowego, małych inwestycji infrastrukturalnych czy komunikacji miejskiej. Za sprawą moich działań udało się m.in. uporządkować oznakowanie poziome przy nowej przeprawie na ul. Starogardzkiej, uprościć oznakowania na ul. Gościnnej i wykonać nakładkę bitumiczną na dojeździe do Pływalni Oruni.

W ramach pracy społecznej skutecznie wypromowałem swoje dwa zwycięskie projekty do Budżetu Obywatelskiego: "Pierwszy Pumptrack w Gdańsku” i „Stacje napraw rowerów na Wale Kanału Raduni”. Udało się również doprowadzić do ich szybszej realizacji niż przewidywał termin.

Jestem typem „lokalnego patrioty", który patrzy na całą dzielnicę. Swój zapał - przy Państwa pomocy - chciałbym wykorzystać również w trzeciej kadencji rady dzielnicy. Więcej informacji na mój temat znajdą Państwo pod linkiem: fb.me/PatrykSikoraRadaDzielnicy

Kontakt: sikorapatryk94@gmail.com

5) Joanna Dunajska, lat 55, nauczycielka języka angielskiego i języka polskiego, wychowawczyni kilkudziesięciu roczników mieszkańców dzielnicy

Po zamknięciu „Dziesiątki” kontynuuję nauczycielską misję w Szkole Podstawowej nr 16. Jestem szczęśliwą córką aktywnych oruńskich seniorów Marii i Tadeusza. Jestem troskliwą mamą i wyrozumiałą teściową. Współdziałałam w tworzeniu trzech edycji „Historii po oruńsku”.

Byłam też uczestniczką drugiego gdańskiego panelu obywatelskiego „Jak zadbać o jakość powietrza”. Chcę ten temat uczynić podstawą swoich działań. Marzy mi się prowadzenie w przyszłości konwersacji z j .angielskiego dla orunian w Mediatece, która ma powstać w Ratuszu Oruńskim. Chcę też kontynuować swoje działania, które prowadzę w Gościnnej Przystani. W oruńskim Domu Sąsiedzkim daję cudzoziemcom lekcje z języka polskiego.

Mam bogate i różnorodne doświadczenie. Jestem absolwentką filologii na Uniwersytecie Gdańskim, ale posiadam też tytuł technika rolnika. Na Oruni mieszkam, pracuję i mam nadzieję cieszyć się aktywną emeryturą.

Kontakt: joduna3@wp.pl

6) Bartosz Łabuda, 40 lat, wykształcenie wyższe

W trakcie ubiegłej kadencji Rady Dzielnicy osobiście zaangażowany byłem m. in. w kwestię remontu ulicy Głuchej (nakładka bitumiczna ma tam pojawić się w latach 2019-2020), a ostatnio również remontów ulic Przy Torze i Równej.

Byłem autorem uwag i wniosków do Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Gdańska, dzięki czemu pod zabudowę mieszkaniową udało się "uwolnić" około 50 ha gruntów nasz dzielnicy. Współuczestniczyłem przy pracach dotyczących budowy bezkolizyjnych przejazdów przez linie kolejowe. Dzięki czynnej współpracy z dyrektorami placówek przedszkolnych, z mojej inicjatywy, Rada Dzielnicy finansowała coroczne spartakiady naszych milusińskich.

W przyszłej kadencji chciałbym nadal zajmować się kwestiami planistycznymi oraz aktywnie uczestniczyć w pracach dotyczących budowy bezkolizyjnych przejazdów. Bardzo ważnym dla mnie tematem jest budowa łącznika drogowego pomiędzy ulicami Przyjemną i Wschodnią wraz z możliwością przedłużenia linii autobusowej 123 do rejonu ulicy Związkowej - byłem autorem uchwały Rady Dzielnicy w tej sprawie.

Kontakt: labuda.bartosz@gmail.com

7) Michał Białek, 26 lat, politolog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego

Z Orunią jestem związany od urodzenia. Tu po wojnie zamieszkali moi pradziadkowie. Tutaj wychowywała się też moja babcia, a mama był prezenterką w popularniej telewizji Sky Orunia. Od ponad 8 lat działam na rzecz różnych inicjatyw społecznych.

Jako radny dzielnicy będę dążył do powstania bezpiecznych przejazdów kolejowych. Moim priorytetem będzie również poprawa infrastruktury służącej mieszkańcom m.in. poprzez zwiększenie liczby ławeczek wzdłuż odrestaurowanego kanału Raduni. Jednym z celów jakie sobie stawiam jest powstanie kilku bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw wraz z częścią rekreacyjną dla dorosłych.

Będę wspierał inicjatywy sportowe, mające angażować dzieci i młodzież, a także wszelkie formy aktywizacji seniorów. Mieszkańcy dzielnicy powinni mieć dostęp do szerokiej oferty kulturalnej, artystycznej oraz sportowej. Liczę na Państwa poparcie – Wspólnie dla dzielnicy!

Kontakt: michal.rafal.bialek@gmail.com

8) Jacek Hołubowski - nie przesłał żadnego opisu

9) Marianna Mierzwińska, 27 lat, z wykształcenia pedagog i filolog, od lat pracujący z dziećmi i młodzieżą w dzielnicy

Jestem wychowawcą Klubu Młodych “Oruńska Wataha”, który działa w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań”. Realizuję tam również wiele innych projektów społecznych. Mogę tu wymienić np.: trzy edycje Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku, Festyn Sąsiedzki czy letnią akcję dla mieszkańców „Orunia ponad podziałami”.

Od pół roku jestem aktywnym uczestnikiem Zespołów Bezpieczeństwa ds. Dzieci i Młodzieży w dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. Od 2015 współpracuję ze społecznością lokalną, wsłuchuję się w potrzeby mieszkańców, ich pomysły i inicjatywy.

W kolejnych pięciu latach chcę zadbać o estetykę i bezpieczeństwo. Zależy mi też na stworzeniu miejsc relaksu dla różnych grup wiekowych. Chcę by w dzielnicy by było więcej zieleńców, elementów małej architektury w tym szczególnie wiat śmietnikowych. Ponadto chcę, by rada była łącznikiem integrującym lokalne świetlice i kluby wspierające rozwój dzieci i młodzieży.

Organizowała wydarzenia atrakcyjne dla wszystkich pokoleń oruniaków, by mogli spędzać wolny czas wspólnie w rodzinnej atmosferze. Zamierzam również kontynuować i rozwijać prowadzone przeze mnie działania edukacyjne i aktywizujące dla seniorów w ramach Oruńskiego Uniwersytetu. Zadbajmy wspólnie o nasza piękną dzielnicę!

Kontakt: marianna.mierzwinska@gmail.com, fb.me/mania.mierzwinska, m.mierzwinska@gfis.pl

10) Jakub Mikołajczyk, 21 lat, wykształcenie średnie

Od pięciu lat jestem zaangażowany w działalność społeczną. Od 2015 roku jako wolontariusz prowadzę w gdańskich szkołach tematyczne zajęcia z historii Polski. W 2016 roku byłem współorganizatorem cyklu lekcji historii "pod chmurką", w tym rekonstrukcji historycznej w Parku Oruńskim. W 2018 roku byłem koordynatorem III Biegu Tropem Wilczym, który zgromadził blisko 500 uczestników w Parku Reagana.

Jestem członkiem lipieckiej grupy inicjatywnej, która m.in. doprowadziła do wybudowania placu zabaw przy skrzyżowaniu ul. Lipce z ul. Niegowską. Jako radny dzielnicy chciałbym zajmować się przede wszystkim tematami związanymi z Lipcami, Św. Wojciechem oraz Osiedlem Zacisze. Jestem do dyspozycji w każdej nurtującej Państwa sprawie.

Kontakt: kuba_miko@o2.pl

11) Anna Jankowska, 33 lata, wiolonczelistka, związana z Instytutem Kultury Miejskiej

Z dzielnicą Orunia-Św.Wojciech-Lipce jestem związana od dziecka – tutaj dorastałam i tutaj w chwili obecnej wychowuję swoje dzieci. Choć życie rodzinne i zawodowe mocno mnie absorbuje, znajduję czas, aby angażować się w sprawy społeczne. Mam poczucie, że tak właśnie powinnam czynić.

Swoim optymizmem i zaangażowaniem pragnę zarażać otoczenie, abyśmy dostrzegli, że razem możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i działać ku wspólnemu dobru. W Domu Sąsiedzkim jestem znana przede wszystkim jako instruktor warsztatów muzycznych dla opiekunów z dziećmi czy jako mentor wspierający Gdański Program Stypendialny.

Mocno angażuję się w działania na rzecz rozbudowy Św. Wojciecha. Oddolnie zrzeszam właścicieli działek budowlanych na tym terenie, którzy od prawie 30 lat walczą o prawo do budowy domu.

Jako członek rady dzielnicy chcę dążyć do poprawy jakości życia w tej części miasta a także działać na rzecz wyeliminowania spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej, tak aby dzielnica ta stała się miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla jej mieszkańców oraz zachęcała nowych do osiedlania się tu.

Kontakt: jankowska.anna@me.com

12) Mateusz Korsztun, 26 lat, technik administracji

Mieszkam przy ulicy Rubinowej, wcześniej przy ulicy Głuchej. Byłem radnym pierwszej i drugiej kadencji Rady Dzielnicy „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”. Pełniłem tam funkcję zastępcy przewodniczącego zarządu Dzielnicy. Jestem pomysłodawcą i realizatorem projektu „Zagraj z Radnym”, w którym wzięło udział łącznie ok. 200 osób.

Z mojej inicjatywy BOM nr 4 przeniósł się na ulicę Gościnną. Jestem autorem zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego – w ten sposób na ulicy Rejtana, Gościnnej i Trakcie Św. Wojciecha powstał monitoring, plac przy ulicy Raduńskiej został zagospodarowany, a plac zabaw przy ulicy Głuchej doczekał się modernizacji.

W obu kadencjach pokazałem, że jestem radnym całej dzielnicy, a nie wyłącznie swojego sąsiedztwa. Zajmowałem się sprawami od Świętego Wojciecha przez Lipce i Orunię po opływ Motławy. Jeśli było to możliwe, pomagałem także osobom spoza naszych granic. Nie robiłem tego dla zbudowania swojego „kapitału”, więc nie zamierzam się chwalić moimi osiągnięciami. Przez 8 lat pracy w Zarządzie Dzielnicy zdobyłem sporo doświadczenia, które chciałbym z pomocą Państwa głosów wykorzystać w III kadencji.

Kontakt: fb.me/mkorsztun, mateusz.korsztun@wp.pl

13) Artur Żur, 33 lata, wykształcenie średnie

Prowadzę lokal gastronomiczny na Oruni, który uruchomiłem z myślą o mieszkańcach. Moim zamiarem było stworzenie przyjaznego i rodzinnego miejsca spotkań, którego w dzielnicy brakowało. Jestem mieszkańcem Oruni od urodzenia. Problemy mieszkańców są mi znane. Chciałbym zadbać o Naszą dzielnicę pod względem funkcjonalno-estetycznym.

Bezkolizyjny przejazd jest ważny, ale potrzeb jest więcej. Nasza dzielnica potrzebuje zadbania o części zielone i poprawy jakości dróg czy chodników. Dodatkowym aspektem jest zima na Oruni - drogowców ona zaskakują i przy tym zapominając całkiem o Oruni.

Kontakt: biuro@artkon.gda.pl biuro@artkon.gda.pl

14) Łukasz Choszcz, 40 lat, wykształcenie wyższe

Moje hasło wyborcze to: Orunia naszym domem, głosuj świadomie. Szanowni mieszkańcy Oruni, Lipiec i Święta Wojciecha kandyduję do naszej rady dzielnicy. Od 20 lat jestem związany z Orunią. Mam wspaniałą żonę i trójkę dzieci.

Przez 16 lat jako funkcjonariusz policji dbałem o bezpieczeństwo miejsca, w którym mieszkamy. Teraz chciałbym jeszcze bardziej zadbać o naszą dzielnicę realizując poniższe cele.

Po pierwsze: poprawa bezpieczeństwa (bezkolizyjne przejazdy kolejowe, monitoring, oświetlenie) Po drugie: poprawa infrastruktury (chodniki, ulice, ścieżki rowerowe) Po trzecie: poprawa komunikacji miejskiej i dopasowanie jej do potrzeb mieszkańców Po czwarte: rewitalizacja budynków przy ul. Trakt Św. Wojciecha Po piąte: inwestycje wodno-rekreacyjne na Motławie (turystyka, tramwaj wodny).

Kontakt: dhandke79@onet.pl

15) Grażyna Babicz, 66 lat, wykształcenie średnie, pracowała jako kadrowa, administrator i kierownik BOM

Jako radna dzielnicy chciałabym skupić się na poprawie skomunikowania między osiedlami. Mam tu na myśli komunikację autobusową między Orunią, a Chełmem. Kolejny mój to postulat wydzielenie w Parku Oruńskim wybiegu dla psów. Miejsce to byłoby ogrodzone i miałoby kosze na psie odchody. Mam także plan, aby w porozumieniu z jedną ze szkół stworzyć siłownię z fitnessem dla młodzieży i starszych oruniaków.

Kontakt: grazyna.babicz@wp.pl

Galeria artykułu

15 nowych radnych dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce"

15 nowych...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

185.212.169.*

21:24, 03/02/21

Do you need Finance? Are you looking for Finance? Are you looking for finance to enlarge your business? We help individuals and companies to obtain finance for business expanding and to setup a new business ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.67.86.*

00:24, 04/01/20

Oferujemy 3% pożyczek. Kontakt: jayaram.sarma7@gmail.com

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.5.*

13:31, 31/03/19

W latach 2012-2019 na Oruni pięknie zniszczono jakąkolwiek komunikacje jaka istniała... Rozpoczęło się to 12 maja 2012 roku, gdy otwarto pętle Świętokrzyska zabrano nam autobusy linii 213 i 275, a linię 254 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

185.180.197.*

12:18, 30/03/19

Ilu ich tam musi być rządzących? 4-5? No to osoby z największą ilością głosów powinno z automatu wypromować

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.127.48.*

10:53, 30/03/19

Liczę, że w końcu trochę zmieni się grono rządzące w Radzie trzeba czegoś nowego.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:21, 28/03/19

Przyłączam się do gratulacji dla nowych radnych a w szczególności dla p. Agnieszki. Czy wszyscy będą pracować dla naszej dzielnicy tak jak pracował p. Itrich??? Szkoda, że go zabrakło...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.173.233.*

21:14, 27/03/19

Ich powinno być 5 max

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.4.*

20:57, 27/03/19

GRATULACJE dla nowo wybranych radnych! W szczególności dla p.Agnieszki Bartków ! Dla wszystkich- dużo sił do pracy na rzecz naszej dzielnicy w nowej kadencji!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń