Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ten Festiwal pokaże Orunię w inny sposób. "Krążymy po ulicach, podwórkach i kamienicach"

 1 dodane: 15:50, 14/11/23

tagi:

- Nasz festiwal to odkrywanie dzielnic miasta na nowo. W tym roku będzie to Orunia - mówią portalowi MojaOrunia organizatorzy Festiwalu "Narracje", który wystartuje już w ten piątek (17 listopada). Kluczowym punktem dwudniowej imprezy będą cykliczne spacery po Oruni, na których trasie będzie aż 15 przystanków z artystycznymi instalacjami. Nie zabraknie nawiązań do historii Oruni, np. fabryki Maxa Kraatza czy telewizji Sky Orunia.

2022 r. Narracje na Przeróbce
2022 r. Narracje na Przeróbce
Fot. Boga Kociumbas-Kos/ udost. przez IKM

Fotografia 1 z 1

"W tym roku organizatorzy – Instytutu Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską zapraszają 17 i 18 listopada na Orunię. Podczas spacerów z przewodnikami i przewodniczkami oraz kuratorami poznamy, w myśl koncepcji kuratorskiej Katarzyny Słobody i Jakuba Gawkowskiego, „Czułe punkty” dzielnicy. Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach (spacery, Klub Festiwalowy, program edukacyjny) jest bezpłatny" - czytamy na stronie Festiwalu "Narracje".

Festiwal miał już kilkanaście odsłon w różnych dzielnicach Gdańska. W tym roku padło na Orunię.

- Festiwal "Narracje" to miejska przygoda ze sztuką. To odkrywanie miasta na nowo - zachwala w rozmowie z portalem MojaOrunia Marta Bańka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Kluczowym punktem dwudniowej imprezy będą cykliczne spacery po Oruni, na których trasie będzie aż 15 przystanków z instalacjami artystów. Pierwszy spacer rozpoczyna się o godzinie 17, a kolejne startują co 30 minut, aż do godziny 22. Punktem zbiórki jest przedszkole nr 9 w Parku Oruńskim.

Trasa spaceru zahacza o Park Oruński, ale też o ulicę Gościnną, Trakt św. Wojciecha i spory fragment Oruni położony za torami. - Będziemy krążyć po ulicach, podwórkach i kamienicach — mówi Bańka.

"W swoich propozycjach artyści i artystki sięgają do historii dzielnicy. Przypomną pracownice pralni i farbiarni Maxa Kraatza, postać botanika i meterologa Gottfrieda Reygera, kultową telewizję prywatną Sky Orunia czy legendarny, zaginiony pomnik Leniwej Panny. Odniosą się także do aktualnych problemów dzielnicy – m.in. tych dotyczących trudności w codziennym przemieszczaniu się pomiędzy różnymi jej punktami i dostępnością miejsc codziennego użytku dla osób o zróżnicowanych potrzebach" - piszą organizatorzy.

Oruńskie "narracje"  będą miały też swój klub festiwalowy, w Stacji Orunia na Dworcowej 9. W najbliższy piątek i sobotę to będzie baza całej imprezy. - Będzie się tam można ogrzać, coś zjeść, a nawet potańczyć — podkreśla rozmówczyni portalu MojaOrunia.

Z kolei w Gościnnej Przystani na Dworcowej w piątek i sobotę (w godzinach 17:30-20:30) będą prowadzone zajęcia edukacyjne.

Więcej informacji o oruńskich "Narracjach" znajdziesz TUTAJ.

Galeria artykułu

2022 r. Narracje na Przeróbce

2022 r....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń