Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 23/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wspólne gotowanie w Domu Sąsiedzkim. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z kulturą palestyńską

 1 dodane: 14:06, 31/07/19

tagi:

Mieszka w Gdańsku, pochodzi z Palestyny. W niedzielę (4 sierpnia) będzie można z nią porozmawiać w Gościnnej Przystani, gdzie obok dyskusji na temat arabskiej kultury, odbędzie się też wspólne gotowanie. Wstęp jest wolny.

W Domu Sąsiedzkim odbywało się już wspólne gotowanie
W Domu Sąsiedzkim odbywało się już wspólne gotowanie
Fot. Ewa Patyk

Fotografia 1 z 1

"Wspólnie przygotujemy palestyńskie rolki z za'atarem. Pyszne, wytrawne przekąski wegetariańskie. Będzie to też okazja do zapoznania się z kulturą palestyńską i językiem arabskim. Spotkanie poprowadzi dla nas Rawaneena AL.baseet nauczycielka arabskiego i działaczka społeczna Palestyna Art Alert" - czytamy w opisie niedzielnego wydarzenia.

Otwarte spotkanie z kulturą palestyńską, na którym nie zabraknie też wspólnego gotowania, rozpocznie się w niedzielę (4 sierpnia) o godzinie 11. Miejscem będzie oruński Dom Sąsiedzki, przy Gościnnej 14.

Będzie to kolejne spotkanie w Gościnne Przystani, gdzie można - np. podczas wspólnego gotowania - zapoznać się z inną kulturą. Na Oruni były już organizowane podobne spotkania z kulturą japońską czy ukraińską. Zdarzało się, że brało w nich udział blisko 40 osób.

Organizatorem jest Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań. Jego przedstawicielka Ewa Patyk zaprasza wszystkich na niedzielne spotkanie. - Dzieciom stworzymy przestrzeń do zabawy na dywanie lub na placu zabaw - podkreślają organizatorzy.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Galeria artykułu

W Domu Sąsiedzkim odbywało się już wspólne gotowanie

W Domu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.22.197.*

16:37, 03/08/19

Kultura arabska już nie istnieje. Dzisiejsza tzw kultura jest do obejrzenia w Berlinie, Kolonii, Malmö i innych miastach. Oby nigdy nie dotarła do Polski

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń