Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Książka o legendarnej Sky Orunia ukaże się 14 listopada. "Czyta się jak najlepszy western z Dzikiego Zachodu"

 1 dodane: 12:17, 23/10/23

tagi:

"Wróżka, biskup i kasety wideo. Telewizja Sky Orunia (1989-1996)" - to tytuł książki o słynnej pirackiej telewizji z Oruni, która ukaże się 14 listopada. - Książkę można traktować jak instrukcje obsługi lat 90 - mówi portalowi MojaOrunia autor, Grzegorz Bryszewski.

Okładka książki o Sky Orunia
Okładka książki o Sky Orunia
Fot. udostępnione przez Grzegorza Bryszewskiego

Fotografia 1 z 1

Książka o Sky Orunia ma kosztować 49 zł. Początkowy nakład to tysiąc egzemplarzy. Wydanie papierowe wyjdzie wraz z e-bookiem.

Autorem jest Grzegorz Bryszewski. Rok temu zdobył on kulturalne stypendium miasta Gdańska na napisanie książki na temat telewizji Sky Orunia.

Premiera książki odbędzie się 14 listopada. Pozycja liczy sobie 160 stron. - Zaczynam krótko o historii Oruni, później o historii Sky Orunia. Rozmawiam z pracownikami i ludźmi związanymi ze stacją. Jest też rozdział, który opisuje inne konkurencyjne stacje, które powstawały w latach 90 - wylicza Bryszewski.

Popularny piosenkarz Krzysztof Skiba, który w latach 90. bywał gościem Sky Orunia, opisuje książkę Bryszewskiego następująco: "Tę książkę czyta się jak najlepszy western z Dzikiego Wschodu lub opowieść przygodową o skarbach piratów. Polska lat 90. czyli wzburzone morze pełne biedy, inflacji, początków kapitalizmu, a wśród nich pasjonaci i pionierzy sąsiedzkiej telewizji, którzy bez pieniędzy stworzyli coś, co przeszło do legendy."

W książce piracka telewizja Sky Orunia jest w centrum, ale jak podkreśla Bryszewski, jest i szerszy kontekst.

- Gdy zaczynałem pisać książkę, zakładałem, że będzie to historia pirackiej, pełnej entuzjazmu stacji. Okazało się jednak, że jest to historia lat 90. Książkę można traktowac jako instrukcje obsługi lat 90.

Galeria artykułu

Okładka książki o Sky Orunia

Okładka książki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.221.*

14:59, 31/10/23

Książka będzie dostępna w księgarniach w całym kraju, trafi też pewnie do oferty Empiku. Dostępna będzie też w sprzedaży internetowej i stacjonarnej w wydawnictwie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.246.*

10:00, 24/10/23

a poza spotkaniami autorskimi? czy będzie w sprzedaży? i gdzie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.160.*

21:06, 23/10/23

W połowie listopada będzie kilka spotkań autorskich, także na terenie Oruni, gdzie będzie można kupić książkę i autograf zdobyć...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

158.233.246.*

14:33, 23/10/23

Gdzie będzie można nabyć wydanie papierowe i czy można liczyć na autograf autora ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń