Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 30/03/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Najlepsze teatry dla dzieci w Parku Oruńskim. Bezpłatne spektakle w każdą niedzielę wakacji o 12:00

W każdą niedzielę wakacji, punktualnie o 12:00, Gdański Archipelag Kultury wraz ze Sceną Muzyczną zapraszają rodziny do Parku Oruńskiego na bezpłatne spektakle teatrów dla dzieci. Oprócz tych lokalnych (MT Miniatura, Teatr GAK), na scenie Amfiteatru Orana zaprezentują się także kultowy Białostocki Teatr Lalek i Teatr A3, który do Gdańska przyjedzie z Podlasia. 5 lipca pierwsze przedstawienie - ,,Afrykańska przygoda" Miejskiego Teatru Miniatura. Zapraszamy!

Najlepsze teatry dla dzieci w Parku Oruńskim. Bezpłatne spektakle w każdą niedzielę wakacji o 12:00
Najlepsze teatry dla dzieci w Parku Oruńskim.
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury cały czas dbając o zdrowie oraz świeżość kulturalną swoich odbiorców organizuje różnorodne zajęcia. Tym razem postanowili wyjść do odbiorców również na zewnątrz, do przestrzeni Parku Oruńskiego organizując przedstawienia teatralne dla dzieci.

W tym roku Scena Muzyczna postanowiła w nieco inny sposób wykorzystać Amfiteatr, w którym od 3 lat, w okresie letnim, mogliśmy słuchać koncertów piosenki aktorskiej. Tym razem scena Amfiteatru zmieni się w prawdziwy teatr – Teatr w samo południe. W każdą niedzielę lipca i sierpnia punktualnie o godz. 12.00 odbywać się będą teatry dla dzieci. Repertuar teatrów to przedstawienia Teatru Miniatura, Białostockiego Teatru Lalek, Teatru A3 Kolekcjonerzy Wzruszeń oraz Teatru Tralalina przy współpracy z Teatrem Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Wygląda na to, że nasi milusińscy będą mieli część kultury również dla siebie, bo jak wiadomo kulturę trzeba zaszczepiać już od najmłodszych lat. Jak obiecują organizatorzy wydarzenie nie jest ograniczone wiekowo. Na spektakle zapraszają całe rodziny z dziećmi – mamę, tatę, siostrę i brata a nawet babcię i dziadka. Wszystkie spektakle są bezpłatne, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc i odbywać się będą na świeżym powietrzu.

 

Repertuar:

05.07 - AFRYKAŃSKA PRZYGODA

MIEJSKI TEATR MINIATURA

Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich.

12.07 – BAŁWANKI

A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ

Spektakl opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca, które nie mogą się doczekać wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami!

19.07 - JASIEK I MAŁGOSIA, CZYLI UWAŻAJ, ROBACZKU

MIEJSKI TEATR MINIATURA

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze? „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązująca do znanej baśni braci Grimm, która uczy dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności.

26.07 – KARMELEK

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

Zapraszamy do najmniejszej wioski na świecie, w której mieści się najmniejsza Zagródka na świecie, a tam? Cała masa wiejskich zwierzaczków, z których każde jest bardzo pożyteczne: Krowa daje mleko, Owca wełnę, Kura jajka, a Kogut budzi wszystkich co rano. I tylko jeden maleńki Piesek nie wie, co mógłby dać od siebie. Rozpoczyna się poszukiwanie, w którym na pomoc Karmelkowi wyruszą nasi najmniejsi widzowie. Karmelek to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym, a co – jak się wraz z naszym Karmelkiem dowiemy – jest całkowicie niematerialne. Okraszony piękną muzyką i radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z Widownią, przewidziany jest dla Dzieci najmłodszych.

02.08 – CZERWONY KAPTUREK

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

Dwaj panowie, Muzyk – Krzysztof Bitdorf i Aktor – Ryszard Doliński poprzez szlachetną błazenadę prowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej.

09.08 - Z PAMIĘTNIKA CHOMIKA

MIEJSKI TEATR MINIATURA

Każde dziecko chce mieć zwierzątko, ale czy każde zwierzątko dobrze na tym wychodzi? Chomik Oskar, Wąż James Blond, Mysz Pelagia i Pies bez imienia nie mieli za dużo szczęścia. Dzięki ich opowieściom mali widzowie dowiedzą się, jak opiekować się pupilami.

16.08 - SWEET DREAMS

A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ

SWEET DREAMS to próba zderzenia zastanej rzeczywistości zurbanizowanej z czymś, zdawać by się mogło kompletnie do niej nie przystającym, a jednocześnie zdecydowanie kuszącym – prywatną przestrzenią totalnej wolności i relaksu. Łóżkiem. Ta wyjątkowa okazja na ukojenie skołatanych miejską gonitwą nerwów i obudzenia uśpionej wrażliwości to uroczy dysonans – czas bezczelnie wykradziony utylitarnej codzienności. Przy kojących dźwiękach wody, wiatru albo przenoszących wprost we wspomnienia dzieciństwa pięknie czytanych baśniach i bajkach, to artystyczna podróż do nie tak odległych czasów, gdy wybrańcom losu wolno było wszystko, wbrew konwenansom, na pohybel szarości!

23.08 – KOCIE ZABAWY Z MUZYKĄ

TEATR TRALALINA WE WSPÓŁPRACY Z TEATR GAK

Jeśli nie znacie Kota Tralalota, znanego leniucha i pieszczocha, to w tym przedstawieniu go poznacie i z pewnością pokochacie! Choć on najchętniej w słoneczku śpi, otworzy dla Was, muzyczne drzwi”, i z miotłą razem „za pan brat” posprzątać będzie chciał cały świat. Zaś Czarodziejka Tralalina nauczy Kota że to niebezpieczna psota, do kontaktu wkładać łapę, bo w kontakcie mieszka prąd i każde dziecko o tym wie, gdy tam łapę włoży się, to się może skończyć źle! W przedstawieniu pt. "Kocie zabawy z muzyką" dzieci poznają klucz wiolinowy, sekrety dotyczące prądu i elektryczności, a także pomagają Kotu zrobić wiosenne porządki i przygotować się na przyjście Pani Wiosny.

30.08 - CZTERY PORY ROKU

MIEJSKI TEATR MINIATURA

Dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. 

 

Galeria artykułu

Najlepsze teatry dla dzieci w Parku Oruńskim. Bezpłatne spektakle w każdą niedzielę wakacji o 12:00

Najlepsze...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.95.*

14:00, 03/07/20

Wspaniała inicjatywa! Jestem pod wrażeniem, tych którzy to wymyślili i zrealizowali. Będzie fajna zabawa dla dzieciaków i nie tylko :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń