Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dogoterapia w Gościnnej Przystani. "Kontakt dziecka z czworonogiem ma niezwykłą moc"

 1 dodane: 10:06, 25/11/19Artykuł Czytelnika

tagi:

W Publicznym Punkcie Przedszkolnym „Domek Sąsiedzki” w listopadzie rozpoczęły się zajęcia z udziałem psa z elementami dogoterapii. Zajęcia prowadzi Akademia Rozwoju Rodziny POZYTYWKA. Przedszkolaki odwiedza pies terapeuta rasy labrador retriver - Anor. Towarzyszą mu dwie panie dogoterapeutki, które wspólnie z Anorem prowadzą zajęcia z maluchami.

Dogoterapia w Gościnnej Przystani.
Dogoterapia w Gościnnej Przystani. "Kontakt
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie co 3-4 tygodnie, od listopada do czerwca 2020r., łącznie odbędzie się 10 spotkań. Adresatami zajęć jest 25-cioro dzieci 3-5-letnich z punktu przedszkolnego w Gościnnej Przystani. Podczas 50-minutowych spotkań dzieci dowiedzą się, jak opiekować się zwierzakiem, jak zachowywać się, by go nie wystraszyć i zadbać o jego dobre samopoczucie.

To także praca nad dobrym samopoczuciem dzieci, które uczą się przełamywać swoje lęki. Kontakt malucha z czworonogiem ma niezwykłą moc – zarówno edukacyjną, jak również terapeutyczną. Spotkania z czworonogiem uczą dzieci empatii i opiekuńczości. Dzieci dowiadują się, które zachowania sprzyjają zawieraniu znajomości ze zwierzakiem, a które nie. Zajęcia pozwalają przełamać lęk dziecka przed psem, pogłębiają kontakt ze zwierzakiem poprzez głaskanie, przytulanie go, karmienie - mówią eksperci.

Scenariusze przygotowywane przez psychologów pracujących z psem obejmują także profilaktykę pogryzień – dzieci uczą się, jak zachować się w przypadku spotkania z agresywnym psem, który może zrobić im krzywdę.

Zajęcia sfinansowała w całości Rada Dzielnicy Orunia - Święty Wojciech – Lipce.

Galeria artykułu

Dogoterapia w Gościnnej Przystani. "Kontakt dziecka z czworonogiem ma niezwykłą moc"

Dogoterapia w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń