Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/10/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

„40-letnia” rzeźba, malarstwo i ceramika

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 11:49, 29/07/09

tagi:wystawaDworek Arturawernisaż

4 sierpnia o godzinie 18:00 w Dworku Artura rozpocznie się wernisaż wystawy „Zbigniew Wąsiel, Marek Szczęsny, Izydor Borys”.

„40-letnia” rzeźba, malarstwo i ceramika
„40-letnia” rzeźba, malarstwo i ceramika
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1


Wystawa jest interdyscyplinarna. Zobaczymy prace trzech artystów: rzeźbiarza, malarza i ceramika. Krytyk sztuki, dr hab. Marek Szczęsny o wystawie:
-  Myślę, że autorzy nie uciekali w pewną inżynierię gatunku, nie powielali tak charakterystycznych rozwiązań, niekiedy już klasycznych, lecz spróbowali pokazać świat z punktu widzenia czterdziestoletnich mężczyzn, którzy czują, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i myślę, że widać to w ich pracach.

Dworek Artura mieści się na ulicy Dworcowej 9.

Kilka informacji o „czterdziestolatkach z wystawy” (źródło: www.gak.gda.pl)
Zbigniew Wąsiel ur. 29 stycznia 1966 r. w Chrzanowie.
Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (od roku 1996 nazwa uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Dyplom uzyskał w pracowni profesora Edwarda Sitka w 1993 roku.
Marek Szczęsny ur. 1965 r. w Bydgoszczy.
Ukończył malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1992 r. uzyskał dyplom w pracowni Prof. Zygmunta Kotlarczyka. Pracował jako asystent w Wyższej Szkole Pedagogicznej (od 1994 roku). Adiunkt w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1994-95 odbył staż w Akademii Sztuk Pięknych we Florencji i na Uniwersytecie w Sienie, w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Izydor Borys ur. 19 listopada 1965 r. w Reszlu.
Ukończył Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie.
Studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku; dyplom w 1991 r. w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego. Asystent w Pracowni Rzeźby Katedry Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie od 1995 r. W 2003 r. ukończył przewód I stopnia i od tego samego roku pracuje na stanowisku adiunkta.

Galeria artykułu

„40-letnia” rzeźba, malarstwo i ceramika

„40-letnia”...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

22/10 Najlepsze bzyk randki z Polski. Gorące seeeks spotkania w t...»

20/10 Witam, jestem atrakcyjną kobieta. Wysoka, szczupła, ładna bu...»

11/10 Ja nieśmiała, „szara myszka”, ambitna i uparcie dążąca do ce...»

07/10 Hej jestem Pola, mam 42 lata i jestem właścicielka hotelu. C...»

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

• Wiecej ogłoszeń