Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 04/06/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Filmowe weekendy w Scenie Muzycznej GAK: rusza kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych. W tym tygodniu Parasite (06.06) oraz Oficer i Szpieg (07.06). Ciekawie także w oruńskim KF Kosmos!

Nie przestaje zaskakiwać nas Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, która w czasach pandemii przygotowała ciekawe wydarzenia związane z kinematografią. W piątek o 18:00 w ramach wirtualnego Klubu Filmowego Kosmos zostanie omówiony film ,,Miłość" w reżyserii Michaela Hanekego. Od tego tygodnia, w każdy weeekend, będzie działało również kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych. Podczas pierwszych pokazów będzie można obejrzeć zdobywcę Oscarów, najpopularniejszy film 2020 roku - ,,Parasite" (sobota, g. 21:00) a także ostatni film Romana Polańskiego ,,Ofier i szpieg" (niedziela, g. 21:00). Koszt wjazdówki: 10 zł od samochodu. Nie może Ciebie zabraknąć!

Filmowe weekendy w Scenie Muzycznej GAK: rusza kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych. W tym tygodniu Parasite (06.06) oraz Oficer i Szpieg (07.06). Ciekawie także w oruńskim KF Kosmos!
Filmowe weekendy w Scenie Muzycznej GAK: rusza
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury cały czas dba o zdrowie oraz świeżość kulturalną swoich odbiorców organizując różnorodne zajęcia online. W związku z tym już tradycyjnie zaprasza w piątki o 18:00 do Klubu Filmowego Kosmos Online, gdzie tym razem podyskutujemy o filmie ,,Miłość" w reż. Michaela Hanekego. Produkcja omawiana będzie w ramach kosmicznego cyklu Życia Gwiazdy.

Film jest luźno opartą historią na rodzinnych sprawach reżysera. Prezentuje nam historię małżeństwa z pięćdziesięcioletnim stażem - historię wyjątkową, bo nie rozprawiącą o zakochaniu, które kino tak lubi prezentować w słodkiej otoczce, ale właśnie o miłości. Pełnej trudności, wyrzeczeń, niebanalnej, nieckliwej, a momentami wręcz wycieńczającej. Przypominamy, że tradycyjnie film należy zobaczyć przed dyskusją, która odbędzie się na grupie Klubu Filmowego Kosmos [KLIK] w piątek o 18:00.

To nie koniec filmowych niespodzianek zaplanowanych przez placówkę na koniec tygodnia. Tych, którzy zdecydują się wyjechać na zewnątrz, Scena Muzyczna zaprasza na wyjątkowe kino samochodowe, które działa oczywiście zgodne z normami bezpieczeństwa. Nie wykluczone, że na ekranie mającym prawie 100m2 pojawią się również koncerty!!

 

/>

 

Kino odbywać się będzie w każdy weekend (sobota i niedziela) w terminie od 06.06 – 09.08.2020 r. W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 21.00, na parkingu Placu Zebrań Ludowych będzie mogło pojawić się jednocześnie aż 100 samochodów osobowych. Bilet wjazdu, to jedyne 10 zł za każdy pojazd, bez względu na liczbę znajdujących się w nim osób (zgodnie z regulaminem kina samochodowego). Zakup biletów będzie odbywał się jedynie online, za pośrednictwem portalu Tiketto.pl a wyboru miejsc dokonamy, jak w kinie za pośrednictwem strony: https://www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101177.

Co nas czeka w ten weekend?

Już w sobotę 6 czerwca o 21.00 na ekranie pojawi się film Parasite, południowokoreańska tragikomedia z 2019 roku w reżyserii Bonga Joon-ho. Premiera filmu odbyła się w 2019 roku w konkursie głównym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, na którym otrzymał „Złotą Palmę”, główną nagrodę festiwalu. 10 lutego 2020 film otrzymał cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny.

 

 

Niedzielny wieczór upłynie natomiast pod hasłem filmu w reżyserii Romana Polańskiego – „Oficer i szpieg”. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.

Galeria artykułu

Filmowe weekendy w Scenie Muzycznej GAK: rusza kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych. W tym tygodniu Parasite (06.06) oraz Oficer i Szpieg (07.06). Ciekawie także w oruńskim KF Kosmos!

Filmowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/05 Ławostół, ława, stół - rozkładany (jasny kolor) Wymiary: ...»

• Wiecej ogłoszeń