Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nie parkuj na kopercie!

 1 dodane: 00:00, 26/07/09

tagi:

Nieprawidłwowo zaparkowany samochód - 24.07, godz. 14.00, Centrum Handlowe Bomi, Górna Orunia
Nieprawidłwowo zaparkowany samochód - 24.07, godz. 14.00, Centrum Handlowe Bomi, Górna Orunia
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Andrzej Stawicki jest ojcem Stasia, który urodził się z poważną wadą układu pokarmowego. Chłopczyk jest żywiony pozajelitowo. Rodzice i Stasio praktycznie nie mogą poruszać się nigdzie bez pompy, dzięki której dziecko jest karmione. Pomimo rozwoju techniki i znacznego obniżenia wagi, pompy mają cały czas dosyć spore gabaryty. Nieodzowne jest wożenie chłopczyka samochodem.
- Wyznaczenie koperty na osiedlu Południe i współpraca z administracją osiedla przebiegła sprawnie. Do sytuacji szybko przystosowali się również sąsiedzi – zawsze mogę na nich liczyć. Często sami upominają parkujących bezrefleksyjnie, najczęściej przyjezdnych kierowców. To właśnie tacy ludzie najczęściej zajmują nasze miejsce – opowiada pan Andrzej. - Raz nawet byłem zmuszony otworzyć auto i pokazać jednemu z nich siedzącego z pompą synka. Dopiero wtedy zrozumiał z jakim problemem borykam się na co dzień i odjechał. Takie sytuacje mają miejsce, na szczęście coraz rzadziej, ale zdarzają się. Szczególnie w centrum miasta lub pod centrami handlowymi.

Edyta Tombarkiewicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta Gdańsk:

- Straż Miejska prowadzi stałą prewencję w zakresie prawidłowego zajmowania miejsc parkingowych przez osoby niepełnosprawne. Kontrolą, oczywiście, możemy obejmować jedynie miejsca parkingowe na ternach zarządzanych przez miasto.Straż Miejska prowadzi na swoich stronach internetowych akcję uświadamiającą kierowców. Każdy z patroli ma obowiązek karania mandatami nieuprawnionych kierowców parkujących na kopertach.

- Za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych karzemy mandatem w wysokości 500 zł. Taryfikator został zmieniony na początku roku. Tak wysoka kara ma odstraszać "cwaniaków" - mówi Miłosz Jurgielewicz, inspektor Straży Miejskiej.

Niestety, problemem jest również źle skonstruowane prawo. Tajemnicą poliszynela jest, iż kart parkingowych dla niepełnosprawnych mogą używać osoby trzecie. Często nieuczciwi kierowcy wykorzystują je w sposób nieuprawniony.

- Nie życzę nikomu, żeby musiał przed swoim domem malować takie koperty jak ja to robię – mówi Andrzej Stawicki. - Jeśli mógłbym wybierać, nie miałbym nic przeciwko dłuższemu szukaniu miejsca do parkowania.

Jeśli chcesz pomóc dzieciom żywionym pozajelitowo wejdź na tą stronę:
http://www.wss.gda.pl/index.php?id=aktual&nr=8

Galeria artykułu

Nieprawidłwowo zaparkowany samochód - 24.07, godz. 14.00, Centrum Handlowe Bomi, Górna Orunia

Nieprawidłwowo...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

p.kluz

 

09:12, 31/08/09

Jeśli chodzi o parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych - odpowiedź brzmi 'tak, to wykroczenie'. Piszemy o tym ponieważ mieszkaniec naszej dzielnicy zasygnalizował nam ten problem. Z szacunkiem odnosimy się ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:34, 27/08/09

Przepraszam bardzo,ale to jest jakieś wykroczenie? Wiele razy zdarza się że kierowcy nie zauważą bądź nie chcą zauważyć bo się śpieszą. Takie zdarzenie ma miejsce wiele razy w całym kraju. Czy to już nie ma ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń