Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/10/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Krakowska PAKA pierwszy raz w Gdańsku: kabaretowe zmagania w Scenie Muzycznej GAK

Pierwszy raz w Gdańsku, 36. raz w Krakowie, odbędzie się kultowy przegląd kabaretów PAKA, promujący zdolne, poczatkujące grupy kabaretowe. Na scenie zaprezentują się komicy z całej Polski – między innymi grupy z Konina, Krakowa, Szczecina, Torunia i Warszawy. Na publiczność czeka mnóstwo świeżych pomysłów, kabaretowych wizji i porządna dawka śmiechu. Przegląd odbędzie się 14 marca o 18:00 w Scenie Muzycznej GAK.

Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Misją krakowskiego Stowarzyszenia PAKA jest promocja sztuki kabaretowej m.in poprzez organizację istniejącego od 1985 roku Przeglądu Kabaretów „PAKA”. Wśród jego laureatów są znani i lubiani artyści, tacy jak kabarety Ani Mru-Mru i Mumio. W ramach działalności Stowarzyszenie organizuje konkursy i imprezy kabaretowe, w tym także coroczną Mazurską Noc Kabaretową oraz wspomniany już Przegląd Kabaretów, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się także w Gdańsku.

W Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury odbędzie się drugi etap Konkursu, do którego zgłaszają się początkujące grupy kabaretowe. Spośród wielu zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybrała najlepsze i najśmieszniejsze – te, które z pewnością wywołają salwę śmiechu wśród widowni. Podczas gdańskich eliminacji Jury wybierze poszczególnych wykonawców, dając im szansę na zaprezentowanie się w dalszych etapach konkursu. Oprócz Dyrektora Festiwalu, Komisarza Konkursu oraz zaproszonego gościa, czwartym jurorem będzie widownia, który swoją opinię wyrazi w krzykach, oklaskach lub owacjach na stojąco.

Podczas „gdańskiej” PAKI swój program zaprezentują formacje z całej Polski. Wystąpią kabarety: „A JAK!” z Krakowa, „Demakijaż” z Torunia, „NASZ” z Dynowa, „Rysiek” z Konina, a także Damian “Viking” Usewicz (Szczecin) i Krystian Maciejewski (Konin). W konkursie zobaczymy też warszawski program „Czas na nas, czyli muzyka i śmiech”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie stowarzyszenia PAKA (https://paka.pl/bilety/) oraz w kasie Sceny Muzycznej GAK.

Wśród jego laureatów są znani i lubiani artyści, m. in. Ani Mru-Mru i Mumio.

Galeria artykułu

Plakat wydarzenia

Plakat...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

22/10 Najlepsze bzyk randki z Polski. Gorące seeeks spotkania w t...»

20/10 Witam, jestem atrakcyjną kobieta. Wysoka, szczupła, ładna bu...»

11/10 Ja nieśmiała, „szara myszka”, ambitna i uparcie dążąca do ce...»

07/10 Hej jestem Pola, mam 42 lata i jestem właścicielka hotelu. C...»

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

• Wiecej ogłoszeń