Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/10/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kosmos wraca na Orunię. Rusza Klub Filmowy w sercu Parku Oruńskiego

- I klasyki filmowe, i nowości ze światowych ekranów. Komedie, horrory, filmy obyczajowe – czasu nie będzie tylko na „mdłe” filmy – obiecuje Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej GAK, gdzie od 7 lutego funkcjonuje Klub Filmowy Kosmos. Swoją nazwą nawiąże on do kultowego kina funkcjonującego na Oruni do początku lat 90-tych. W każdy piątek o 18:00, od lutego do końca maja, w siedzibie Sceny Muzycznej zostanie zorganizowany pokaz wraz z prelekcją i rozmową przy kawie lub herbacie. Spotkania moderowane będą przez młodych filmoznawców z Uniwersytetu Gdańskiego. 14 lutego KF Kosmos zaprasza na pokaz filmu ,,I tak Cię kocham".

Kosmos wraca na Orunię. Rusza Klub Filmowy w sercu Parku Oruńskiego
Kosmos wraca na Orunię. Rusza Klub Filmowy w sercu
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Klub Filmowy Kosmos wystartował 7 lutego i w każdy kolejny piątek do końca maja zostanie zorganizowany pokaz filmowy wraz z prelekcją i rozmową przy kawie lub herbacie. Filmy w ramach Klubu Filmowego Kosmos prezentowane będą w ramach trzech bloków:  cykl Galaktyki klasyki, prezentujący kino, które powinien znać każdy, Gatunkowa Supernowa, podczas którego będzie można obejrzeć filmy wyróżniające się konwencją, tematyką lub gatunkiem oraz opowiadający o różnych okresach życia człowieka Cykl życia gwiazdy. Wśród wyświetlanych filmów znajdzie się m.in Królowa Kier (reż. May el-Toukhy), Młodość (reż. Paolo Sorrentino), Mustang (reż. Deniz Gamze Ergüven) czy Paterson (reż. Jim Jarmusch). Szczegółowy repertuar można na bieżąco śledzić w specjalnie przygotowanej grupie Klubu na facebooku (adres: fb.com/groups/KFKOSMOS). W najbliższy piątek, w walentynki, pokazany zostanie film I tak Cię kocham reżysera Michaela Showaltera.

W ramach klubu planowane są także spotkania z ludźmi kina: dziennikarzami, reżyserami i filmoznawcami. Jednym z potwierdzonych gości Kosmosu będzie związana z Orunią Elżbieta Benkowska, której film dyplomowy „Olena” otrzymał nominację do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Oprócz prezentacji swoich dzieł, reżyserka z pewnością opowie także o przygotowywanym przez nią projekcie „Orunia 4ever” – pełnometrażowym filmie luźno inspirowanym historią oruńskiej telewizji Orunia Sky.

Klub Filmowy Kosmos będzie nawiązywał do tradycji oruńskiej kinematografii - otwartego w 1962 roku, a nieistniejącego już dziś kina Kosmos. Kino funkcjonowało przez ponad 30 lat przy ul. Jedności Robotniczej (dziś Trakt Św. Wojciecha). - Mamy nadzieję, że mieszkańcy Oruni zaangażują się w działanie klubu tak jak kiedyś chętnie przychodzili do kina Kosmos – mówi Piotr Chrzanowski ze Sceny Muzycznej GAK.

Karnet klubowicza na wszystkie 17 spotkań (od lutego do maja) to koszt zaledwie 50 zł. Bilety można zakupić w kasie Sceny Muzycznej GAK od poniedziałku do piątku lub online – wystarczy napisać krótką informację o chęci zakupu karnetu na adres info@scenamuzyczna.pl. Można wykupić wejściówkę także na pojedyncze spotkanie klubu za 5 zł  – te bilety sprzedawane będą przed poszczególnymi seansami.

Więcej informacji: www.scenamuzyczna.pl

Galeria artykułu

Kosmos wraca na Orunię. Rusza Klub Filmowy w sercu Parku Oruńskiego

Kosmos wraca na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

22/10 Najlepsze bzyk randki z Polski. Gorące seeeks spotkania w t...»

20/10 Witam, jestem atrakcyjną kobieta. Wysoka, szczupła, ładna bu...»

11/10 Ja nieśmiała, „szara myszka”, ambitna i uparcie dążąca do ce...»

07/10 Hej jestem Pola, mam 42 lata i jestem właścicielka hotelu. C...»

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

• Wiecej ogłoszeń