Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 28/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tajemnicze wskazówki, miłość do kina i… wyjątkowy robot: Hugo i jego wynalazek w piątek w Klubie Filmowym Kosmos!

Ponad 50 nominacji do najważniejszych nagród filmowych, 16 zdobytych statuetek, w tym 5 Oscarów. Hugo i jego wynalazek – bo o nim mowa - to film opowiadający o magii kina, losach zdolnego i uroczego Hugo oraz pewnym tajemniczym wynalazku. Reżyserem filmu jest Martin Scorsese, twórca Taksówkarza, Wilka z Wall Street czy Irlandczyka. Takiego filmu, po prostu, nie można przegapić! Film zostanie pokazany w ramach następnego spotkania Klubu Filmowego „Kosmos” w Scenie Muzycznej GAK w piątek 21 lutego o 18:00

Plakat filmu ,,Hugo i jego wynalazek
Plakat filmu ,,Hugo i jego wynalazek"
Fot. Źrodło: filmweb.pl

Fotografia 1 z 2

Film opowiada o losach Hugo - sieroty mieszkającego w korytarzach znajdujących się w murach paryskiego dworca. Jego życie jest wyjątkowo tajemnicze, a los zmusza go do wiecznej anonimowości. W pewnym momencie jego tajemnica zostaje zagrożona, ponieważ spotyka na swojej drodze kochającą książki Isabelle oraz mężczyznę prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami. „Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii” – pisze wydawca filmu. Scenariusz do filmu został napisany na podstawie książki Briana Selznicka „Wynalazek Hugona Cabreta”.

Film to zarówno interesująca historia dla dorosłych, jak i źródło wielu kulturalnych wrażeń dla młodszej widowni. Film oprócz historii przyciąga również innowacyjnością oraz dbałością o detale - otwierająca film sekwencja kończąca się ujęciem stacji kolejowej była tworzona przez około rok. Film jako jeden z pierwszych nagrywany był w technologii 3D z użyciem specjalnych trójwymiarowych soczewek nałożonych na okulary reżysera.

Film warto obejrzeć także dla doskonałej gry aktorskiej, prezentowanej zwłaszcza przez najmłodszych aktorów. Efekty wizualne i dźwiękowe tworzą niezapomniany obraz, który zostanie z widzami na długo po projekcji filmu. Hugo i jego wynalazek „opowiedziany (jest – przyp. Red.) bardzo niespiesznie, wygląda na to, że sporo kadrów jest stworzonych bardziej do podziwiania niż posuwania akcji do przodu” – pisze Beata Cielecka na łamach portalu Telemegazyn.pl. To niewątpliwe dzieło dla każdego, kto w filmie docenia przede wszystkim zapierające dech obrazy.

Film zostanie pokazany w ramach następnego spotkania Klubu Filmowego „Kosmos” w Scenie Muzycznej GAK w piątek 21 lutego o 18:00. Będzie to pierwszy film prezentowany w ramach panelu Cykl życia gwiazdy. Więcej informacji na stronie www.scenamuzyczna.pl.

Galeria artykułu

Plakat filmu ,,Hugo i jego wynalazek"

Plakat filmu...

Kadr z filmu ,,Hugo i jego wynalazek"

Kadr z filmu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń