Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzielnica zmienia się każdego dnia. Przegląd "drobnych" inwestycji

 1 dodane: 17:04, 08/08/19

tagi:

Remont schodów w okolicach Kanału Raduni, nowe schody przy przystanku na Niegowskiej, ogród deszczowy w pobliżu ulicy Gościnnej, czy poprawa nawierzchni ulicy Stromej - to niektóre inwestycje, o które zabiega Rada Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Jedna z nich właśnie się rozpoczęła.

Dzielnica zmienia się każdego dnia. Przegląd
Dzielnica zmienia się każdego dnia. Przegląd
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Rozpoczął się remont schodów na Trakcie św. Wojciecha (niedaleko TBS-ów). Już niedługo łatwiej będzie się tutaj dostać na wał Kanału Raduni.

Inwestycję wykonuje miasto, ale szczególnie mocno lobbowali za nią radni dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

Nowe schody i poprawa ścieżki

Jak mówi nam szefowa Rady Agnieszka Bartków, radni zabiegają też w mieście o budowę nowych schodów przy przystanku Niegowska. - Mają być gotowe w roku 2020 - mówi nam Bartków.

Radni chcą też, by w rejonie ulicy Nowiny miasto poprawiło ścieżkę dla pieszych przy schodach na wał Kanału Raduni.

 

Ogród deszczowy

Na Trakcie św. Wojciecha (na wysokości ulicy Gościnnej) - w miejscu, gdzie niedawno miasto wybudowało (rownież za sprawą działań radnych) nowe wejście na wał Kanału Raduni - być może już niedługo powstanie ogród deszczowy. Bartków zabiega o takie rozwiązanie w Gdańskich Wodach.

Ogród deszczowy to coraz bardziej popularne w Gdańsku rozwiązanie, które poprawia mikroretencję. Mówiąc prościej, taki ogród w kształcie niecki zbiera wodę, która później wsiąka w ziemię. W sytuacji regularnych silnych opadów i podtopień ulic czy chodników, ogrody deszczowe stanowią pewnego rodzaju przeciwagę i mogą nieco poprawić sytuację, jeżeli chodzi o mikoretencję.

Ulica Stroma do poprawki

W Św. Wojciechu radni zabiegają o remont ulicy Stromej, która regularnie - w trakcie silnych opadów - jest podtapiana, a co za tym idzie, stopniowo jest niszczona tutejsza nawierzchnia. Szczególnie słabo wygląda sytuacja w rejonie Szkoły Podstawowej nr 40.

Tutaj jednak nie wystarczy zwykły remont, miasto musi rozwiązać też kwestie odwodnienia ulicy.

 

We wrześniu szykuje się ważne spotkanie, w którym oprócz radnych dzielnicy wezmą też jednostki miasta, odpowiedzialne za remonty i retencję. Po tym spotkaniu (zabiegali o nie radni) można spodziewać się konkretów ze strony urzędników i informacji, kiedy najwcześniej gruntowny remont może się tutaj rozpocząć.

Remont mostku

Jedną z mniejszych inwestycji jest też remont nawierzchni niewielkiego mostku w św. Wojciechu (na wysokości ulicy Batalionów Chłopskich).

Miasto obiecało radnym, że modernizacja mostku rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

 

Więcej informacji - to już u "źródła"

To oczywiście nie są jedyne inwestycje na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu. Radni dzielnicy zapewniają, że mają na uwadze znacznie więcej dzielnicowych kwestii i na bieżąco prowadzą rozmowy z miastem. Więcej informacji można uzyskać na facebookowej stronie rady (fanpejdż Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce) lub bezpośrednio od radnych, którzy pełnią dyżury w Gościnnej Przystani (w środy, od godziny 18 do 19).

 

Zdjęcia ze Św. Wojciecha nadesłał nam radny Wojciech Kolesiński. Pozostałe fotografie są autorstwa Agnieszki Bartków.

Galeria artykułu

Dzielnica zmienia się każdego dnia. Przegląd "drobnych" inwestycji

Dzielnica...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń